Prosíme o pomoc

Dobrý den,obracím se na všechny páníčky domácích mazlíčků o radu,zkušenosti a ve vší úctě k pomoci. Mám 7 měsíční, kříženou fenku, která je plná elánu. a chuti do života. Bohužel si zlomila vážně zadní, levou nohu a veterinář odhadl operaci na 30 000Kč. Zmohla jsem se jen na léky proti bolesti, bohužel tolik financí nemam k dispozici :(. Lékař navrhl okamžité uspání, aby se Lusinečka netrápila, což jsem odmítla, jelikož si neumím představit, že bych vzala život někomu, kdo má tolik elánu jako ona, i když může jen o třech nožkách. Na druhou stranu si uvědomuji, že trpí bolesti :(. Po radíte co mám dělat?
neregistrovaný Pavla neregistrovaný

Ano, veterinární služby jsou v dnešní době hodně drahé. Ale vždyť i pouhé držení zdravého psa je finančně náročné, prý ročně pes svého majitele stojí asi 12000 Kč až 15000 Kč, takže držení psa je pouze pro velmi dobře až výborně finančně situované lidi.

Ještě se můžete pokusit s veterinářem dohodnout platbu na splátky, aby mohl operaci udělat hned. Po delší době od úrazu dělat operaci je nevhodné. Takže byste s MVDr. mohla sepsat smlouvu např. že mu každý měsíc od operace budete splácet např. =3000,--Kč, a to po dobu 10 měsíců. Nebo si můžete vzít úvěr od banky (nebo od zaměstnavatele ?), a celých =30000,-Kč můžete veterináři zaplatit hned.  

Nebo můžete zorganizovat sbírku peněz od příbuzných, od přátel (vlastně bezúročné půjčky), které později postupně svým věřitelům splatíte.

Nebo můžete požádat o provedení operace jiné veterináře a vybrat si toho, který by udělal operaci nejlevněji.

Nebo můžete dojet na Veterinární kliniku v Brně a nabídnout jim svého psa k provedení demonstrativní operace v rámci výuky studentů veteriny; to by mohlo být zdarma nebo podstatně levnější, protože náklady na operaci by fakulta zaplatila ze svých výukových fondů.

Nebo můžete nechat psa bez operace, nějak se mu to zahojí, ale do konce života bude asi chromý na jednu nohu.

(Osobně se domnívám, že rada MVDr. tzv. "uspání" asi je nejlepší, protože MVDr. takto rozhodl po vyšetření stavu zlomeniny, asi je zlomenina velmi závažná. )

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
je třeba nohu zafixovat dlahou a čekat.veterinář je zloděj....
neregistrovaný zdeněk hamšík neregistrovaný

Dobry den prosim o radu Mame 2 letou fenku yorksira  Asi pred 3 mesici ji zacli hnisat oci Uz sme vyzkouseli tolik masti i kapicek a vysledek zadny Nema prosim nekdo zkusenosti Dekuji za odpoved

 

neregistrovaný ilona neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele ilona z 08.04.2015, 20:41:13

A "borovou vodu" kapky do očí pro lidi jste vyzkoušeli ?

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Dobrý den, prosím našel by se tu mezi vámi zkušenější chovatel psů, který by mi poradil s kvalitní stravou pro pejska při zažívacích potížích?

neregistrovaný Karolina neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 6 (celkem 6)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »