Budka pro sykorky

Ma nekdo zkusenost s vyrobou budek pro sykorky? Mate fotky budek a hnizdi v nich sykorky?

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Ještě dodatek: Ptáčci všeobecně mají nedostatek budek k hnízdění. Takže pokud se jim podaří do budky se dostat tj. protáhnout se vletovým otvorem, a pokud je budka alespoň v průměrně vyhovujícím místě,  tak tam určitě nějaký pár zahnízdí. Ze zkušenosti vím, že by budka měla být na stromě dost vysoko, aby se k ní nedostala kočka. (Budka může být připevněná i pod stropem otevřeného balkonu na domě). Také ptáčci upřednostňují budku schovanou v listí, aby na ni nepražilo slunce. Vletový otvor směrujte k jihozápadu. Budka musí být pevně připevněná, aby za větrné bouře ji vítr neutrhl, nebo nevyklopil z ní mláďata. Ptáčci také zjara s hnízděním POSPÍCHAJÍ, a proto jsou vděční i za suché a vhodné vystlání budky. Nejlépe jim vyhovuje (domnívám se) jako výstelka dostatek suchého měkkého jemného mechu (bez zeminy), včetně dolíčku v něm. Samozřejmě, že je nutná nepromokavá dost široká stříška (např. krytá kouskem PVC linolea ?); to lino může se stříšky přesahovat částečně na zadní stěnu nebo i na postranní stěny budky, které tak budou zvenku chráněné proti dešti a průvanu. Ještě je zajímavé, že ptáčci vyžadují, aby jim člověk každý rok před hnízděním budku vyčistil a doplnil nové čisté stlaní.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 27.03.2015, 06:47:31

Zdravím. Já jsem předloni vyráběl budky viz foto. První dvě zleva jsou pro sýkory koňadry a úplně pravá pro sýkoru modřinku. Poslední roky mám ale zkušenost, že se v budce uhnízdí vždy vrabci polní. Budka pro modřinky zůstala prázdná protože se do ni vrabec menším otvorem nedostane. Dřív mi v budkách hnízdily koňadry pravidelně.

 

  • Obrázek
zbynek zbynek autor webu 592 příspěvků

Diky za odpovedi, jeste ma nekdo nejakou zkusenost?

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

tak sem vcera take vyrobil tri budky pro sykory. Jak se udela pekne dam je na jablone na zahrade a budu zvedavy jestli budou v nektere hnizdit.

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 6 (celkem 6)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »