Aktuálně: 5 072 inzerátů173 344 diskuzních příspěvků17 739 uživatelů

Schizofrenický horák

Koumori (neregistrovaný) 01.06.2015, 20:35:31 xxx.xxx.141.67

Zdravím, mám 4-letého papouška horského, a poslední rok dělá hrozně vtipnou, ale zvláštní věc - vyhledává díry a živě s nimi konverzuje :) Sedne si třeba na skříň a strašně zaujatě začne někoho lákat z díry mezi zdí a skříní, totéž třeba s pračkou apod. Totéž dělá i s tmavými kouty, zaleze si třeba do rohu poličky a mluví do něj... Pozoroval někdo u svého papouška (třeba i ne horáka) něco podobného? Zajímalo by mě, jak ho to tak zničehonic napadlo :)

Obrázek
J.M. (neregistrovaný) 01.06.2015, 21:47:21 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Koumori z 01.06.2015, 20:35:31

Tedy papoušky nechovám, ale domnívám se, že popsaným způsobem Váš papoušek řeší svou samotu. "Mluví sám s temnými zákoutími Vašeho bytu, kde se domnívá, že by se mohl skrývat jeho partner / partnerka".

Za pokus by stálo mu pořídit druhého papouška, třeba by měl radost ?

Koumori (neregistrovaný) 02.06.2015, 00:11:23 xxx.xxx.141.67

I tato možnost nás napadla, ale co se její pravděpodobností týká, nevím nevím... Je ručně dokrmovaný od samého vylíhnutí, ještě když jsme si ho přivězli tak jsem ho nějakou dobu musela dokrmovat i já, protože k nám přišel ještě velmi mladý, takže v mnoha ohledech bere jako partnera především mě, i když opeřenci se samozřejmě nerovnám... V každém případě děkuji za názor! 🙂

Anonymní (neregistrovaný) 02.06.2015, 11:21:06 xxx.xxx.194.122
Odpověď na příspěvek uživatele Koumori z 02.06.2015, 00:11:23

ahoj ,mám doma roční pyruru a dělá úplně to samé,zaleze někam do škvíry a povídá si.nebo taky do mezery mezi postili a zdí,beru to jako spíš že si hraje než že by trpěla samotou.kolegyně z práce má aru nobilisku a dělá ji to taky a spí v ptačím stanu.s pozdravem silvie.

Koumori (neregistrovaný) 07.06.2015, 14:25:26 xxx.xxx.141.67

Tak to se mi docela ulevilo :-) Povídá si s námi, "pomáhá" při všech možných činnostech... a pak najednou vyletí na skříň a začne se dělit o své zážitky s imaginárním kamarádem... Tak jsem ráda, že nejsme ojedinělý případ, díky za názory :-)

Anonymní (neregistrovaný) 08.06.2015, 13:57:09 xxx.xxx.211.211

je to jasne proc to dela. Kouknete se na ptací budku a bude vam to jasne, ma vletovy otvor a uvnitr je tma. Vas pyrura chce hnizdit a vyhledava budku, kdyz uvidi podobny prostor tmavy tak piska a vola samicku, mysli si ze je treba uvnitr. Poridte mu budku s odpovidajici velikosti vletoveho otvoru a bude spokojeny, bude lezt dovnitr.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.