Aktuálně: 5 572 inzerátů168 440 diskuzních příspěvků17 661 uživatelů

Alexandr malý - krmení

Betty (neregistrovaný) 30.07.2015, 14:41:08 xxx:xxx.fe98:1241

Dobrý den, před pár týdny jsme si pořídili alexandra malého (jako mládě) a krmíme ho stále kašičkami pro mláďata a chtěla jsem se zeptat jak máme začít podávat krmení pro dospělé papoušky - zrní, apod.

Děkuji

Michaell (neregistrovaný) 14.08.2015, 15:53:45 xxx.xxx.116.75

Toto jsem našel na internetu, zkopírováno: 

Základní složku potravy alexandrů malých tvoří kvalitní krmné směsi pro střední papoušky. Denně také nabízejte čerstvé zelené krmivo, zeleninu a ovoce. Nezbytnou součástí krmiva je grit, který pomáhá správnému trávení. Dbejte na dostatek vitamínů, minerálů a dalších potřebných látek. Samozřejmostí je celodenní přístup k čerstvé vodě.

Základní krmivo

Snažte se vybírat kvalitní krmné směsi pro střední papoušky, které jsou přizpůsobeny jejich specifickým nutričním potřebám, a jsou navíc obohaceny o potřebné živiny, vitamíny, minerály a často i grit.  Hlavní složkou směsí pro alexandry malé jsou druhy prosa, pšenice, lesklice, semence (konopné semeno), nahého ovsa, semena slunečnice, dále se ve směsích vyskytuje kardi (světlice barvířská), lněné semínko a další. Vhodným doplňkem pro zpestření směsi jsou semena dalších travin a bylin.   Část základní směsi můžete nahradit extrudovanými krmivy pro papoušky v podobě granulí. Extrudovaná krmiva mají vysokou nutriční hodnotu, zlepšují kondici ptáků a omezují plýtvání krmivem. Identické kousky znemožňují přebírat krmivo a poskytují papouškům plně vyváženou stravu. I když zvolíte krmení extrudovanými krmivy, měli byste tento způsob kombinovat i s krmením směsí, které je pro papoušky přirozenější a je důležité pro jejich psychickou pohodu. Extrudované krmivo by mělo tvořit přibližně 40 % stravy papoušků. Můžete ho podávat např. v interaktivním krmítku, protože na extrudy je třeba ptáky navyknout. Jejich nutriční přínos však stojí za námahu.   Pokud chováte papouška v bytě pro radost a nebudete odchovávat mláďata, způsob krmení se v průběhu roku příliš nemění. Při venkovním chovu alexandrů je třeba krmení přizpůsobit roční době (vydatnější krmení v zimních měsících). Pokud plánujete odchovávat mláďata, je třeba krmnou dávku přizpůsobovat jednotlivým fázím odchovu (stavba hnízda, snáška, sezení na vejcích, výživa ptáčat). 

Pokud mohu ještě doporučit, nedávno jsem objevil dobrý obchod kde kupuji krmivo pro svého psa, a našel jsem tam i krmivo pro exotické ptactvo, mrkněte sem. Říkám to jen proto, že jsem s nimi velmi spokojen. Jinak je asi jedno kde co koupíte, na semínkách snad není co zkazit. Přeji hodně společných zážitků.

Martina Konečková (neregistrovaný) 18.02.2016, 12:16:59 xxx.xxx.4.86

Dobrý den, mám páreček Alexandrů malých - v předchozích letech samice 2x snesla vajíčka a pokaždé se 2 mláďata narodila , ale po pár dnech jsem v obou případech našla samce jak drží v zobáku jedno mrvé mladě a druhé leželo mrtvé na zemi.

Nyní opět samice snesla vejce a poctivě sedí, tak se chcí zeptat jestli máme před narození mladých samce odebrat nebo co dělat, aby je zase nezabil??

Děkuji 

tom1108
tom1108 (1 příspěvků) 21.02.2016, 18:22:18 xxx.xxx.37.6

Dobrý den.Chci  Alexandra malého,jsem začátečník,chci se zeptat,pokud budu na dovolené,můžu ho odnést k rodičům,aby se o něj starali  ,nebo je lepší neměnit jeho známé prostředí a požádat sousedku,aby se o něj starala při mé nepřítomnosti.

Děkuji


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.