Aktuálně: 5 198 inzerátů171 583 diskuzních příspěvků17 702 uživatelů

Mníšek nechce zrní!!

Janulinek22
Janulinek22 (1 příspěvků) 09.10.2015, 23:15:58 xxx.xxx.37.49

Zdravím všechny příznivce mníšků šedých.

Potřebovala bych nutně poradit. Pořídila jsem si před měsícem mníška, který byl ručně dokrmován. Teď mu jsou už 4 měsíce.

Ještě u chovatelky měl pomalu přecházet na zrní, ale vůbec nechtěl zobat. Chovatelka říkala, že mi ho dá, až začne aspoň trochu zobat zrníčka.  Volala jsem jí tak 2x týdně, abych dostala nějaké info o Roníkovi, ale většinou to bylo jen o tom, že skoro žádná změna nenastala. Takhle to trvalo asi měsíc, až nakonec říkala, že si už občas zrníčka všimne, papá piškotky, jablíčka, ale že mu dává vajíčko s mrkví a strouhankou. Tak že si můžu přijet, bo má jistotu, že hlady neumře. Tak jsem celá šťastná Ronieho přivezla domů s tím, že mu budu vařit a aspoň 2x denně mu dávat vajíčka s mrkvičkou.

Jenže už je to měsíc a Roníček si zrní vůbec nevšímá. Má misku s vajíčkem a  misku se zrním. Jenže zrní se mu tam nelíbí, vyhazuje ho. Chvilku tu slunečnci, i vyloupanou, promele v zobáčku a pustí jí na zem. A nebo prostě celou tu misku chce vyhodit. Snaží se ji zobákem prostě převrátit a vysypat! Už jsem i zkoušela mu nedávat vajíčko, ať ho prostě donutí hlad si vzít zrní, ale ani ťuk! Řve hlady, mává křídýlkama a teď, když jsem mu po celém dnu dala vajíčko, tak u toho byl celou hodinu a jedl!!!

Prosím, dokáže mi někdo poradit, co mám dělat?? Papoušek přeci potřebuje zrní, aby dobře prospíval. Začínám být z něj nešťastná a mám strach, aby se mu něco nestalo!! Jinak je to dokonalý mazel a super společník. Dokonce už začal povídat svoje jméno....

Děkuji mockrát za případné rady. Jana

 

tujinka
tujinka (57 příspěvků) 14.10.2015, 11:24:46 xxx:xxx.361d:c351
Odpověď na příspěvek uživatele Janulinek22 z 09.10.2015, 23:15:58

Nemám konkrétně mníška..ale jiné druhy papoušků doma mám. Co takhle vyzkoušet různé druhy zrníček, od různých výrobců, nebo jej nalákejte na zrníčkové tyčinky, kterou jsou sladké a chutné. Něco co bude i zábava, musí se natahovat a tyčinka se houpe, to je nikdy neomrzí. Klásek prosa měl i u těch zarputilejších úspěch.

Samozřejmě je potřeba, aby jedl zrní, jinak by jste se musel poradit s vetelinářem přes exoty, aby měl všechnu výživu. Než, ale začnete panikařit, zkuste ještě jednu věc, úplně běžně se praktikuje i u "rozmsaných" dětí. Dejte prosný klásek, vodu a pár dní počkejte maximálně však 48 hodin. Nakonec bude rád, že tam zrčníka jsou a časem si na ně zvykne. Jde o to, aby je alespoň ochutnal. Samozřejmě hlídejte, aby nehladověl příliš dlouho, není účelem ptáčkovi ublížit. Jen mu rozšířit jídelniček.

Přeji hodně úspěchů a kdyby nic nezbralo, možná to tak má být, uvidíte.

Když to vezmu v globálu měla jsem doma léta kočku a ona nikdy nevzala do pusy jedinou kočičí granuli, raději by umřela hlady. Hlavní je, že je ptáček hravý a spokojený.

 

Anonymní (neregistrovaný) 20.10.2015, 17:14:59 xxx.xxx.103.157
Odpověď na příspěvek uživatele Janulinek22 z 09.10.2015, 23:15:58

evidentně nebyl mníšek dobře odstavený a budete jej muset naučit  všechno od začátku. Zkuste mu přidat do dokrmovací kaše přidat vařenou rýži, aby si postupně začal zvykat i na něco jiného. postupně přidejte třeba z ruky vyloupané dýňové semínko a pak měkčí zrní. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.