Aktuálně: 5 139 inzerátů172 202 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů

Samci neskacou

Anonymní (neregistrovaný) 23.02.2015, 10:06:34 xxx.xxx.97.65

Dobry den, chovam kraliky jak pro maso, tak se ucastnim i par vystav. Posedni dobou mam problem se samci. Driv mi vzdy oplodnili vsechny samice ale ted nic, nemaji zajem, samice by chtely. Cim to muze byt, jde mi o plemena Vss, Fb a Kal. Muze jim chybet vitamin E? Lamu si s tim hlavu, diky za jakoukoliv radu a chovu zdar.

Milan (neregistrovaný) 23.02.2015, 14:39:26 xxx.xxx.154.90

Zdravím vás, ono obecně platí, že podzimní a zimní měsíce jsou na připouštění nejslabší. Králící línají a dny jsou krátké. Vlivem toho samice špatně zabřezává a samci nechtějí skákat. Je to normální.

Anonymní (neregistrovaný) 23.02.2015, 16:51:53 xxx.xxx.72.134

Samozřejmě to je pravda co píše Milan, ovšem platí to spíš pro podzimní měsíce a teď v předjaří už by měla být aktivita samců na výši. Další možností je, že jsou vaši králíci zakrmení - obézní.

J.M. (neregistrovaný) 24.02.2015, 21:35:35 xxx.xxx.168.107

Pokuste se samcům králíků naklíčit pšenici. Prověřte kvalitu a složení dosud podávaného krmení. Krmivo nesmí být zaplísněné nebo z jedovatých nebo "tlumivých" bylin a zrnin, ale to už jistě víte, jste už zkušený chovatel (nebezpečné jsou např. syrové bramborové slupky  aj.). Pokuste se králíkům koupit novou čerstvou krmnou směs pro chovné králíky. Dávkování minerálií a vitaminů do jejich krmení máte v pořádku ?

 Ještě mne napadá nějaká nemoc ramlíků ? Možná by stálo za to, nechat je prohlédnout veterinářem. Nenechávejte "skákat" své samce na cizí ramlice; taková "sousedská výpomoc" se někdy nevyplatí.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.