Aktuálně: 5 047 inzerátů173 389 diskuzních příspěvků17 740 uživatelů

nemocná andulka

Martina (neregistrovaný) 13.10.2015, 13:05:16 xxx.xxx.237.86

Dobrý den , potřebovala bych radu.Zakoupili jsme si andulku u chovatele pred mesicem a pul.Jde o mladatko.Vse probihalo normalne zvykla si na prst ..pokrikovala .zpivala.Pred tydnem zacala byt smutna a projevil se prujem..Byli jsme u veterinarky dostala antibiotika .po tydnu se zlepsila zacala byt vesela ..zase si hrala a zpivala .Po dvou dnech i pri brani antibiotik se rapidne zhorsila.Prujem neni,ale zacala se predklanet ,hodne se trast..je vyhubla a slaba..jeste porad se snazi jist a pit a svitori si se zvoneckem.Dnes se uz drzi bydilka krecovite a dvakrat spadla .Vcera opet veterina ,nova antibiotika ,ale stav se nelepsi.Pry by mohla mit nejake tukove nadory v hlave a to ji taha hlavicku dolu.Je to hrozny pohled je tak ztrapena a slaba ..Prosim o radu nebo zda nekdo ma zkusenost ..co by to mohlo byt za nemoc .Dekuji Balaskova.

tujinka
tujinka (57 příspěvků) 14.10.2015, 10:28:42 xxx:xxx.361d:c351
Odpověď na příspěvek uživatele Martina z 13.10.2015, 13:05:16

Upřímně řečeno s tukovými nádory jsem se setkala u andulek také, ale byly to nádory vnější a šly odstranit. Jediné co mne napadá začít andulku okamžitě ručně dokrmovat iněkční stříkačkou..hlídat dostatek tekutin, jídla a nějaké ty vitamínu. Mělo by se dát koupit i něco na dokrmování, nebo se zeptejte veterinářky. Jesli se třese, doporučuje se i infra lampa, je to malý ptáček a když je nemocný, sám se nedokáže zahřát. Je možné také zkusit dát jidlo na talířek přímo na dno klece. Kontrolujte pravidelně volátko, pokud je prázdné, je zle. Ptáček hladoví a ztrácí sílu. Měla jsem velmi nemocnou andulku, která padala z bidélka a velice špatně jedla. Právě talířek na zemi nám zachránil život. U mého Pepíčka, to byl průjem a velice bolavé nožičky, neudržel se ani na krmítku ani na bidýlku. Dneska je už zase čilý a spokojený. Pokud by se znovu objevil průjem, nebo jen podezření na problémy se zažíváním mám vyzkoušené dřevěné uhlí přímo pro ptáky, prodávají je normálně ve zverinexu. Bohužel, pokud je to tak jak říká veterinářka, těžko u tak malého tvorečka něco více dělat. Zkuste mu pomoci bojovat, aby se andulka zotavila a nabrala síly. Potom má šanci i na přežití. Bez imunity léky nezaberou a tu má právě z jídla a vitamínů, vodu nevyjímaje, tekutiny jsou hodně důležité.

Držím palce a doufám, že se brzy zlepší :)

Adéla (neregistrovaný) 12.01.2016, 16:33:43 xxx.xxx.208.27

Dobrý den,Martino chtěla jsem se zeptat jak to dopadlo s vaší andulkou dostala se z toho?

David (neregistrovaný) 14.01.2016, 16:24:12 xxx.xxx.85.113
Dobrý den, mám 7 let starou andulku a má problém že každý den dýchá pomalu a zhluboka a v noci sýpá. Mám o něho ztrach nevíte co to může být?
Kuba (neregistrovaný) 14.01.2016, 18:29:07 xxx.xxx.85.113
Dobrý den mám 7 let starou andulku. V poslední době trvá to asi 2 měsíce furt zrychleně dýchá v noci mě ve 2:35 vzbudil tím že jak dýchal tak vydával zvuky vypadalo to jako by ho každé nadechnutí bolelo. Jinak je furt ospalí a blbě se mu lítá. Letí třeba 2 sekundy a už nemože. Prosím poraďte mi mám ho moc řád a nechtěl bych o něho přijít. Děkuji
Kuba (neregistrovaný) 15.01.2016, 16:16:39 xxx.xxx.85.113
Omlouvám se za chybu jak tam je to řád místo rád
Lucka (neregistrovaný) 14.02.2016, 13:15:32 xxx.xxx.81.12
Dobrý den Kubo, mohl byste zkusit dát z klece všechna bydýlka a prolézačky, aby se Vaše andulka nemohla ještě víc unavovat, když po nich bude lézt. A rozvěsila bych po mřížkach nějakou látku, aby nemohla lézt ani po nich, a mohla chodit jen po zemi , na kterou bych dala nějaké talířky se zrním a vodou . Důležité jsou také vitamíny, třeba vejce, mrkev nebo salát, ale moje andulka to nemá ráda , a tak jsem jí dala do klece květináč s čerstvou bazalkou a ta jí zajišťuje téměř všechny důležité vytamíny. Na dno klece jsem jí dala lampičku, aby jí pomohla se zahřát a Vaše andulka nemusela příliš plýtvat energií na tělesné teplo a mohla se soustředit na zotavení. U Mé andulky to pomohlo a je již plný energie (: Držím palce a ať se rychle uzdraví (: Lucka

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.