Aktuálně: 5 587 inzerátů168 238 diskuzních příspěvků17 657 uživatelů

Jak oživit zdejší diskuzi.

Václav (neregistrovaný) 20.01.2015, 22:03:37 xxx.xxx.242.255

Dobrý večer,můj názor na zdejší forum?Dříve jsem tyto stránky hojně navštěvoval,přispíval do témat o chovatelství,četl vyjádření diskutujících.Bohužel poslední dobou zde již nacházím velmi málo zajímavých témat pro pokročilejší chovatele.I inzerce je velice slabá.Ale stránky mají šanci sem diskutující znova přitáhnout a udělat z nich opět celkem přínosný informační kanál.Otázka je jak?Jedinečná šance,když IFAUNA pomalu,ale jistě sklouzává pouze k iinzertnímu webu typu Bazoš.

J.M. (neregistrovaný) 21.01.2015, 07:27:21 xxx.xxx.168.107

Nebojte se, jaro opět diskusi oživí. Až se opět začnou líhnout kuřata, káčata a housata a rodit malí králíčci, kůzlata, selata a hříbata, tak bude opět víc o čem diskutovat; tak je to každý rok.

cone (neregistrovaný) 21.01.2015, 10:06:35 xxx.xxx.160.35
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 21.01.2015, 07:27:21

Obávám se že jaro či jindy zmiňované "dlouhé zimní večery" - tato období s úrovni diskuze k lepšímu nic neudělá - jak zde, tak i na iF. Těch , kteří by přispívali k chovatelským tématům nějak rapidně ubylo, o novinky či poznatky z chovu je zájem minimální, na druhé straně přibylo vláken s tématikou mazlíčků - nic proti nim, jen já do této kategorie nespadám, no a pak do nekonečna omílaná témata typu " co si mám pořídit?"

Tom (neregistrovaný) 21.01.2015, 10:31:46 xxx.xxx.24.66
Ano máte pravdu.Témata pro mazlíkáře mě moc nezajímají a velmi málo se do nich zapojuji.
J.M. (neregistrovaný) 21.01.2015, 13:21:07 xxx.xxx.168.107

No jo, když ono "globální prostředí" ovlivnilo i charakter diskutujících a celé diskuse. Mládež a žactvo se už moc neptá, protože (pokud vím) tak školní chovatelské kroužky už neexistují, a děti, které nějaké zvířátko chovají, se za to spíše stydí, protože ve škole jsou "in" pouze počítačové hry a jiné IT aktivity a dovednosti a jazyky. Ani učitelé v biologických znalostech nevynikají, tím spíše chovatelství obvykle není jejich koníčkem. Nevím o případu, že by škola uspořádala žákům nějakou návštěvu výstavy domácích zvířat.

Soukromí chovatelé tj. OSVČ, se také neptají, protože nemají čas, a hlavně "oni přece všechno ví, všechno znají" tak, jak je to na "západě" zvykem. "Přece se nebudou veřejně schazovat nějakými dotazy !" 🙂

V současnosti však vznikla nová skupina bohatých laiků , kteří si nějakého živočicha koupí, "protože na to mají". Tito lidé obvykle postrádají jakýkoliv vztah k biologii a k přírodě a nemají žádné zkušeností s nějakým živým tvorem; proto jsou občas okolnostmi donuceni se občas na webu zeptat ( pokud ten jejich živočich jejich "péči" ještě přežil 🙂). Takoví lidé si např. koupí vzácného papouška proto, aby jim "dělal dekoraci na římse krbu", a pak se diví, že ten papoušek na té římse nechce celý den sedět. Nebo si "chtějí pořídit mimčo" a v realizaci tohoto preferovaného cíle jim křičící a kakající 🙂 papoušek začne překážet.

Bývalá velká chovatelská centra v JZD a na Státních statcích už neexistují, proto ani klasičtí zootechnici, dojičky a pracovníci ve velkochovech prasat a drůbeže si už zkušenosti na internetu převážně nevyměňují. Jestli někde ještě vzácně takoví lidé existují, tak se bojí na internetu se zeptat, aby proto o svou špinavou a těžkou práci  náhodou nepřišli.

Kromě toho operativním mediem dotazů v současnosti se stal mobil, kterým přece lze každý problém vyřešit mnohem rychleji, než nějakou diskusí  na specializovaném webu. Vždyť mladí lidé už (díky "mobilování") už ani neumí pravopis a píší špatně např. "psy mi sežraly slepici" 🙂.

raven_kix
raven_kix (463 příspěvků) autor webu
21.01.2015, 15:47:32 xxx.xxx.143.97

Zdravím, jsem velice rád, že zde toto téma vzniklo. Při spuštění nové verze webu jsme samozřejmě očekávali jinou reakci. Web jsem připravoval dost dlouhou dobu. Jak jsem ho vytvářel, tak jsem se v něm automaticky dobře vyznal a vše mi připadalo logické. Chtěli jsme nabídnout maximum funkcí a informací, ale s odstupem času vidím, že jsme uživatele asi přehltili a ne vše je tak logické jak se zdálo :).

