Aktuálně: 5 030 inzerátů173 648 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

držení papouška

tujinka
tujinka (57 příspěvků) 11.11.2015, 23:05:21 xxx:xxx.e74a:17e4

Dobrý den, ráda bych se poradila. Mám doma korelu cca 6 měsíců starou, je krotká, lozí po všech, bere si jídlo z ruky. Všude je jí plno a pořád něco povídá. Prostě paráda. Dokonce se naučila jít na klec, když se jí řekne nebo přestat dělat to co se mi nelíbí na povel.

Mám však velký problém když ji chci vzít do ruky. Musím ji chytit do ručníku, má velice šikovný zobák na dělání krvavých ran na mé ruce. Přitom se normálně ruky nebojí. Nevím si rady, dnes jsme stříhaly drábky a bylo to hrozné utrpení, pro mě asi větší než pro vzteklou a křičící korelu, kterou jsem musela prvně horko těžko uklidnit. Máte někdo nějaký typ jak to usnadnit? nechci ji takhle stresovat a trápit při každém stříhání.☹️

Natalka (neregistrovaný) 16.11.2015, 13:59:52 xxx.xxx.69.185

je nejlepsi vzit puncochu a kridla a cast tela tam strcit.....ptak vidi ale nemuze se hybat.......a pozor na drapky kdyz je strihate tak pozor na nervy proto strihejte jen  tam kde je to bile jinak to ptaka boli......TAKZE LEPE MIN A CASTEJI NEZ MOC A NASTVANY PAPOUSEK

tujinka
tujinka (57 příspěvků) 17.11.2015, 09:17:52 xxx:xxx.37ef:1cb4
Odpověď na příspěvek uživatele Natalka z 16.11.2015, 13:59:52

Střihali jsme po druhé...proto ta naštvanost...on totiž Amálek se bojí prstů na ruce...punčocha je dobrý nápad, ale tak blízko mě rukama přiblížit nenechá, dělá semnou všechno jenom ho nesmím plašit prstama. Třeba si časem zvykne, je to zverinexové zvířátko, tak asi proto.

O žilkách vím, ta korelka má tak dlouhé žilky, že jí to piluji jemným elektrickým pilníčkem. Zkusili jsme uštípnout jenom jeden drápek a i když to bylo mimo žilku moc plakal. Pilníčku se kupidivu nebojí..nebo jej alespoň neštípe. Do kleštiček mi strkal neustále zobák. Třeba se to poddá časem, nechci mu ubližovat,

Natalka (neregistrovaný) 17.11.2015, 10:54:31 xxx.xxx.69.185
Odpověď na příspěvek uživatele tujinka z 17.11.2015, 09:17:52

Dobrý den,když z punčochy ustřihnete "nohy" a necháte si jen to velké nahoře tak pak papouška chytte do ručniku a po hlavě mu zkuste  dát hlavu a křídla jen co se vejde až k nohám dovnitř....můžete i s ručníkem ale je lepší bez, pak dejte gumičku aby to bylo těsnější a už se nemůže hýbat................(Rada:papouška v kleci chytte tak,že u palce bude vykukovat jen hlava a nasledně přěs ruku i ptáka v ní natáhnete punčochu a rychle papouška pustte a ruce vyndejte,již zajistit gumičkou a můzete začit.)

tujinka
tujinka (57 příspěvků) 17.11.2015, 12:08:27 xxx:xxx.37ef:1cb4

Děkuji za radu, ještě jsem uvažovala o kožené rukavici, nějaké pevné, ale jemně vydělávané, aby mě nepoštípal a já mu neublížila...je těžké jej vůbec chytit do ručníku, punčochu se mi pokusil ukousat...a moje prsty sní. Já mám ručník na svoji ochranu, potřebovala bych spíš náhubek..:D...ale budu zkoušet...třeba to časem bude lepší....je to tvrdohlavý puberťák, neustále zkouší co vydržím, dneska mi zkouší udělat dírku na novou naušnici, objevil radost ze štípání do ucha...trhat mi vlasy už asi nestačí...:D

Anonymní (neregistrovaný) 17.11.2015, 14:01:36 xxx.xxx.69.185
Odpověď na příspěvek uživatele tujinka z 17.11.2015, 12:08:27

To je ale divoch,já bych se potřebovala poradit:jak převažíte vaše papoušky?Já toho svého dostávám z velké klece do malé takto:třesu s velkou klecí a když papoušek sleze na noviny tak oddělám vrch a přícapím  ho malou klecí..........Jak to deláte vy?

Anonymní (neregistrovaný) 17.11.2015, 14:23:49 xxx.xxx.69.185

No ješte jsem se chtěla zeptat:dáváte svým papouškum bezové větve jako já,můj papoušek Emi jej ma strašne ráda a vyhraje si s ním i hodinu,poradil mi to v parku jeden pán s arou.............davám to jen já nebo i vy?

tujinka
tujinka (57 příspěvků) 20.11.2015, 11:25:12 xxx:xxx.4f4a:cdee
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 17.11.2015, 14:01:36

to je moc špatný nápad...papoušek je velice citlivý na veškeré lekavé podměty....začne se vás bát, děsit se vlastní klece..nebo si trhat peří...představte si, že stojíte na žebříku a někdo sním třese tak dlouho dokud neskočíte z výšky dolů a pak na vás hodí krabici nebo klec... Domov je něco, co musí zůstat bezpečné a to v maximální míře.

