Aktuálně: 5 139 inzerátů172 356 diskuzních příspěvků17 714 uživatelů

Kočka s handicapem - adoptovat nebo ne??

kafralka (neregistrovaný) 30.06.2015, 18:11:39 xxx.xxx.48.39

http://creativelife.cz/fotografie-kocek-s-handicapem-ukazuji-jejich-vitalitu/  Viděla jsem tento článek o kočičkách s nemocemi a handicapem a nějak se mě to dotklo, sama jsem přemýšlela tak, že takovou kočku nikdy, ale teď mám výčitky. Co myslíte vy??

J.M. (neregistrovaný) 30.06.2015, 20:56:18 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele kafralka z 30.06.2015, 18:11:39

Žádné výčitky mít nemusíte. Mnoho nemocí a jiných handicapů kočkám způsobili lidé, kteří se pak těch koček zbavili jejich vyhozením, protože za tzv. jejich (těch koček) "uspání" by museli (ti lidé) veterináři ZAPLATIT a to se jim nechce.

Když uvidíte ve velkoměstě žebráka člověka, také máte výčitky svědomí ? Nemáte. A když vidíte někde v Africe, nebo v Indii, že se rodí děti tak vyhladovělým matkám, že pro své novorozence nemají ani mateřské mléko, tak také máte výčitky svědomí ? Nemáte. Tak proč byste si něco vyčítala kvůli kočkám ? Protože je to současná móda "adoptovat handikapovanou kočku" ?

Kočky jsou přemnožené ! Lidé jsou přemnožení ! A proč by chudí lidé měli sponzorovat něco, na čem bohatí lidé vydělávají ? Upozorňuji, že toto říkám přesto, že je mi těch novorozeňat bez mateřského mléka i těch nemocných koček líto. Ať to platí boháči, kteří neví co s penězi, kteří často peníze získali nečestně.

Alena7
Alena7 (12 příspěvků) 13.05.2016, 23:19:37 xxx.xxx.1.217

Máme kocourka s jedním okem a je to divočák jak všechny ostatní. Hendikep zvládají kočky dobře. Pokud se nějaké kočičky ujmete a udělá vám to radost, udělejte to. Jen je dobré mít zkušenosti a promyslet si náklady a jestli na to mám. Pelíšky, kvalitní krmivo bez obilovin, očkování, odčervení, probiotika, vitamíny, kastrace a případné návštěvy u veta něco stojí.

Anonymní (neregistrovaný) 15.05.2016, 16:33:47 xxx:xxx.6623:2505
Odpověď na příspěvek uživatele kafralka z 30.06.2015, 18:11:39

Záleží na každém, jesli si vezme kočku s hadicapem, nevidím na takové adopci nic špatného. Člověk musí mít, ale radost, že někomu pomohl a také zvážit finanční náklady. Některé zvířata potřebují pravidelnou péči veterináře nebo i nějaké léky.

Já jsem ve svém životě měla mnoho koček, některé i s drobným hadicapem jako třeba jedno hoko, nebo nějaká ta nemoc a nikdy jsem nemusela řešit jesli ji chci nebo ne...prostě tady byla a tak jsem ji měla ráda. 

Každopádně brát si kočku z výčitek svědomí je nezodpovědné....

 

Anonymní (neregistrovaný) 15.05.2016, 16:34:12 xxx:xxx.6623:2505
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 15.05.2016, 16:33:47

juj nejsem přihlášená.....tohle patří k nicku tujinka..:)


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.