Aktuálně: 5 042 inzerátů173 731 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Papoušek žako

Ne-Yo7
Ne-Yo7 (18 příspěvků) 08.03.2008, 17:17:54 xxx.xxx.222.144
Dobry den,mam zajem o koupi papouska zako jako domaciho mazlicka,zajimalo by me jestli je v necem "lepsi" nebo naopak "horsi" samicka od samce...Slysel jsem ze samecek se nauci lepe mluvit,nevim co je na tom pravdy.Predem moc dekuji za odpovedi
cone
cone (1412 příspěvků) 08.03.2008, 18:55:27 xxx.xxx.176.221
Myslím si, že to bude stejné, zda samec nebo samička. Ono těch případů k posouzení a vyhodnocení talentu není tolik,aby se z toho dal vyvodit nějaký seriozní závěr. Budou jistě oponenti mého tvrzení, ale to jsou ty jednotlivé případy. Také není podložena teorie, že samice si oblíbí muže a samci ženy. Spíše se jedná o vazbu na pohlaví člověka, který žaka dokrmoval. Předpokládám,že si vyberete pouze ručně dokrmeného, krotkého jedince. Jediný rozdíl, zda samici či samce pro Vás může být v ceně, jisté samičky / DNA, endoskopie / jsou nyní trošku dražší než samci. Hodně štěstí při výběru vhodného jedince. Cone
Ne-Yo7
Ne-Yo7 (18 příspěvků) 08.03.2008, 20:29:27 xxx.xxx.250.137
Urcite mam zajem o rucne dokrmene mladatko,dekuji vam moc za vas prispevek.Neznate jeste nekoho z okoli Ostravy,kdo je ma nyni na prodej?Dekuji
cone
cone (1412 příspěvků) 08.03.2008, 20:52:50 xxx.xxx.176.221
Na inzerci v iFauně něco najdete, i na zdejší inz. se něco objevuje.Ale trvejte na ručně dokrmeným jedinci, pokud by byl při přebírání od chovatele k vám opatrnější tak se nic neděje, ale nesmí mít strach z ruky prodávajícího. Ušetří vám to mnoho času při navázování vazby mezi žakem, vámi a vašími blízkými.Cone
Mirjana (neregistrovaný) 08.03.2008, 21:13:08 xxx.xxx.93.119
Sameček je lepší z hlediska toho, že se v budooucnosti nebudete řešit problémy se snášením vajíček. Mluvení je u žaků individuální, i když existuje i možnost,že žako nebude mluvit vůbec.(u žaků je to ale spíš vyjímečné). Dokrmování chovatelem na orientaci k určitému pohlaví má jen částečný vliv...má samice dokrmovaná mužem, nyní preferuje ženy... Každý lepší chovatel dělá u žaků přinejmenším testy na chlamydie.
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 09.03.2008, 11:07:26 xxx.xxx.183.35
Vybral bych si toho mazlivějšího co za vámi nejvíce poleze.