To už je lepší chytit jej do ruky přímo v kleci, papoušek si časem zvykne….u mých andulek  je to vždycky chytání, nechtějí dobrovolně, ale v ruce neštípou. Vědí, že jim neubližuji. Chvilku si je "potulím" mluvím na ně tiše, nebo je hladím po zobáčku podle toho, jak jsou už zvyklí. Velice opatrně je přendám do přenosky, která už je vybavená a nachystaná na přenos, takže žádné další strkání rukou do přenosky během cesty nehrozí.  Nejlépe je ji pak zakrýt prodyšnou látkou. Ptáci nejsou stresovaní změnou prostředí.

V zásadě je papoušek hodně konzervativní a jak dospěje a zvykne si na určité prostředí a to i v kleci nese změny špatně. Máš andulák bytostně nesnáší, když mu dávám nové větvičky do klece, vždycky se na mě zlobí a pár dní semnou nemluví. Přitom je ochočený a běžně mi skáče po rameni.

Já jsem toho názoru, že všechno co děláme papouškovi, si musíme představit nejdříve u sebe. Jako s tím žebříkem a podle toho posuzujte co je vhodné chování a co ne.

 

tujinka
tujinka (57 příspěvků) 20.11.2015, 15:58:39 xxx:xxx.4f4a:cdee
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 17.11.2015, 14:23:49

Co se týče bezových větví je to dobrý nápad...papoušci jsou destruktoři a milují různé větvičky na oštipování...já mám poblíž spíše ovocné stromy...jabloně hlavně. Máme větvičky hlavně z nich, ale bezové větve jsou super nápad...nevidím důvod, proč jej papouškovi nedávat..:)...

Jen opatrně odkud je trháte..někdy roste i v blízkosti silnic nebo u parkovišť a odtud určitě ne...je to plné olova a mohla byste papouškovi způsobit vážnou zdravotní újmu nebo by mohl i uhynout na otravu, při větším množství bezu z takové oblasti. Také větve dobře "operte" než je dáte do klece, ne jen lity ale i samotné větve,třeba i kartáčkem...uvidíte kolik černoty z toho poteče...jinak větvičky...ano, ano , ano... brousí a masírují nožky papouška, takže se nemusíte bát bolestivých otlaků od stále stejného tvaru bidýlka,  zabaví ho a ještě mu i chutnají...:)

 

Anonymní (neregistrovaný) 22.11.2015, 15:20:49 xxx.xxx.69.185
Odpověď na příspěvek uživatele tujinka z 20.11.2015, 11:25:12

To je pravda ale to se stalo jen jednou protoze jsme potrebovali strihat drapky  a ona nesla ani do ruky chytit,mame obrovskou klec ktera prenaset po parku moc nejde..........a kdyz jedeme na chalupu tak bereme velkou klec..........to je jen kdyz jednou za cas jdeme strihat drapky.........do ruky vubec nejde chytit kdyz ji chytam v kleci ta dirkou mezi dratem a mou rukou proleze takze je to jedine reseni..........

Anonymní (neregistrovaný) 22.11.2015, 15:30:41 xxx.xxx.69.185
Odpověď na příspěvek uživatele tujinka z 20.11.2015, 15:58:39

o nebezpeci vim,my vzdy utrhneme jeden maly a tenky klacek-ten dam na noviny do klece (kdyz to papouskovi dam do zobycku kdyz je nahore ,tak kdyz ji to spadne tak je shopna i hodinu lozit nahoru  a dolu......Pote utrhnu poradnou vetev a tu dam tam kde se papousek zdrzuje(zahaknu jeden konec o klec a vedle klece je kreslo tak to opru o kreslo a Emi na to porad nalitava a likviduje...........jedna tlusta vetev ji vydrzi i dva tydny ale ja menim co tyden,male klacicky menim co den

Anonymní (neregistrovaný) 22.11.2015, 15:35:14 xxx.xxx.69.185
Odpověď na příspěvek uživatele tujinka z 20.11.2015, 15:58:39

jo a jeste jsem zapomela napsat papouskovi davejte jen vetve bez listi a bobulek pry je to jedovyte ale tycky jsou nezavadne takze jen to na cem je kuuuuraa

tujinka
tujinka (57 příspěvků) 24.11.2015, 11:56:55 xxx:xxx.4697:a6c7
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 22.11.2015, 15:35:14

řekla, bych že jak u kterého stromu, ale lépe se tomu vyvarovat...souhlasím...

Anonymní (neregistrovaný) 24.11.2015, 14:15:17 xxx.xxx.46.72
Odpověď na příspěvek uživatele tujinka z 24.11.2015, 11:56:55

svata pravda


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.