Postroje pro papoušky

Máte s tím někdo nějakou zkušenost?
  • Obrázek
Luisa Luisa 29 příspěvků
Podle mého je to blbost z Ameriky, papoušek není pes
neregistrovaný Rob neregistrovaný
Už sem na to taky ne jednou koukal a přemejšlel nad tím... Zajímalo by mě jak to vypadá naživo.. Jak se cítí papoušek... Asi by lidi čučeli jít po městě a na rameni mít papouška a ještě na vodítku jak králíka... =)
Mě by taky zajímali někajaký zkušenosti lidí...
Milfis Milfis 519 příspěvků
Souhlasím s ROBEM je to velká blbost z ameriky http://www.rajpapousku.cz/zbozi-na-trenink.html tady to prodávaj ale je to ta největší blbost co sem kdy viděl
Agapornis Agapornis 24 příspěvků
Rob má pravdu, původně tento vynález je ze Států, ale nachází uplatnění čím dál více i v Evropě.
Zhodnocení tohoto postroje bude asi problematické, ale zkusím dát pro i proti do souvislosti.Jistě tyto postrojky budou používány pouze na velmi krotké ptáky, takže ten obávaný psychický dopad nebude velký. Plus spočívá v tom, že papoušek - PET -bude a může trávit více času ve společnosti svého člověka, můžou navštěvovat společně i rizikovější místa. Nehrozí úlet , který končí v mnoha případech smrtí papouška.Další plus je, že není nutno papouška doma omezovat, můžeme mu nabídnout prolet po místosti/ samozřejmě bez postroje/, nemusí mít totiž zastřižné letky.Zastřižení křídel by bylo nutné pro stejný pohyb na veřejnosti s majitelem.
Mínus je jen v předsudcích, já osobně bych tento vynález nepoužil, ale musím zdůraznit, že nejsem zastáncem krotkých a na člověka fixovaných PET papoušků.Pro mne je nejlepší dojem z polokrotkých / rozuměj nedivokých,ne plachých /papoušků držených v páru v odpovídajícím chovatelském zařízení.Na závěr - zamyslete zda to je přínos, zintenzivnění života pro mazlíčka či nikoliv. Cone
cone cone 1412 příspěvků
Třeba když má člověk malej byt tak s tímto postrojkem může svému miláčkovy dovolit větší prolet, líp si může protáhnout křídla... Uričtě to má své klady... Já to určo nezavrhuju...
Milfis Milfis 519 příspěvků
Toto nemůžu vidět, je to ta největší blbost.
zbynek zbynek autor webu 592 příspěvků
Já to neodsuzuji. Samozřejmě by se mi nelíbylo, aby to někdo používal při běžném vycházení ven, ale například lidé, kteří rádi vysedávají venku na zahradě a nechtějí stavět prostornou voliéru a chtějí být se svým mazlíčkem venku, tak to dobře využívají. Ten postroj neodsuzuji a schvaluji. Dříve se dělali různé napodobeniny, které stáli za prd, ale tady tyto postroje jsou velice dobré na tyto příležitosti co jsem uvedl.
Hicks Hicks 1576 příspěvků
Marku, ja jsem ten postrojek pochopil jako zabezpečení proti leknutí a následnému úletu na volném prostoru v zahradě, v parku nebo i ve městě, ne na prolítávání ,to si dost dobře nedovedu představit.
cone cone 1412 příspěvků
Cone: Já jsem to právě našel i jako na prolítnutí že k tomu prodávaj 15m dlouhou šňůru aby se papoušek mohl pořádně prolítnou... Přesně tam píšou aby se papoušek mohl dobře naučit lítat... Našel sem to na jedněch stránkách kde to prodávaj...
Milfis Milfis 519 příspěvků
Marek: to prolítnutí by znamenalo spíše umlácení, určitě by se na to papoušek navykl ale nikdy nikdo neví jak se rozmyslí a vzlétne a určitě nebude mít v oku odhad na 15m, to je spíš dobry, aby nabral rychlost, pořádně se rozlétl a zranil se.
zbynek zbynek autor webu 592 příspěvků
Postroj je velmi stresující , blbina Z Ameriky, pak už chybí jen oblečky pro papoušky a pro majitele pochytit životní styl, který k nám rovněž přichází z Ameriky - EMO - pak můžete být spokojení v depresi budete společně s papouchem.
