Aktuálně: 5 047 inzerátů173 361 diskuzních příspěvků17 739 uživatelů

Výběr papouška- prosím pomoc

Lucie (neregistrovaný) 15.12.2015, 11:24:55 xxx.xxx.156.2

Dobrý den měla bych dotaz , chtěla bych pořídit papouška přítelovi k narozeninám ( chce již pár let , takže by to určitě nebyl nechtěný dárek :) ) jen mi jde o to kdy se začít po mláďátku shánět? potřebovala bych ho tak začátkem října, tak aby třeba v létě nebylo už pozdě. Samozřejmě před pořízením, nejdřív nastuduji rady a dokumentaci ohledně konkrétního druhu.Líbil by se nám Žako,  ale bude v bytě tak by mě zajímalo, který druh nejlepší ať už na ochočení (povídání)  či na hluk ( aby nás nevystěhovali sousedi)  a soužití s jinýma zvířatama. Mám totiž dvě skinny morčata s volným pohybem po bytě( jen když jsme doma) tak aby mi je nechtěl třeba ulovit? Pokud Žako není vhodný, tak jaký jiný druh by byl? Nejlépe větího zrůstu ( ne zas moc ) a zelené barvy.

A ještě prosím o radu na co se u chovatele zaměřit, abychom to nekoupili od nějakých pochybných co mají papoušky jen na výdělek a samotní zvířata jsou jim ukradení.

Každopádně všem moc děkuji za rady.

Anonymní (neregistrovaný) 15.12.2015, 18:28:07 xxx.xxx.58.171

http://www.chovzvirat.cz/diskuze/tema/12666-zako-nebo-ara-nobilis/

Jarek (neregistrovaný) 20.12.2015, 16:13:19 xxx.xxx.1.110

Dobrý den, osobně bych Vám doporučil papouška senegalského. Není sice  velký jak požadujete, ale zvládne všechno co jeho velcí kamarádi. Mám ho 5 let, je to vynikající společník. 

elik9 (neregistrovaný) 31.12.2015, 17:23:04 xxx.xxx.4.102

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,co je na tom pravdy,že když po 4.rocích prodám papouška šedého,že umže steskem?Děkuji moc za radu.

Anonymní (neregistrovaný) 01.01.2016, 16:32:58 xxx.xxx.191.18

to se muze stat a nemusi. Zalezi na papouskovi a take na tom, jak moc silny vztah k vam ma . Pokud je papousek na Vas silne vazany, muze se pak po prodeji ze stresu spise skubat a pod.

daniela (neregistrovaný) 09.01.2016, 18:12:41 xxx.xxx.116.86

dobry den prosím shanime chovatele alexandra maleho děkuji

Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.