Aktuálně: 5 144 inzerátů172 497 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů

Testování klíšťat

Karolína Bulířová (neregistrovaný) 22.04.2015, 15:34:25 xxx.xxx.14.227

Dobrý den, 

nedávno jsem četla článek o nějakém testu, který dokáže během chvíle rozpoznat infikované klíště. Bohužel jsem si nezapamatovala název ani od jaké je to firmy.

Nemáte s tím někdo zkušenost? Budu ráda i za přesný odkaz, kde to koupit.

Mám tříletou fenku labradora, kupuji kvalitní antiparazitní obojek, ale stejně se občas stane, že nějaké to klíště přinese, tak bych ráda měla test doma.

Díky za každou informaci.

Karolína

 

Anonymní (neregistrovaný) 24.04.2015, 09:29:45 xxx.xxx.64.203

velice inspirativni diky za diskuzi.

Fifi (neregistrovaný) 24.04.2015, 18:57:58 xxx.xxx.128.35

Dobrý den, 

myslím si, že na používání Borrelia testu je super to, že existuje web http://www.lymelocator.cz/, kde se dají zadat výsledky testu, díky čemuž se majitelé miláčků dozví, v jakých oblastech by si měli dávat na klíšťata větší pozor. A navíc když budete vědět, že klíště, které bylo přisáté na Vašem psovi, mělo v sobě borrelie, můžete jít za svým veterinářem, který může psa hned zaléčit. To je velkou výhodou, protože borrelie se v pozdějších fázích infekce umí vyhnout působení imunitního systému i antibiotik, a proto je léčba boreliózy poměrně komplikovaná a i přes všechny snahy se mohou objevit trvalé následky. 

Pěkný den. 

Bára


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.