V současné době pracujeme na nápravě. Zatím jsme ve fázi vymýšlení řešení, takže za každý podnět budu velice rád. Funkce mám naprogramované, jde hlavně o jejich logické uspořádání. Změny by tak mohly proběhnout vcelku rychle.

Rádi bychom oživili jak zdejší diskuzi, tak inzerci.

Hezký den, Luboš

biker70 (neregistrovaný) 21.01.2015, 17:50:12 xxx.xxx.48.30
Odpověď na příspěvek uživatele raven_kix z 21.01.2015, 15:47:32

Možná to bude i tím,že mladší ročníky většinu věcí řeší přez Facebook. I mě osobně nebaví neustále odpovídat na stejné dotazy.  Zdejší diskuzi čtu pravidelně,ale už většinou nereaguji-nemám nějak potřebu. Většinou se všechno dá dohledat v historii. Možná by bylo dobré,když někdo zadává nové téma-dotaz,aby mu automaticky vyskočilo nějaké staré se stejným problémem-jestl to lze nějak pořešit.   Takhle by ho to automaticky navedlo k odpovědi a témata by se nenásobila. Vím,že vyhledávač tu je,ale nováčci většinou rovnou založí téma.  Biker70

raven_kix
raven_kix (463 příspěvků) autor webu
21.01.2015, 18:48:35 xxx.xxx.143.97

No to nabízení podobných témat není špatný nápad. Technicky by to vyřešit šlo. Jen to musím vymyslet tak, aby to neobtěžovalo při psaní. Zapsal jsem si to a zkusím to do diskuze vestavět. Díky.

zbynek
zbynek (911 příspěvků) autor webu
21.01.2015, 19:56:15 xxx.xxx.143.97

Dobré téma, souhlasím s tím co již bylo napsáno. Souhlasím s Conem, že jaro současné diskuzi nepomůže, tak možná o 2-3 příspěvky víc, což je stále žalostně málo. Ani moji parketou nejsou ochočení papoušci, správný chovatel by se měl snažit co nejvíce napodobit svým chovancům přirozené podmínky a snažit se o odchov, čímž by se logicky počet dotazů na různá témata zvýšil. Dobře to vystihla i paní Marková s movitými majiteli drahých papoušků, které nelze ovšem nazvat chovateli a ani od takových lidí nelze očekávat nějaké dotazy.

Myslím si, že i přes všechny facebooky apod. by si dobrá diskuze své místo na českém internetu našla. Konkurovat fauně, jakožto webu, který má v zádech časopis, je velice těžké, dá se říct nemožné a přesto to bylo a stále i je naším neskromným cílem, aspoň se o to pokusit. V současné verzi se to dost dobře nepovedlo, proto se pokusíme o napravení. Spíše půjde o zjednodušení a zpřehlednění webu, celkové lepší uspořádání informací i reklam tak, aby nenarušovaly hlavní obsah webu. Uvidíme jak moc to zabere času.

kajik (neregistrovaný) 21.01.2015, 20:06:10 xxx.xxx.191.18

já si myslím, že není moc dotazů také proto, že chovatelství upadá. Mladý nemají o chov zájem a není se čemu divit. Dnešní mládež nebude vstávat v neděli ve 4 . hod. ráno, aby jela na burzu. Podpora mládeže v chovu je téměř nulová. Burz, které začínají v rozumný čas je opravdu málo. Dají se spočítat na prstech jedné ruky. A s tím jde ruku v ruce i diskuzní forum. Když nemám zvířátko, tak se nemám na co ptát. 

tyto stránky mi přijdou přehledné a už bych nic moc neměnil. Musíte také brát to, že to co je pro mladé normální a přehledné, může některé starší přispěvovatele odradit. 

J.M. (neregistrovaný) 21.01.2015, 20:13:57 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele zbynek z 21.01.2015, 19:56:15

Ano. A ještě  náměty mne napadají: Možná by bylo dobré přímo na tomto webu zadávat občas nějaké tzv. "zapeklité odborné otázky" a nechat návštěvníky webu vyjádřit jejich názory na ně. Např. Názor na BIO chov; Názor na chemii v zemědělství; Názor na tzv. "týrání zvířat" ve velkochovu; Názor na nelegální vstup do cizího chovatelského zařízení a nelegální vypouštění cizích zvířat z cizího chovu do přírody a pod. Velmi diskutabilní je např. zdravotní stav a "štěstí" drůbeže na venkovském dvorku bez jakéhokoliv veterinárního dozoru v protikladu se zdravotním stavem drůbeže ve velkochovu, který je denně pod veterinárním dohledem.

Daly by se tu uveřejňovat i témata výzkumných prací v současnosti řešených na vysokých školách v tuzemsku i v zahraničí.

Václav (neregistrovaný) 21.01.2015, 21:18:09 xxx.xxx.24.66
Témat k zamyšlení je asi dost.Jistě každého z nás,chovatelů,zajímá nějaká věc.Potíž je asi v tom,kdo se vám na dané téma ozve.Nicméně založím teď téma nové,snad pro lidi,kteří se věnují opravdu chovu exotického ptactva.Děkuji,pokud se vyjádříte.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.