Aktuálně: 5 144 inzerátů172 495 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů

Voliéra pro korely

CicaRa (neregistrovaný) 15.09.2015, 14:34:11 xxx:xxx.5668:876d

Dobrý den,

chci začít s chovem korel pro potěšení. Mám doma starou skříň a chtěl bych z ní udělat voliéru. Dveře bych dal pryč, místo nich pletivo a dvoje dvířka (krmení, úklid). Dotaz mám spíše zda bude vadit, že je dřevo ze vnitř lakováno. Stačí to přebrousit nebo co s tím?

Díky za odpověď.

CicaRa (neregistrovaný) 18.09.2015, 13:37:47 xxx:xxx.aa25:ea67
Odpověď na příspěvek uživatele vesmil z 16.09.2015, 12:46:13

Děkuji za odpověď. Skříň je větších rozměrů, tak jsem myslel, že pro korely ideální. Mohl by jste mi tedy poradit s čím začít, aby jim to vyhovovalo? Skříň má rozměr 2x1,8x0,8m. Co s tím lakem?

Děkuji za odpověď.

Anonymní (neregistrovaný) 18.09.2015, 21:41:14 xxx.xxx.104.146

No jednoduše řečeno korely jsou nenaročni papoušci, tudíš kam je umístít je jedno jestli dostatečné velké kleci či voliera jakykoliv rozměrů, ten lak nemusíte nijak řesit papoušci dřevo nežerou a hladky povrh ani nebudou okusovat tudiš mate ulehčeno a pokud je to jen na začak tak takova voliera ze kříně postačí pro párek a třeba časem se dopracujete k nějaké velké zahradní vokieře

Anonymní (neregistrovaný) 21.09.2015, 07:27:34 xxx:xxx.34de:69f4
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 18.09.2015, 21:41:14

Děkuji za info.

Mirka (neregistrovaný) 22.09.2015, 22:45:05 xxx:xxx.9d59:5f9f
Odpověď na příspěvek uživatele CicaRa z 18.09.2015, 13:37:47

...otázka je spíše jesli budete korely chovat doma nebo na zahradě..a jestlu se tedy občas z voliery dostanou ven...chovám v bytě několik papoušků a z toho i korely, můžu potvrdit, že pokud mají dostatek rozletu po bytě, nemusí mít až tak velkou klec..a i pro chovný pár by mohla postačit klasická velká klec, kterou pořídíte v každé prodejně pro zvířata..doporučuji min. v 70 š 30 d 50...co se týče skříně, také si myslím, že by lak okusovat nemuseli..ale stačí jenom odlouplý kousek a zvýdavé korely si najdou způsob jak začít loupat..takže na to opatrně. Přeci jen lak je pro ně jedovatý a jak papoušek nejí dřevo tak jej velice rád olupuje a štípe zobákem...moje kříň je toho důkazem.....a také bych uvažovala, zda bude ve skříni dostatek světla a nebude se v ní v teplých letní dnech díky dřevu kumulovat větší množství tepla...papoušek je na to citlivý, byť pochází z teplých krajin, může na přehřátí i uhynout, nebo ve stresu samice zničí snůžku..díky budce se bude teplo dvojnásobně kumulovat a samice je ve stresu již jen ze sezení na vejcích..zvláště mladý a nezkušený pár bude mít větší obtíže při prvním hnízděním....

osobně bych začala raději s jednou korelou..pořiďte si miláčka, samečka, pokud možno ručně dokrmeného od chovatele a až si zvykne...dejte mu hezkou samičku...budete mít kamaráda na dlouhé roky i potěšení z mladých korel...:)...tento postup mám vyzkoušený....jak si ptáček zvykne už vás neopustí...


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.