Aktuálně: 5 135 inzerátů172 319 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů

Papousek senegalsky

Anonymní (neregistrovaný) 26.02.2015, 11:28:44 xxx.xxx.101.80

zdravim chovatele krasnych ptaku senegalcu, je mozne chovat senegalce v drevenych volierach? A postaci mi kralici pletivo nebo je to slabe? Dekuji vsem za odpovedi.

 

Obrázek
cone
cone (1412 příspěvků) 26.02.2015, 18:05:44 xxx.xxx.160.35
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 26.02.2015, 11:28:44

Dřevěné voliéry vám senegalci jistě časem rozštípou a králičí pletivo? určitě nevydrží nějak moc dlouho, pokud nemáte možnost výroby kovové voliéry, alespoň vnitřní část dřevěných hranolků oplechujte, pletivo svařované nebo i pletené, sílu drátu bych doporučil 1,5mm, velikost ok max 25 x 25 mm.

Anonymní (neregistrovaný) 28.02.2015, 17:20:44 xxx.xxx.148.13
Odpověď na příspěvek uživatele cone z 26.02.2015, 18:05:44

Souhlasím s tím co bylo napsáno předemnou. Já měl senegalce v dřevěných klecích pouze přes zimu, a dá se říct, že byly na jedno použití. Další rok už jsem musel udělat z pevného materiálu.

anonym (neregistrovaný) 13.03.2015, 06:21:47 xxx.xxx.3.120
Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli máte někdo zkušenosti o co jde. Měli jsme krásného ochočeného papouška senegalského, měl 2 roky, byl ručně dokrmený a velký mazel v naší rodině a během odpoledne začal zničeho nic těžce dýchat, měl slzavé oči a začal být apatický a do večera nám umřel :( přitom dopoledne ještě lítal a zpíval, tak jsme z toho hrozně smutní a nevíme co se se s ním stalo. Děkuji za poznatky a rady.
cone
cone (1412 příspěvků) 13.03.2015, 10:56:01 xxx.xxx.160.35
Odpověď na příspěvek uživatele anonym z 13.03.2015, 06:21:47

Teflon při vaření v kuchyni nebo otrava nějakou jedovatou pokojovou kytkou? Popřemýšlejte nad touto možností.

Barca))) (neregistrovaný) 16.03.2015, 19:46:46 xxx:xxx.3194:48b

Zdravím :) mam doma senegalce samecka rucne dokmeneho a uz mu bude 1 a pul roku a chtela jsem se zeptat a poprosit o jakoukoli radu. Na zacatku u nas to bylo super dokud se to nezacalo zvrtavat :\. kdyz sme ho pousteli skoro kazdy den z klece tak zacal poletovat po celem byte radosti a byl mazlivy atd. prste supr papagaj ) ale najednou na nas zacal nalitavat a kousat do usi,nosu a rukou pote to zacalo byt horsi protoze nechtel vubec zpet do sve klece a zacal byt agresivni a zacal ulitavat po byte protoze vedel ze musi do klece a pote to az do ted tedy pokracuje tim ze v kleci je jako vyneneny chce skrabat na hlavicce atd. ale najednou mu preskoci a kousne hroznou silou a venku je toto same kouse nas celou rodinu ale mne nejvic a to sem mu nikdy nic neudelala a venku se chova jako divoky :\ proste jen jestli nemate rady jak predejit agresivite a kousani a bojacnosti i ruky ale nikdy sme mu nic neudelali rukou tak nevime proc se ji boji :\\ a uz sme premysleli nad tim ho dat nekam do paru k nekomu nebo ho vubec dat nekomu ale v nekterych chvilich je to milacek rodiny ale jak rikam nekdy mu preskoci a je to kousaci a agresivni silenec :\\ a taky hrozne moc rve kdyz odejdu z pokoje cim to je?  tak  dekuji moc za odpovedi moc pomuzou dekuji :)) uz mam v knihovne hodne knizek o papouskach a jejich chvu ale nic nepomohlo:\ tak dekuji

mates (neregistrovaný) 20.03.2015, 21:09:06 xxx.xxx.239.82
Odpověď na příspěvek uživatele Barca))) z 16.03.2015, 19:46:46

Mám taky senegalce,možná prochází pubertou,spíše určitě,podle toho co píšete,já ji s tim našim nezažil,což se někdy taky stane,ale byl jsem na to připravený,pročítal jsem hodně diskuzí o pubertě u těchto papušků.Puberta u senegalců začíná většinou trošku dřív,kolem jednoho roku,ale ten vaš se možná trošku opozdil.Při pubertě se chová přesně jak píšete-jako magor,bude to tak trvat cca.3 měsíce,musíte vydržet a k papouškovi se chovat tak,jako před pubertou,v době puberty se utváří jeho osobnost,nesmíte se k němu chovat ošklivě,je to těžké,ale musíte to vydržetJestli vas kouše do rukou,zkuste použít nějaký kousek větvičky na kterou ho budete brát,to jak řve,to je tim,že vás volá a nechce být sám,nechte ho křičet a až ztichne,tak se vraťte zpět,musí se naučit,že se k němu vrátíte,když nebude křičet,někdy je to těžké,ale zkuste to.Když vas kousne,okamžitě mu říct nesmíš a odložit ho na klec a nevšímat se ho a třeba ještě odejít z pokoje,já mu ještě malinkno cvrnknu prstem přes zobák,když mi štípne,ale ne moc,jsou chytří a pochopí to.Musí vědět,že šefem jste vy,ne on.Přeju pevný nervy :-)

Anonymní (neregistrovaný) 24.03.2015, 22:04:46 xxx:xxx.cbad:966b
Odpověď na příspěvek uživatele mates z 20.03.2015, 21:09:06

 uz me to napadlo ale moc sem tomu neverila, pokud to ma trvat jen 3 mesica tak u nas to mame od roku 2014 a pokracuje to at delame cokoliv ale dekuji moc za radu :)) moc pomohla :)

 

Blacknigga
Blacknigga (1 příspěvků) 11.01.2016, 09:49:19 xxx.xxx.234.196
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 24.03.2015, 22:04:46

Dobry den, chovate niekto senegalcov vo vonkajsej voliere celerocne, alebo ho treba ubytovat na zimu v teplejsej miestnosti ? Rozmyslam ci ich kupit alebo nie


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.