Jinak pokud si ho pořizujete jen kvůli mluvení, tak ho raději nepořizujte, protože se může stát, že nebude mluvit vůbec.
cone (neregistrovaný) 09.03.2008, 13:50:17 xxx.xxx.176.221
Kolik znáte ondřeji a Mirjano krotkých, nemluvících paoušků žako? Já ani jednoho, znám několik nekrotkých, ale mluvících, jednoho se zásobou asi 50ti slov, které interpretuje ve třech různých hlasech mám doma. Odrazujete zájemce od jeho snu, proč? Cone
cone
cone (1412 příspěvků) 09.03.2008, 14:08:00 xxx.xxx.176.221
A pokud by opravdu nějaký dokrmený, krotký žako nemluvil, tak to jistě vypovídá o jeho majiteli, nikoliv o papouškovi žako jako takovém.
Mirjana (neregistrovaný) 09.03.2008, 23:05:57 xxx.xxx.93.119
Pane Šiška, na jednom nejmenovaném foru, psala majitelka o svém krotkém dvouletém žakovi, že nemluví (psala jsem, že neschopnost mluvit u žaků je spíš vyjímečná, ale existuje).. majitelka se žakovi věnovala až příliš. Jen částečně záleží na tom, jak se na papouška mluví, když papoušek nemá nadání, můžete do něho hučet do alelujá....Senegalci se zpravidla naučí taky pár slov, ti moji, ač na ně mluvím já a žakové dokola, neumí promluvit vůbec jen vypískavají melodie a zvuky...žakové nic jiiného nedělají než žvaní...vše co pochytí...nejenom to co je učím, ale hlavně to, co se líbí jim... pak volají nech toho, zastav, oběěěd, mamkooo, taťko,... Jesltiže bych chtěla odrazovat, tak určitě ne tím, že se nenaučí mluvit...
Obrázek
Radana (neregistrovaný) 10.03.2008, 08:17:12 xxx.xxx.61.207
Mám doma ručně dokrmeného Žaka, kterému je nyní 1,5 roku. Chtěla jsem samečka, také kvůli tomu, že ke mě více přilne. Je pravda, že ho dokrmoval chovatel muž. Nyní mohu říci, že má rád jak mne tak i mého manžela. Je to asi všechno o přístupu a chování nás k němu. Nevím samozřejmě, jak se změní jeho přístup k nám až opravdu dospěje, ale zatím je to úžasný mazel. Potom také existuje názor, že sameček je méně destruktivní než samička, to však nemohu posoudit. Jinak je to také zvídavý žáček co se naučí perfektně mluvit a vyslovovat a co musím také dodat, není to žádný ukřičený papoušek.
cone
cone (1412 příspěvků) 10.03.2008, 08:55:33 xxx.xxx.176.221
Dobré ráno, Radano jistě je to o přístupu a Vaší přiměreně rozvrhnuté péči a času stráveného se žakem.Destrukční činnost samce či samice bude také individuální, navíc stále není dostatek případů pro porovnání a následné vyhodnocení.Většina majitelů Pet žaků totiž ani s jistotou nezná pohlaví svého mazlíčka. Mirjano, jedine rozumné vysvětlení proč dotyčný žako při takové péči nemluví je porucha sluchu. Nic ve zlém. Mi senegalec mňauká jako kocour a opakuje jedno slovo. Ale když budu chtít papouška na mluvení, vyberu žaka nebo amazoňana / údajně modročelí a surinamští jsou na tom lépe s mluvením než ostatní zástupci rodu /. Příjemný den Cone
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 10.03.2008, 09:13:29 xxx.xxx.183.35
Setkal jsem se s žakem, který vůbec nemluvil a pouze napodoboval zvuky. Dle mého je to individuální věc. A určitě se najdou i jedinci, kteří nebudou mluvit a ani napodobovat zvuky a rozhodně si emyslím, že by to byla chyba majitele. Prostě ne každý je nadaný. S amazoňanů jsem slyšel, že jsou nejvhodnější k mluvení žlutohlavý.
cone
cone (1412 příspěvků) 10.03.2008, 10:55:56 xxx.xxx.176.221
Znám jedno desetileté dítě co neumí jezdit na kole. Vypovídá to něčem?Právě u žaků se vyplýtvalo neuvěřitelné množství energie a času, aby se na vědecké bázi určila jejich inteligence a nadání k mluvení. Takže jediné o čem bych u žaků nepochyboval je jejich inteligence a schopnost napodobovat různé zvuky - a mluvení je napodobování specifických zvuků. Nemáte pravdu, pochybujete o prokázaných skutečnostech.
Ne-Yo7
Ne-Yo7 (18 příspěvků) 10.03.2008, 12:42:47 xxx.xxx.222.144
Moc dekuji Vsem za tolik prispevku.Mam doma paposka senegalskeho rocnik 06 samecka,je to muj dobry kamarad,travim s nim spoustu casu,napodobuje spoustu zvuku ale nemluvi.Mym velkym s nem je papousek Zako,tedka se mi postestilo s financema a moc rad bych si jednoho jedince poridil ,klec mam objednanou Omega II ta doufam ze bude dostatecna...Nejde mi o to aby mi Zako doma mluvil,ale aby byl muj celozivotni spolecnik...Stale jsem ale nenasel nikoho kdo by rucne dokrmena mladatka v okoli Ostravy prodaval:( Klec budu mit ale az za dva tydny,tak do te doby snad neco najde.Zako je urcite velice inteligentni papousek,pro ktereho neni problem se naucit spoustu slov a zvuku,urcite ale zalezi na jedinci a na pristup majtele k nemu...Jeste jednou vsem dekuji za predani zkusenosti :)
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 10.03.2008, 21:16:33 xxx.xxx.168.20
Pane Jakub nehažte flintu do žita, když se váš senegalec nenaučí mluvit, tak se třeba naučí jezdit na kole.