Kdo chce postroje pro ptáky nechť si pořídí dravce.
mirjana mirjana 70 příspěvků
To lítání na postroji se šňůrou si nedovedu oředstavit.
Mirko, nevím jestli ten stres je takový silný, pokud je pták krotký a navyknutý odmala? Před nějakou dobou drželi velké ary na stojanech a na řetízcích za nožku, také brutal. Neodsuzuji postrojek tak razantně, sám bych ho ale nepoužíval. Cone
cone cone 1412 příspěvků
Souhlasím s mirjanou, ještě ty oblečky...granule už máme, postroje taky a kdo ví co ještě. Někdo má neustále snahu dělat z ptáka něco, co není. Hold papoušky nemůže chovat každý a když jim nedokáže zajistit podmínky (klec, zahradní voliéru), tak popruhama to nezachrání. Stejně moc dobře nechápu jejich význam, to byste s uvázaným papouškem chtěli chodit po městě nebo nevím. Sedět na zahradě a mít jej u sebe "na vodítku" také není to pravé ořechové, to už je snad lepší postavit nebo koupit zahradní voliéru a třeba si tam za ním vlízt.
zbynek zbynek autor webu 592 příspěvků
Pro pana Šišku... i když bude navyknutý odmala, půl roku se ven nedostane ( přes zimní období můžei papoušek zvyklý na pobyt doma snadno prochladnout a onemocnět), kde potom bude trénovat navyknutí odmala??? Odsuzuji to razantně, protože vím, že žaci i senegalové jsou vyplašení z nových podnětů a při přenos na zahradu v kleci byli dlouho vyplašení, než si na tuto situaci zvykli. Chodit s nima na procházku je snad výmysl lidí, kteří se potřebují s papouškem pochlubit, pro papouška samotného v tom žádný přínos nevidím.
neregistrovaný mirjana neregistrovaný
pokud mohu přidat kapku do číše, tak bych uvedl, že pokud by byl papoušek natolik krotký aby ho nesrtesoval postroj, tak žádný postroj nepotřebuje, ale když si to tak uvědomíte který papouch je opravdu tak krotký aby věděl kde se má dobře a neuletěl, je to risk, a možná tohle by mělo být řešení, ikdyž já ho používat s největší pravděpodobností nikdy nebudu.
neregistrovaný sunflowersman neregistrovaný
Náš papoušek je přátelský, ale zároveň je bojácný, proto si nedovedu představit, co by se stalo, kdyby ho něco nebo někdo vyděsil a on ulétl. Postroje jsou báječným řešením, jak být spolu a nemít o něj strach. Navíc tyto postroje jsou v porovnání se sokolnickými poutky bezpečné a pohodlné. U těch se totiž často stává, že si pták při prudkém pohybu vykloubí nohu.
neregistrovaný Anička neregistrovaný
Papouška na postroji může mít tak někdo z milionářského rozmaru, kdo nemá co na práci. Já si dost dobře nedovedu představit, že bych si sedla na zahradě a venčila papouška a nebo se s ním procházela každodenně po náměstí. Práce mám pořád tolik, že na takové srandičky nemám čas. To je opravdu jen zábava pro děti, a co pak když odrostou a budou mít jinou zábavu a povinosti, prostě se papoušek "MILÁČEK" prodá, takových inzerátů je spousta. "Prodám papouška dětil mají alergii na peří!!!!
neregistrovaný Orina neregistrovaný
***Já si dost dobře nedovedu představit, že bych si sedla na zahradě a venčila papouška a nebo se s ním procházela každodenně po náměstí. Práce mám pořád tolik, že na takové srandičky nemám čas.***

sedet u pC cas mas? misto datlovani do klavesnice si klidne muzes sednout pred voliery ;-)
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Jo krasavče inteligentní, datlování je bohužel (nebo bohudík) můj job, takže minuta, kterou si odskočím prohlédnout si co se píše u papoušků je jen chvíle kdy můžu myslet na něco jiného. Zatím co ty baštíš o štědrém dnu vánočního kapra, já sedím u počítače a
---bohužel--- makám až se ze mě kouří. Tak asi tolik o PC. Abych stihla i můj koníček papoušky t.j. všechno uklidit a nakrmit vstávám o půl čtvrté ráno a večer končím taky někdy,podle práce na PC ráno ve dvě. !!!!
Konec konců o tom vědí své i ti, se kterými si někdy v tento čas ještě vyměním mail.
neregistrovaný Orina neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 20 (celkem 34)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »