Aktuálně: 5 600 inzerátů168 341 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

pomoc převýchova žaka :(

Kamča (neregistrovaný) 11.05.2015, 10:11:12 xxx.xxx.41.2

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu ohledně naší 7mi leté Žakynky.    Žakynka byla můj miláček, mluví mým hlasem,bere si jídlo z ruky, nechala se drbat pod křídly, já jsem ten, kdo jí čistí, hraje si s ní. Manžela respektovala, brala ho na vědomí. Poslední dobou úplně otočila. Na mě útočí,v podstatě se nechá - pokud má dobrou náladu, podrbat jen v kleci, vezme si svoje oblíbené dobroty z ruky - burák nebo piškot, ale víc mě k sobě nepustí.  Skoro vůbec nelétá, když je na volno, sedí na bydýlku na kleci a trucuje :(    Slovní projevy bych řekla, že rovněž omezila.  Navíc si demonstrativně začíná na zádíčkách okusovat peří. Netrhá si ho, ale postupně ho otrhává, na pár pírkách jí  zůstal jen středový brk :(   Snažím se jí víc věnovat, po kratších intervalech a chvilkách ji doma pouštět z klece, momentálně je ve venkovní volieře, do které za ní chodím, nosím dobrotky.  Ale je čím dál víc agresivnější, vůbec mě do svého prostoru nechce pustit. Za každou cenu se pokouší klovnout :(  Čím myslíte, že to může být způsobené? Je možnost ještě na nějakou převýchovu, nebo jí schází partner svého druhu? 

 

Díky za odpověď. 

 

J.M. (neregistrovaný) 11.05.2015, 20:51:11 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Kamča z 11.05.2015, 10:11:12

No, na papoušky nejsem odborník, ani je nechovám. Ale možná, že se ve Vaší domácnosti něco změnilo. Co to bylo nebo co to je ? Nenarodilo se Vám dítě ? Nemáte nového pejska nebo kočku ? Nekoupili jste si nový nábytek, nové pokojové květiny ? Nedáváte Žakynce jiné krmení ? Neslyší zvenku nějaké nové zvuky, které se dříve kolem Vašeho domu nevyskytovaly ? ( A ten sameček ŽAKO jí možná také chybí. Můžete to zkusit jí partnera přikoupit a dát jim budku do voliéry.)  Nemáte náhodou jinak obarvené a jinak upravené vlasy ? Nebo jiný parfém ? Nebo jinak nabarvené a upravené nehty ? Něco  se jí na Vás nebo ve Vaší domácnosti nelíbí. A je to něco, co se změnilo proti dřívějšku. A všímejte si i změn, které sama nepovažujete za důležité. Žakynka je může za důležité považovat.    Napište, jak to dopadlo. Možná to je nějaké silně parfémované toaletní mýdlo (krém ?) na Vašich rukách, které Žakynka cítí, a proto si po Vašem pohlazení trhá peří na zádíčkách. Pokuste si umýt ruce POUZE ČISTOU VODOU, než půjdete k Žakynce. Můžete zkusit k Žakynce chodit nenápadně oblečená, a hlavně mít ruce neparfémované, nenabarvené a bez šperků. Je mi líto Žakynky i Vás.

koralissimo
koralissimo (3 příspěvků) 12.05.2015, 14:07:42 xxx.xxx.243.128

Našemu Ferdovi je okolo 10 let. Žili jsme /já a Ferda/ pokliným životem na Šumavě, ale teď jsme rok v Praze. Přestěhování proběhlo bez problémů. Koupili jsme mu druhou klec Omega IV, která je v přízemí, původní klec je  v patře. V přízemí je naše celá rodina, kdežto nahoře v pokoji  je  v kleci  Ferda pouze se mnou.

S Ferdou je ale  legrace, má rád lidi, hodně mluví, zpívá . Proto ta druhá klec. Ať si rodina užije a pták rovněž. Jenže .....Ferda se chová jako blázen, syčí, vydává neznámé zvuky a my se ho bojíme. Klove nás a nenechá se chytit. Hlavně, když má jít dolů do obýváku..  Faktem je, že jsem ho na Šumavě nosila na ruce málo.

Co s ním?

Obrázek
J.M. (neregistrovaný) 12.05.2015, 23:18:31 xxx.xxx.168.107

Tak ho dolů do obýváku nenoste. Je zvyklý na svou původní klec, která je v patře.

Anonymní (neregistrovaný) 13.05.2015, 09:25:40 xxx.xxx.41.2
Odpověď na příspěvek uživatele Klec z 12.05.2015, 12:11:08

v únoru jí bylo 7 let. 

Anonymní (neregistrovaný) 13.05.2015, 09:28:24 xxx.xxx.41.2
Odpověď na příspěvek uživatele koralissimo z 12.05.2015, 14:07:42

asi se mu opravdu nelíbí "přesuny" Buď ho musíte cíleně trénovat a naučit ho to, nebo bych ho zbytečně nestresovala.  Naše žakynka chodí takhle na povel do přepravky, když jí nosíme do venkovní voliery. Ale taky mívá období, že protestuje a nechce se jí. Jakmile člověk poleví, oni to vycítí :)  Se mnou třeba teď vůbec nepeče, začala mě vnímat "jako konkurenci" a tíhne k manželovi. Paradoxně začala zlobit až v dospělosti. Určitě jim také chybí partner jejich druhu :( 

koralissimo
koralissimo (3 příspěvků) 13.05.2015, 13:09:17 xxx.xxx.243.128

Zkusíme to s přepravkou. Ferda nám dal lekci. Člověk se stále učí. Z mírumilovného papouška se stal tygr. Tři dny jsme ho nepřenášeli a je to opět hodný Ferda. Naštěstí.

Také mě vyděsilo, že zazvonil soused, vadil mu Ferdův řev. Soused bydlí ve vedlejším domě. Za Ferdův život na Šumavě si nikdy nikdo nestěžoval, a to jsme bydleli v paneláku.

Ještě k tomu přenášení, chtěli jsme udělat tátovi radost, je po infarktu a mrtvici, nemluví a jiného  žaka měl doma 30 let, zná to.  Bude to trvat, ale snad se to časem,  dostat ho do obýváku zadaří. Děkuji za nápad, ať Váš papoušek se vrátí do starých kolejí. Zdravím. A.P.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.