Aktuálně: 5 072 inzerátů173 339 diskuzních příspěvků17 739 uživatelů

Jak se připravit na odchod pejska

beruška (neregistrovaný) 02.07.2015, 13:13:17 xxx.xxx.102.142

Zdravím všechny,kterým na pejscích záléží stejně jako mě.Mám hodně nemocného pejska,má nádor a metastázuje mu to po celém těle.Bohužel už to nejde operovat.Zatím se netrápí,je veselý,jí apod,ale vím,že už to brzy přijde a bude zle.Nedovedu si představit,že už tady se mnou nebude.Má někdo radu jak se připravit na jeho odchod?Někdo říká,že je dobré si pořídit hned nového,ale já si to nedokážu představit.Mám malou dceru,která je na něj taky hodně fixovaná tak vůbec nevím jak jí to vysvětlím.Bere ho jako sourozence.

Alena (neregistrovaný) 03.07.2015, 06:46:09 xxx.xxx.108.240

Dobry den,neni jednoduche na vasi otazku odpovedet,jelikoz kazdy z nas ma jiny nazor,ale i otazky kdy je ten spravny den nechat vaseho milujiciho pejska uspat.

9.kvetna tohoto roku jsem musela nechat uspat meho vlkosedaka z pracovni linie 11roku a 3 mesice veku na radu veterinarky v nemocnici,aby netrpel.Jelikoz pracuji na emergency nevahala jsem s okamzitym a spravnym rozhodnutim,ale ja sama jsem byla absolutne nepripravena a musim priznat,ze me to velice sebralo.Byl to muj jediny clen rodiny a nejlepsi kamarad na ktereho nikdy nezapomenu.

Podle me nejoblibenejsi web.stranky www.Leerburg.com pisi

Am I keeping him/her alive for me and no for him/her.Nekteri pejskari prodluzuji zivot jejich pejska pro sebe,ale ne co je opravdu nejlepsi pro meho psa.Pokud nema kvalitu zivota a trpi nebo ma bolesti mela bych se rozhodnout co nejdrive.Z me praxe v nemocnici urcite se rozhodnu co nejrychleji ,aby muj pejsek netrpel.

Nekteri lide potrebuji cas ( to grief),a pozdeji si poridi noveho pejska ci stene,jini si musi poridit noveho psa ihned, coz je zamestna co se tyce trenovani noveho stenete atd.Nikdy nenahradim sveho psa jinym je to tim,ze kazdy pes ma svoji personality stejne jako lide.V mem pripade vim,ze si poridim driv ci pozdeji stene NO ,bohudiky memu aktivnimu zivotniho stylu, kdy me takovy pes bude neustale motivovat.

Co se tyce vysvetleni pro vasi dcerku byla bych k ni uprimna nejvetsi problem je ten,ze bohuzel pejsci neziji dlouho i kdyz jsou cleny rodiny.

Na webu Leerburg.com jsou na hlavni strance nahore napsane Articles kliknu na ne a tam je jeden article na tema Death,Grief and Pet loss.Je tam hezky napsany poem jmenem:

The Rainbow Bridge temer kazdy pejskar v severni U.S.A tuto poem zna jen si ji nechte od nekoho prelozit a okopirovat jsou tam i dalsi a stoji za precteni.

You take care yourself OK?

Anonymní (neregistrovaný) 03.07.2015, 13:06:33 xxx.xxx.102.142
Odpověď na příspěvek uživatele Alena z 03.07.2015, 06:46:09

Děkuji za odpověd.To mě moc mrzí,že jste přišla o pejska.Můj pejsek se zatím netrápí.Určitě bych jej nenechala trápit jen kvůli mě,to by bylo sobecké a na to ho mám hodně ráda.Dcerka má teprve 28měsíců tak se jí snažím vysvětlit,že půjde brzy do psího nebíčka,ale stejně je ještě malá,aby to pochopila.Na svůj věk má k němu neuvěřitelný vztah.Je to prostě náš miláček.Každý kdo to někdy zažil tak ví o čem mluvím.Bohužel lidé v mém okolí mě moc nechápou.Pořád mi říkají,že to nemám řešit a mám si koupit druhého....Ano,určitě si pořídím zase štěně,ale není to tak jednoduché jak to vypadá.Já mám zlatého retrívra a má teprve devět let a tři měsíce.Kdyby neměl ten nádor tak mu nic není.Nejvíc mě mrzí,že jsem mu vždycky dopřála to nejlepší a nikdy jsem na něm ničím nešetřila a stejně mě opustí tak brzy.Je to nefér,protože chudák nějací týraní pejsci ani neví jak pořádně chutná jídlo a pomazlení a jsou tu i do 16let.Sama znám několik pejsků,kteří žijí celý život u boudy a už je jim tolik let.Já vím,život není férový k nikomu,ale prostě mě to mrzí.

Alena (neregistrovaný) 03.07.2015, 20:43:52 xxx.xxx.108.240

Byt vama tak nebudu mit zadne vycitky svedomi co se tyce vychovy a krmeni vaseho pejska.Dnes uz temer kazdy vi,ze Golden R. jako plemeno jsou pron to rakovine v mladem veku.Vyjimkou je snad moje veterinarka jeji GR se dozil 14 roku.

