Aktuálně: 5 091 inzerátů172 540 diskuzních příspěvků17 717 uživatelů

Korela- preperovanie

Gabi (neregistrovaný) 29.11.2015, 06:30:23 xxx.xxx.80.3

Dobrý deň,hľadám už dlhšie v diskusiách niečo o preperovaní koreliek.my ju máme asi od augusta ,akurát vyletenú z hniezda.Teraz sme si mysleli že preperuje,ale nejako sa mi to nepozdáva,pierok je veľa a vypadol jej už aj vrchný chocholček.Je dosť nervozna,asi osledná tri dni, nechce sa dať ani chytiť a stále sa akoby škrabká.Čím to môže byť?Ďakujem za každú radu 

tujinka
tujinka (57 příspěvků) 29.11.2015, 15:58:17 xxx:xxx.d026:fc83

Dobrý den, korela opravdu přepéřuje. To, že se škrábe je právě důsledek přepéřování, když dorůstají nové peříčka svědí ji to, zvláště, když přepéřuje poprvé je to pro ni náročné a je nervozní. Zkuste ji vykoupat rozprašovačem, právě vlhkost by jí mohla pomoci, aby se tak neškrábala. Samozřejmě všeho s mírou. Pokud jí vypadala chocholka bude nervozní, je to její chlouba a také dává chocholkou na jevo emoce, buďte hodně citlivý a trpěliví přepeřování může trvat delší dobu, ale jakmile doroste chocholka a zvykne si na koupání bude to lepší.

Anonymní (neregistrovaný) 29.11.2015, 18:28:37 xxx.xxx.80.3
Odpověď na příspěvek uživatele tujinka z 29.11.2015, 15:58:17

Ďakujem pekne,to mi odľahlo,lebo je taká opršaná chuderka,som sa zľakla či nie je aj chorá,má také drobné lysinky už,a ano preperuje sa prvýkrát,teraz je také živá všetko obzobáva ale zrazu sa začne škriabať a potom aj podrieme a zas je ok. Všade lieta perie :) 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.