Aktuálně: 5 588 inzerátů168 253 diskuzních příspěvků17 657 uživatelů

Dokrmovani

Mona (neregistrovaný) 28.07.2015, 08:53:24 xxx.xxx.236.15
Mam mniska šedého kterého ještě dokrmuji je mu 8 týdnů. Brzy ráno cca v 6:30 me budí na krmení. Dormuji 2x denne . Jak ho mám naučit nebo mu přesunout dobu buzení? Pro mě je to narocne. Diky
J.M. (neregistrovaný) 28.07.2015, 11:41:31 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Mona z 28.07.2015, 08:53:24

Úvodem sděluji, že s dokrmováním papouška nemám žádné praktické zkušenosti.  Kromě toho mne trochu udivuje, že papouška dokrmujete pouze 2x denně. ( Veškeré ptactvo totiž krmí svá mláďata několikrát denně). Přesto se pokusím poradit:

  1. Můžete začátek ranního dokrmování každý den postupně posunout  např. o 2 a 5 minut později. Za týden se Vám tak podaří posunout ranní krmení na pozdější dobu o 14 až o 35 minut, za měsíc to bude o 56 až 140 minut, to znamená že ranní dokrmování byste pak  mohla začínat cca v 730 hod a večerní v 1930 hodin.
  2. Druhou možností by bylo, že byste celkovou denní dávku krmení rozdělika např. na tři dávky, a papouška byste dokrmovala ještě pozdě večer např. ve 22°° hodin; on by pak ráno měl hlad později. Takže režim krmení by pak byl např. 7°° hodin, 1430 hodin,  22°° hodin. ( Je to podobné, jako s lidským kojencem, kterému matka také postupně prodlužuje "noční" pauzu v krmení.)
  3. Ale stejně dávejte mníškovi večer do klece dostatek krmiva, aby si mohl před ranním dokrmováním už něco sám "zobnout". Bude ho to motivovat k tomu, aby se krmil sám.

Ale domnívám se, že Váš mníšek brzy dospěje do věku, kdy  bude umět žrát sám; že to "časné jeho dokrmování" už brzy nebude nutné.

 

cone (neregistrovaný) 28.07.2015, 12:21:07 xxx.xxx.160.35

dotaz i odpověď mě lehce pobavily. vstávat k dokrmování v tuto dobu vás unavuje ? tak to jste si měla koupit mníška dokrmeného, ale už to snad těch pár dnů vydržíte a budete krmit jen navečer.

pro JM - tazatelce se nejedná o nějaké minutové posunutí - vždyť ji budí papoušek svým hlasovým projevem sám - a vás udivuje že v 8 týdnech krmí "jen" dvakrát denně? A jakpak byste odstavoval papouška vy? Asi opravdu s dokrmováním žádné zkušenosti nemáte !

Mona (neregistrovaný) 29.07.2015, 07:51:34 xxx.xxx.236.15
Děkuji za odpovědi. Často pracuji do noci tak si chci trošku prispat. Jinak presna odpověď. Urcite o tom víte dost. Mohu se na vás občas obrátit s pomocí o výcvik už dokrmeneho mniska. ?

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.