Aktuálně: 5 562 inzerátů168 363 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

Kohouti

petr (neregistrovaný) 27.12.2014, 14:21:25 xxx.xxx.104.147

Prosím o radu potřeboval bych poradit kolik je tam kohoutu jsem začatečník

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
J.M. (neregistrovaný) 27.12.2014, 21:57:38 xxx.xxx.168.107

Domnívám se, že na fotkách jsou nejméně tři kohouti. Kohouty poznáte také podle toho, že budou kokrhat, že budou mít větší a lesklejší krční závěs, a ocasní pírka s kovovým leskem. Vaši kohouti mají větší hřebeny a zejména lalůčky. V "pozoru" stojící kohout bude mít hlavu trochu výše, než v "pozoru" stojící slepice. Když je zvážíte (na váze), kohouti budou těžší. Kohout má také silnější běháky, než slepice. Kohout má více do zadu sešikmená záda. Slepice má záda vodorovnější. Pozorně se dívejte. Kohout se chová jinak než slepice. Kohout také občas se staví ke slípkám bokem a "brousí" vzdálenějším křídlem po zemi. Kohout "volá = vábí= zve" slepice k nalezenému zrní. Zní to nějak jako: "Tik,tik,tik, tik, tik" rychle za sebou, a přitom kohout opakovaně nad nalezeným zrním sklání a zvedá hlavu (to slepice nedělá). Dva kohouti spolu "bojují" tj. vyskakují proti sobě se zvednutým peřím krčních závěsů. A nezabíjejte příliš brzo kohouty; teprve až budete bezpečně vědět, které jsou slepice podle jejich snešených vajec. Označte si jednotlivé kusy barevnými kroužky. Ten jedinec, který poleze dopoledne z hnízda a bude intenzivně kdákat, tak to je slepice.

J.M. (neregistrovaný) 01.01.2015, 08:20:17 xxx.xxx.168.107

Ještě dodatek:

Dospělá zdravá slepice při pohledu zezadu má tvar pozadí v podobě široké kulaté měkkým peřím hustě porostlé krásné čisté " peřinky", radost pohledět 🙂. Některé slepice před kohoutem (i před člověkem) si sedají.

Kohoutpozadí úzké, nevýrazné, do trojúhelníku. Kohouti se stále snaží vyskakovat a vylétávat někam nahoru: na pařez, na kámen, na plot, na stříšku, a tam kokrhají. Kohout má trochu větší hlavu než slepice.

Jandula
Jandula (5 příspěvků) 06.01.2015, 17:33:45 xxx.xxx.144.210

Mám stejný problém a ještě dotaz. Čím ty kohouty krmit. Slepice mi vyseděla kuřata koncem října, tajně. Zjistili jsme to až už byla vylíhlá, zima nám přála a tak bez problémů vyrostla. No a teď je doba na třídění. Nejsem sice začátenice, ale kuřata mám prvně. Čím tedy kohouty vykrmit, aby byli na zabití. Dočetla jsem se, že mají dostat máčené pečivo, zelené kopřivy (kde je teď vzít) a co další? Poraďte. Předem děkuji.

J.M. (neregistrovaný) 06.01.2015, 21:48:50 xxx.xxx.168.107

Pani Jandule:

S krmením kohoutů si nedělejte žádné velké starosti. Pokud budete své kuřice krmit koupenou "Kompletní krmnou směsí pro kuřice v drobnochovu" a později dospělým nosnicím krmit " Kompletní krmnou směs pro nosnice v drobnochovu", tak kohouti na tomto krmivu Vám mezi kuřicemi také vyrostou.

Pokud byste chtěla na výkrmu kohoutů ušetřit peníze za KS, tak oddělte kohouty zvlášť, dejte je do bedny (nebo králíkárny), tj. do malého prostoru, kde bude příšeří a nepouštějte je mezi slepice, ani ven. Kohouty krmte pšenicí, ječmenem, kukuřičným šrotem, vařenými bramborami se šrotem (můžete i nemastné neslané, nekořeněné kuchyňské zbytky od zdravých lidí z rodiny, nebo máčený chléb a rohlíky). K tomu ale musíte kohoutům koupit a přidávat koupený minerální a vitaminózní doplněk pro drůbež (dle návodu);, můžete přidávat tvaroh a vařené libové nesolené hovězí maso. Zelené kopřivy nasbíráte i v zimě pod sněhem někde u plotu v zanedbaném koutě zahrady nebo sadu; ty kopřivové listy a jemné vrcholky nařezejte nadrobno vždy čerstvě každý den a můžete je přidávat  kohoutům do míchanice s bramborami. Stejně prospěšná je pro obě pohlaví i nastrouhaná nebo celá mrkev. Veškeré krmivo musí být kvalitou bezvadné. Krmivo nesmí být staré, nesmí být plesnivé, nesmí být nahnilé, nesmí být s příměsí jedovatých semen nebo jedovatých rostlin.  

J.M. (neregistrovaný) 06.01.2015, 21:55:43 xxx.xxx.168.107

P.S.: Ještě doplňuji, že lze koupit krmné směs pro výkrm brojlerů, tedy pro výkrm brojlerů; tyto směsi obsahují všechny potřebné živiny včetně minerálií a vitaminů a dříve se jmenavaly BR 1, BR 2, BR 3. Těmito směsmi můžete krmit kohouty dle jejich stáří a dle návodu, a k uvedeným směsím už nemusíte nic dalšího kohoutům přidávat.

Jandula
Jandula (5 příspěvků) 07.01.2015, 18:05:55 xxx.xxx.144.210

J.M. moc děkuji. Mimochodem dnes jsem zkoušela rozlišit kohouty od slepic podle peří a opravdu to sedí. Tak je hned po neděli rozdělím a kohouty dám zvlášť. Kuřat bylo 12 tak jsem zvědavá kolik budu mít slepiček. Také hnad koupím směs pro brojlery. Ještě jednou děkuji.

J.M. (neregistrovaný) 07.01.2015, 21:33:13 xxx.xxx.168.107

Paní "Jandule":

Není zač, dlouhé roky v mládí byl chov slepic mým koníčkem.

Ještě malá, ale důležitá připomínka: Veškerá drůbež, a tedy i slepice a kohouti, potřebují nutně do svalnatého žaludku dostat drobné křemenné kamínky, které jim ve svalnatém žaludku rozmělňují potravu. Bez těch zrnek písku špatně tráví.

Proto zejména kohoutům (kteří budou zavření v bedně bez přístupu k zahradní zemině) nutně musíte dát celý den k dispozici křemenný písek o velikosti zrnek asi 3mm až 7 mm. Ale i ostatním slepicím doporučuji ten písek na dvůr přivézt a dát někde pod stříšku; mohou se v něm potom i popelit.

 

J.M. (neregistrovaný) 07.01.2015, 22:03:43 xxx.xxx.168.107

Někde na internetu je foto rozdílného tvaru konců pírek z krčního závěsu mladé kuřice a podobných pírek z krčního závěsu mladého kohouta. Odkaz na ty fotografie se mi momentálně nedaří najít.

Pokud si to dobře pamatuji, tak  kuřice má konec  pírka z krčního závěsu více zaoblený a kohout má konec pírka z krčního závěsu více špičatý.

Jandula
Jandula (5 příspěvků) 08.01.2015, 15:44:21 xxx.xxx.144.210

 

Máte pravdu co se týče pírek, také se mi nedaří to najít, ale opravdu se to dá rozeznat.

Jinak naše slepice mají veliký výběh tak snad mají i dostatek kamínků. Už si vyhrabali pěkné ďolíky.

 

J.M. (neregistrovaný) 08.01.2015, 16:31:37 xxx.xxx.168.107

Výborně. Díky za foto rozdílných pírek slepic a kohoutů z krčního závěsu.

jjabor@seznam.cz (neregistrovaný) 12.01.2024, 18:32:44 xxx:xxx.413a:6767

Dobrý den,připravuji chov slepiček s jedním kohoutem. Rodiče slepice chovali, tak mi něco o chovu zůstalo v paměti. Přesto mám dotaz jak se zabrání v tomto chovu “neplození kuřet”.Sorry za ten výraz ale snad je to takto možné říci. Máme zájem o chov se snůškou vajec.

Děkuji za reakci.

kometa
kometa (3981 příspěvků) 12.01.2024, 18:57:39 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele jjabor@seznam.cz z 12.01.2024, 18:32:44

Nijak. Prostě každý den sbíráte vejce a průběžně je konzumujete. Nebo prodáváte. 

Pokud nedáte potencionálně oplozená vejce pod kvočnu nebo do líhně, kuřata se nevylíhnou.

lupus4
lupus4 (647 příspěvků) 12.01.2024, 19:03:25 xxx.xxx.205.61

OMG,…to chce kouče

Budete-li mít i kohouta společně , tak oplodněným vejcům nezabránite,  ALE možná by stačilo neinkubovat vejce 😉

Přečíst si třeba knížku o chovu je moc obtížné ?


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.