Stejne jako vy i ja jsem se dobre starala o meho ovcaka mel skvely zivot a lepsi socialni zivot nez ja a navic si rad hral s cizimi detmi samozrejme s mickem.Lide kteri pejska nikdy nemeli nepochopi nasi ztratu a doporuci si ihned poridit noveho.Co nevedi je,ze pes je loyalni,affectionate a daji vam unconditional LOVE.Kazdy pes vi kdy mate spatny den jsou navic pro nas humans velice terapicky.Kazde utery k nam do nemocnice chodi nekolik dobrovolniku s jejich pejsky navstivit nektera oddeleni tyto programy jsou velice uspesne hl.pro seniory.

Nejlepsi support a radu vam da jedine pejskar(ri).Hodne mi pomahaji kolegyne v zamestnani byla jsem prekvapena kolik lidi muselo v minulosti projit tim co ja pr.3 mesice jsem brecela a rozhodla jsem se uz nikdy psa nemit,dalsi si v brzke dobe poridila noveho,jelikoz nevidrzela tu samotu doma atd.

Jsou to teprve 2 mesice co meho vlcaka nemam prijdu domu a nikdo me nevita a musim priznat,ze si pobrecim kazdy den i na verejnosti triguji to mista kam jsem ho brala na prochazky nebo se lidi ptaji kde je muj pes anebo,ze me nemohli poznat,jelikoz muj pes byl vzdy po boku semnou atd.Zjistila jsem ,ze pro mne je ted nejlepsi therapie zamestnani a jezdit do prace na horskym kole.Vam  by urcite pomohlo mit kolem sebe vesele lidi at uz je to rodina,kamaradi ci pribuzny,kteri vi o vasi situaci doma.Rada bych vas povzbudila,ale bohuzel si to vezme cas se zahojit je tezke psa do budoucna nemit,protoze vam daji so much JOY. Be well

Alena (neregistrovaný) 05.07.2015, 18:39:55 xxx.xxx.108.240

Rainbow Bridge Poem se da take najit na Google

The beautiful journey of a pet and their guradian takes to Rainbow Bridge after this life Petloss grief support.

beruška (neregistrovaný) 08.07.2015, 12:23:56 xxx.xxx.102.142
Odpověď na příspěvek uživatele Alena z 03.07.2015, 20:43:52

Tak můj pejsek se před dvěma dny zhoršil.Včera jsem byla u veterináře a říkal,že mu zkusí dát nějaké preparáty na zlepšení stavu a v pátek mu dá něco na posílení srdíčka.Prý by to mělo na nějakou dobu pomoc.Pokud by se zhoršil a přestal jíst tak bych ho musela dát uspat.Je to opravdu strašné.Tolik nocí už špatně spím a pořád brečím.Nedovedu si představit,že ho budu muset nechat uspat.Vím,že mu tím pomůžu,ale ta představa je hrozná.

Alena (neregistrovaný) 08.07.2015, 19:53:34 xxx.xxx.108.240

To je mi opravdu lito,ze se Vas pejsek zhorsil byt Vama tak tento vikend pozvu vasi rodinu,kamaradky ci sousedy k vam na grilovani coz tady delaji nekteri pejskari je to party na rozloucenou a vam samotne by tento support clenu rodiny ci pejskaru urcite pomohl.

Pokud musite pejska nechat uspat nejdete tam sama urcite by mel jit nekdo s vama.Samotne uspani je velice peaceful i ja jsem byla prekvapena.Muj pejsek mel problem s dychanim a prvni injekce ho jen uspala a videla jsem tu ohromnou ulevu na jeho telicku.Potom nasledovala druha,ktera zastavi srdicko asi 2 krat nabral dech a bylo po trapeni.Jedna pani chovatelka z Prahy mi napsala email:Budte statecna,cas vsechno postupne zahoji a zustanou Vam vzpominky jen na to dobre.Opatrujte se Ok?

               

 

beruška (neregistrovaný) 09.07.2015, 12:53:13 xxx.xxx.102.142
Odpověď na příspěvek uživatele Alena z 08.07.2015, 19:53:34

Děkuji moc za podporu.Já vím,že musím být statečná.Snad to nějak zvládnu a čas rány zahojí.Jsem ráda,že aspon někdo chápe co prožívám.Už ted mám oči plné slz,že ani nevidím co píšu.Jen cítím,že musím být u jeho odchodu s ním i když se na to necítím.To bude to poslední co pro něj budu moci udělat.

Pavla (neregistrovaný) 12.01.2016, 18:01:33 xxx.xxx.161.32
Odpověď na příspěvek uživatele beruška z 09.07.2015, 12:53:13

Dobrý den, muzu se zeptat  jak to vypadá s pejskem? Zvládli jste to nebo jeste bojujete? Ja mám též malou dceru, bohužel jsem již zažila Ten nejsmutnejsi okamžik:(

Anonymní (neregistrovaný) 20.01.2016, 13:07:43 xxx.xxx.199.61
Odpověď na příspěvek uživatele Pavla z 12.01.2016, 18:01:33

Dobrý den.Můj milovaný pejsek už odpočívá v nebíčku.Již to je pět měsíců co jsme ho nechali odejít.Pořád na něj hodně myslíme,byl to pro nás miláček a jeho ztráta nás pořád hodně bolí.Píšu to se slzami v očích,pořád je to pro mě čerstvé.Sice už máme druhého pejska,ale zapomenout se prostě nedá.Dcerka mu každý den mává do nebíčka,řekla jsem jí,že když svítí hvězdičky tak se na nás dívá a mává nám.A co se stalo Vám?Taky jste měla nemocného pejska?Moc mě to mrzí,věřte,že vím jaké to je.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.