Prosíme o pomoc

Dobrý den,obracím se na všechny páníčky domácích mazlíčků o radu,zkušenosti a ve vší úctě k pomoci. Mám 7 měsíční, kříženou fenku, která je plná elánu. a chuti do života. Bohužel si zlomila vážně zadní, levou nohu a veterinář odhadl operaci na 30 000Kč. Zmohla jsem se jen na léky proti bolesti, bohužel tolik financí nemam k dispozici :(. Lékař navrhl okamžité uspání, aby se Lusinečka netrápila, což jsem odmítla, jelikož si neumím představit, že bych vzala život někomu, kdo má tolik elánu jako ona, i když může jen o třech nožkách. Na druhou stranu si uvědomuji, že trpí bolesti :(. Po radíte co mám dělat?
neregistrovaný Pavla neregistrovaný

Ano, veterinární služby jsou v dnešní době hodně drahé. Ale vždyť i pouhé držení zdravého psa je finančně náročné, prý ročně pes svého majitele stojí asi 12000 Kč až 15000 Kč, takže držení psa je pouze pro velmi dobře až výborně finančně situované lidi.

Ještě se můžete pokusit s veterinářem dohodnout platbu na splátky, aby mohl operaci udělat hned. Po delší době od úrazu dělat operaci je nevhodné. Takže byste s MVDr. mohla sepsat smlouvu např. že mu každý měsíc od operace budete splácet např. =3000,--Kč, a to po dobu 10 měsíců. Nebo si můžete vzít úvěr od banky (nebo od zaměstnavatele ?), a celých =30000,-Kč můžete veterináři zaplatit hned.  

Nebo můžete zorganizovat sbírku peněz od příbuzných, od přátel (vlastně bezúročné půjčky), které později postupně svým věřitelům splatíte.

Nebo můžete požádat o provedení operace jiné veterináře a vybrat si toho, který by udělal operaci nejlevněji.

Nebo můžete dojet na Veterinární kliniku v Brně a nabídnout jim svého psa k provedení demonstrativní operace v rámci výuky studentů veteriny; to by mohlo být zdarma nebo podstatně levnější, protože náklady na operaci by fakulta zaplatila ze svých výukových fondů.

Nebo můžete nechat psa bez operace, nějak se mu to zahojí, ale do konce života bude asi chromý na jednu nohu.

(Osobně se domnívám, že rada MVDr. tzv. "uspání" asi je nejlepší, protože MVDr. takto rozhodl po vyšetření stavu zlomeniny, asi je zlomenina velmi závažná. )

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
je třeba nohu zafixovat dlahou a čekat.veterinář je zloděj....
neregistrovaný zdeněk hamšík neregistrovaný

Dobry den prosim o radu Mame 2 letou fenku yorksira  Asi pred 3 mesici ji zacli hnisat oci Uz sme vyzkouseli tolik masti i kapicek a vysledek zadny Nema prosim nekdo zkusenosti Dekuji za odpoved

 

neregistrovaný ilona neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele ilona z 08.04.2015, 20:41:13

A "borovou vodu" kapky do očí pro lidi jste vyzkoušeli ?

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Dobrý den, prosím našel by se tu mezi vámi zkušenější chovatel psů, který by mi poradil s kvalitní stravou pro pejska při zažívacích potížích?

neregistrovaný Karolina neregistrovaný

Ahoj. Pokud stále potrebujete pujcku, Ziraat Loans poskytuje pujcky zákazníkum v exekuci. Obdržel jsem 150 000 EUR a bylo to velmi rychlé. Stací je kontaktovat na jejich e-mailu ziraatloans@gmail.com a požádat o soukromou pujcku.

neregistrovaný Eugeniusz Jaskierski neregistrovaný

Ahoj.. Garanti Loans je spolehlivý veritel. Moje žena od nich obdržela pujcku na bydlení ve výši 420 tisíc kc. Navrhuji, abyste je také kontaktovali. Jejich e-mailová adresa je garrantiloans@gmail.com

neregistrovaný Robert Stankiewicz neregistrovaný

Kontakt Pan Peter Krajcovic na senatorrpwalter@hotmail.com pro váš úver. Obdržel jsem od nej pujcku 280 000 zl. Pujcka je jistá.

