Aktuálně: 5 053 inzerátů173 555 diskuzních příspěvků17 744 uživatelů

Postroje pro papoušky

Orina (neregistrovaný) 26.07.2009, 14:40:07 xxx.xxx.99.199
A malá poznámečka, nestyď se podepsat, nikdo ti tu hlavu za připomínky neutrhne. Orina
anonymní (neregistrovaný) 27.07.2009, 13:21:41 xxx.xxx.75.102
No vidíte a já bych si je chtěla koupit, protože nechci nechat našeho řvouna doma celý den samotného- v létě občas jezdíme na víkend k rodičům...nebo mám raději postavit nějakou menší voliéru u rodičů na zahradě a nosit ho v krabici?? Nebude to pro něj moc veliký stres? Díky za rady.

Jejda, nejsem přihlášená. Zlatka- paradoxys
kikin (neregistrovaný) 14.08.2009, 11:00:21 xxx.xxx.6.103
rád bych si přečetl opravdouvou skušenost, někoho kdo to už vyskoušel.... zatím jsem se dočetl jen názory lidí kteří říkají jenom to nebo ono ale má prosím někdo relevantní skušenosti a ne jen prázdné tlachání o módnosti, a ostatních blbostech. děkuji
anonymní (neregistrovaný) 14.08.2009, 22:08:43 xxx.xxx.99.254
Tak si je kup a hoď sem fundovaný názor ty...:o)). Já jsem nakonec jsem od koupě upustila, stavíme u našich na zahradě menší voliérku. Nekupuji je proto, že teď máme papouška už doma a když jsem mu zkoušela položit kousek popruhu na krk tak jen vyváděl- kdybych mu nasazovala kšíry tak se nejspíše zblázní.
Takže jsem si koupila přenosku na převoz a bude u našich v kleci. Zlatka
anonymní (neregistrovaný) 15.08.2009, 01:55:34 xxx.xxx.6.50
díky za info toto je opravdu reálná skušenost... přenosku mám taky, ale jsem rád že někdo napsal jak papušek reaguje... dík pište dál ... ne názory ale skušenosti... ja to každopádně aspoň skusím a uvidíme...
anonymní (neregistrovaný) 15.08.2009, 06:04:45 xxx.xxx.69.32
Zase jeden zjistil, že se papoušek na kšírách může zbláznit. Vy kšíraři to asi opravdu nemáte v hlavě vpořádku, když ty ptáky chcete nechat lítat na provazu a nevěříte tomu, že se to jaksi neslučuje s jejich životními potřebami a projevy. Dokud se pár papoušků při těch vašich kšírových manévrech na provaze neumlátí a nebo někde nezaplete do větví a neoběsí tak tomu nebudete věřit že je vodítko jen pro psa, Jenže s tím se tady asi nikdo chlubit nebude.
anonymní (neregistrovaný) 15.08.2009, 13:30:59 xxx.xxx.6.67
já sem kšíry koupila loni koncem zimy. bydlíme na samotě, takže jsme se chodili procházet do lesů. po sídlišti nebo městě bych nechodila. ze začátku měl strach, ale pak si zvykl a líbilo se mu to. nové podměty,nenudil se. pokřikoval na psa, když sme někde sedli probíral si peříčka a slunil se :-).já bych to s tím stresem neviděla tak dramaticky. když jsem si žaka přivezla domů, měl taky strach a stres. a zvykl si. to samé máte s miminem, když ho poprvé koupete, oblékáte..taky se mu to nelibí, má stres a nakonec si zvykne a libí se mu to.

pak přišla zima a já kšíry schovala do skříně. když sem je letos v létě vytáhla, papoušek zapomněl a do kšírů už jít nechtěl. nenutila jsem ho. ale je fakt, že jsem mu koupila samici. přestal na mě být tak fixovaný a má teď jinou (přirozenější) zábavu.
anonymní (neregistrovaný) 17.08.2009, 11:48:10 xxx.xxx.75.102
Pro neregistrovaného 15.08.2009 (06:04) :
Jistě že kšíry nejsou pro papouška přirozené- ale není nutné je hned zavrhovat. Protože to by potom neexistoval žádný chov papoušků- přece není přirozené ani to, že jsou zavření v kleci- ne??
Pokud si na ně pták zvyká odmala a pomaličku, tak si myslím že nebude žádný problém. A samozřejmě záleží i na povaze, každý jedinec je jiný. Jeden si zvykne, druhý ne- a můj si podle povahy holt nezvykne, takže jsme museli od kšírů upustit a vymyslet něco jiného.
Jinak na kšírech nic špatného nevidím- podle mě je lepší snést chvíli nepohodlí a kšíry, než být zavřený celý život v kleci 2x2 metry. Zlatka
Martin (neregistrovaný) 17.08.2009, 19:37:55 xxx.xxx.59.156
Zlatko. já taky kšíry neodsuzuji. má to své pro i proti. je pravda , že některému papouškovi je to pohodlné a některému ne.ale určitě bych ho netrápil a radši nechal v kleci 2x2m a pouštěl proletět. to je můj názor.
Ladan
Ladan (123 příspěvků) 19.08.2009, 11:42:38 xxx.xxx.8.130
Myslím, že to spousta lidí bere z trochu jiného konce, že se chce majitel chlubit,atd,atd... Osobně mi při představě, že potkám někoho ve městě s papouchem na kšírech, je trapně i za toho člověka. Ale koneckonců, je to věc majitele a rozhodně ne naše a když mu to dělá dobře, tak prosím. Myslím,že papouškovi je to fuk, pokud to neni jedinec, kterého to stresuje. Jinak jsem četl několik článků od majitelů jak v časopise, tak na internetu a ti si to většinou nemohou vynachválit. A nikdo z nich to nepoužíval na venčení ve městě, ale používali to jen na zahradě. Papoušek byl skoro ve všech případech na postroj zvykán již při dokrmování,postroj měl neustále u sebe jako hračku, později se mu začal nasazovat a po nasazení postroje byl hned vynesen ven, aby se naučil, že nasazení postroje znamená hru, čas s majitelem, nové zážitky venku,atd.. Tímto způsobem se zajistilo, že papouška postroj nestresoval a bral ho jako samozřejmost a součást hry. Pobyt venku samozřejmě byl skrácen jen na tak dlouhou dobu, aby se papoušek nezačal nudit a hlavně musel být pod dozorem, aby kšíry nepřekousal nebo se nedostal do jiného nebezpečí. Pokud je papoušek chován jako mazlíček, nevidím duvod, proč mu neposkytnout nové zážitky a podněty, než které má v jedné místnosti v bytě. Všichni víme, že papoušci jsou inteligentí a zvídaví a nesnáší stereotyp a nudu(obzvláště pokud se jedná o mazlíčky chované samostatně a ne v páru). Rozhodně mi to nepřipadá jako týrání, proto si myslím, že je na každém, jak se rozhodne. Ale věřím, že staršího papouška tento postroj může velice stresovat. Osobní zkušenosti s postrojem nemám.
Katerina (neregistrovaný) 17.10.2017, 12:42:35 xxx.xxx.32.88
Vsechny vas zdravim..je to presne jak to tu ctu..je to vec nazoru.Mam amazonanku Rozarku,v hnizde po vylihnuti mela uraz,sedla na ni samice a zlomila ji kridlo. Rozarka ma v kridle dozivotne sroub,na chov se nehodi,ale mazel je to uzasny,létá. Ksirky pouzivame,chodim s ni ven,sedi na rameni a kdyz chce,sleti si na zem a zobe travu,pampelicky,sedmikrasky..diky ksirkum nesedi doma v kleci,ale jezdi s nami na vylety,na houby,na prochazky..uziva si to..rada sedi na jabloni,okusuje vetvicky,listy nebo si nechava vyhrivat peri..super vec.
Obrázek
Katerina (neregistrovaný) 17.10.2017, 12:44:02 xxx.xxx.32.88
Vsechny vas zdravim..je to presne jak to tu ctu..je to vec nazoru.Mam amazonanku Rozarku,v hnizde po vylihnuti mela uraz,sedla na ni samice a zlomila ji kridlo. Rozarka ma v kridle dozivotne sroub,na chov se nehodi,ale mazel je to uzasny,létá. Ksirky pouzivame,chodim s ni ven,sedi na rameni a kdyz chce,sleti si na zem a zobe travu,pampelicky,sedmikrasky..diky ksirkum nesedi doma v kleci,ale jezdi s nami na vylety,na houby,na prochazky..uziva si to..rada sedi na jabloni,okusuje vetvicky,listy nebo si nechava vyhrivat peri..super vec.
Obrázek
Melanie (neregistrovaný) 16.02.2019, 18:33:24 xxx.xxx.252.194

Vážení a milý "chytrolínové", je opravdu k pobavení, že tady čtu názory lidí, kteří nejen, že nikdy postroj nevyzkoušeli, ale ani papoucha nemají:-) to je jak hodnotit chuť jablka, když jsem do něj nikdy nekousla:-) Tak k tématu: mám ručně odchovaného a dokrmeného papoucha, který je výborně socializovaný, zvyklý na veškerý chod domácnosti, nic ho nerozhodí. Ale venku ho raději dávám na postroj. Nijak mu to nevadí - ba naopak. Ví, že jak vyndám ze šuplíku postroj = jde se ven. A to by jste se všichni tady divily, jakou má radost. Přiletí, nechá si postroj bez problémů nasadit a jdeme do auta. Přejedeme na velikou louku, kde široko daleko nic není - jen tráva...Postroj mám přivázaný na klasickém navijáku co se používá na ryby - jen bez brzdítka. A papouch si lítá - jen to frčí....Když se trochu unaví, přiletí na rameno a to už vím, že mu v tuto chvíli mohu bez obav postroj sundat a může létat zcela navolno. To vyletí hodně vysoko, létá taková velká kolečka a přitom spolu stále udržujeme komunikaci. Vážení - je to nádhera, když vidíte, jak je ten pták šťastný. Když je unavený nebo ho to už nebaví, přiletí na rameno, dostane odměnu, dám mu na převoz opět raději postroj, aby se něco náhodou nepřihodilo a jedeme spokojeně domů. Pták má křídla k tomu, aby je používal. A pokud máte strach ho pustit navolno - je postroj ideálním řešením do otevřeného terénu a do bezvětří!! samozřejmě. A je mi naprosto jedno, odkud postroj přišel - osobně mám Ameriku ráda a i kdyby přišel tento nápad z Ruska - tak mi na tom nezáleží. Jediné na čem mi záleží, je ta spokojenost mého papoucha, že se může podle libosti proletět. Nelétáme v zimě a v horkém létě si prolet necháme buď časně ráno nebo v podvečer, kdy už je příjemné počasí. Tak zdar ...

Jan peka (neregistrovaný) 20.10.2020, 19:17:46 xxx.xxx.175.165
Ale taky se občas chcou vyvětrat jaký by bylo pro vás furt zavřený doma

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.