Jinak souhlasím s vámi, že záleží na jedinci. Ne každý má vlohy k mluvení. Třeba se některý naučí pár slovíček a druhý naopak cdelé věty, ale rozhodně ne všichni.
Mirjana (neregistrovaný) 10.03.2008, 22:24:31 xxx.xxx.93.119
Nemluví.

Měli jsme jednoho žakouna, od jeho půl roku. V roce začal mluvit. Byl úžasný, mluvil jako člověk, uměl spoustu slov. Bohužel nám po dalším roce uletěl a přes velkou akci jsme ho nedokázali chytit.
Pořídili jsme si dalšího, opět půlročního, ze stejného zdroje. Teď mu už budou tři roky a nemluví. Prostě nemluví, ani slovo. Ani to nezkouší.
Nevíte někdo co s tím, jak ho to naučit?

Příspěvek z jednoho fora - stačí si dát do vyhledávače žako nemluví
____________________
cone (neregistrovaný) 11.03.2008, 00:18:49 xxx.xxx.176.221
Takže když jste nás seznámili se dvěma exempláři, kteří snad nemluví, tak nyní zpochybníte schopnost napodobování u celého druhu?Vždy ve všech seriozních / alespoň pro moji osobu seriozních / statistikách se za konečný výsledek bere drtivá většina zkoumaných případů, ale u vás je to obráceně, uvědomujete si to vůbec? Cone
Hicks
Hicks (1578 příspěvků) 11.03.2008, 17:42:59 xxx.xxx.183.35
Nechci se vám do toho plést, ale myslím, že ve všech seriozních publikací je napsáno, že napodobovat lidskou řeč je individuální věc a že ne každý jedinec má k tomuto nadání. Více si myslím, že to nemá cenu rozebírat.

Pan Šiška napsal svůj názor. Pani Mirjana napsala svůj názor i já napsal svůj názor a ať si zadavatel sám rozhodne co se mu zdá být pravdivější.
Ne-Yo7
Ne-Yo7 (18 příspěvků) 11.03.2008, 18:19:03 xxx.xxx.222.144
Urcite uz nemusime rozebirat zadli pak se Zako mluvit nauci nebo ne...Jen bych se chtel poradit,mam moznost koupit 3 mesicni samicku ,rucne dokrmenou z cervenyma letkama za 18 000,dokrmovala ji zena...Byla by to pro me dobra koupe??? Dekuji za odpovedi :)
anonymní (neregistrovaný) 11.03.2008, 19:17:05 xxx.xxx.93.119
Červené zbarvení mimo ocasní pera je tzv. královské zbarvení, jedná se o náhodnou mutaci, někdy se červená pírka vyskytují u ptáků nemocných.
Cena papouška dokrmených žaků kongo se nyní pohybuje okolo 17 000,- (dobré je mít u žaka alespoň test na chlamydii a v lepším případe i na cirkovirozu) dokrmování žaka ženou nevadí, žako se často přeorientuje na toho, kdo se mu víc věnuje ( i když to nemusí být vždy pravidlem).
BTW -žako ti na 98 procent bude mluvit.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.