neregistrovaný Jozef Michal neregistrovaný

Ahoj. Pokud stále potrebujete pujcku, Ziraat Loans poskytuje pujcky zákazníkum v exekuci. Obdržel jsem 150 000 EUR a bylo to velmi rychlé. Stací je kontaktovat na jejich e-mailu ziraatloans@gmail.com a požádat o soukromou pujcku.

neregistrovaný Eugeniusz Jaskierski neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Pavla z 12.01.2015, 01:49:39

Jestli je to normální lékař,vezme si splátky ! 5000 měsíčně ?

neregistrovaný Jana Kokrdová neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Karolina z 13.01.2020, 11:28:19

Ahoj Karolino. "Kvalitní strava pro pejska při zažívacích potížích" , mám rozumět tak, že pes má stále průjem a trousí ho po bytě ??? wink Tak na tohle Vám neodpoví ani ten nejzkušenější chovatel . 

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

Dobrý den, plánujeme na podzim pořídit pejska. Dost jsem si o tom četla na internetu, bude to náš první. Narazila jsem na tento článek https://www.zivotzeny.cz/ostatni/je-soucasti-vasi-rodiny-pes-pozor-na-jeho-zdravi-v-zime/ kde se píše o tom, jak se starat o psa v zimě. Má smysl to nějak řešit? Vidím, že většina lidí to až tolik neřeší, ale nevím jestli je to špatně nebo ne.. koupit obleček? a když bude velký mráz tak ho ani netahat ven, nebo mu to nijak neuškodí? budu ráda za každý tip od pejskařů. Děkuji :)

neregistrovaný Kateřinaš neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Kateřinaš z 12.06.2020, 13:44:04

Psa nepořizujte z důvodů:

 1. Náklady na něho jsou prý asi =15000,--Kč ročně.
 2. Pes znečišťuje prostředí svými výkaly, které mnozí páníčkové a paničky po psech neuklízí. Úklid psích výkalů ve městech stojí města velké peníze. Majitel psa může za neuklizený výkal svého psa dostat velkou pokutu.  
 3. Pes může být zdrojem infekčních nemocí parazitických i jiných a přenosných na člověka např. vzteklina, roupy, škrkavky, tasemnice a jiné. 
 4. Pes po bytě trousí chlupy. Když je nemocný, může i v bytě kálet nebo močit. To může i zdravý pes, který je nevychovaný. 
 5. Pes může bezdůvodně štěkat na lidi, a to i v době nočního klidu. 
 6. Pes může do krve napadnout dítě, člověka nebo jiného psa. Za ublížení na zdraví psem je odpovědný majitel toho psa.  
 7. Délka života psa je asi jen 12 let. 
neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Kateřinaš z 12.06.2020, 13:44:04

Pokračování:

 1. Vyvenčit psa je nutné každý den nejméně dvakrát, a to za každého počasí.
 2. "Obleček" můžete koupit, ale spíše malému psíkovi, t.j. malému plemeni psa jako je např. mops nebo ratlík. 
 3. Důležitější však je pořídit vhodné vodítko, aby ho neškrtilo, nedřelo.
 4. Také vhodný pelech je důležitý a místo umístění pelechu v domě je důležité; Nejlepší je zateplená  bouda v ohradě venku na zahradě.
 5.  Je nevhodné, aby pes spal v ložnici v posteli se svými páníčky. 
neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

Dobrý den,

čtu to až tedˇ........... Jak to dopadlo?  Děkuji.

L.

neregistrovaný Lenka neregistrovaný

Dobrý den,

na průjem je nejlepší rozvařit rýži s mrkví- udělat z toho kaši.... Když by to nechtěli baštit tak přidat malinko masa z konzervy.

neregistrovaný Lenka neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 17 (celkem 17)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »