Dřevěná dekorace do akvaria

Dobrý den. Prosím poraďte jak a z čeho vyrobit dřevěnou dekoraci do akvária.

Děkuji.

neregistrovaný Petr neregistrovaný

No, nevím, proč ta "dekorace" musí být dřevěná ? Snad by ji bylo možné upravit  z přírodně odloupnutého kusu dubového nebo bukového dřeva, které byste asi 1/2 hodiny vyvařil ve vodě v zavářecím hrnci a pak nechal vychladnout a pak položil do akvária. (Přírodní dřevo by nesmělo být jedovaté: např. tis je jedovatý !!! )

Ale domnívám se, že  lepší by byla dekorace keramická, která jako dřevo vypadá, např. keramický pařízek s otvorem a skrýší. Ale i tu keramickou dekoraci raději napřed vyvařte.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

dle meho jsou nejhezci akvaria jen s prirodnim materialem. Napr. dreveny koren  a pod. se da sehnat v kazdem zverimexu nebo na kazde burze . 

neregistrovaný kajik neregistrovaný

Dobrý den.

Založili jsme si nové akvárko 180l. Zakoupila jsem dekorace a  kořen cca 0,5 cm vysoký a 30 cm široký (pařez). 1hodnu ho vyřovala ve slané vodě...dle instrukci z obchodu. Kořen už dva dny plave v akvárku a né a né se potopit. Prosím poraďte co s tím???

neregistrovaný Petra neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Petra z 17.01.2018, 10:40:24

Tak najděte venku větší kámen křemen (valoun) se spodní stranou plošší. Ten valoun zase omyjte, vyvařte v čisté vodě, a až zchladne, tak s ním zatěžte kořen u dna, aby ten kořen neplaval. Kolem přisypte písek, aby prostředí vypadalo přirozeně. Nebo si kupte "pařízek" keramický, ten určitě plavat nebude. smiley

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 5 (celkem 5)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »