Aktuálně: 5 053 inzerátů173 551 diskuzních příspěvků17 744 uživatelů

Korela v novém domově

Jakub (neregistrovaný) 27.12.2015, 14:10:25 xxx:xxx.2ff5:8542

Dobrý den,

Dovoluji se obrátit na nějaké chovatele co mají zkušenosti s korelami. Dostali jsme teď od známe korelu samečka(viz. foto), který má zřejmě minimálně 1 rok. Prosím o radu jak mu pomoct si zvyknout na nové prostředí a nové lidi stále prská(syčí) utíká a je těžké ho chytnout jedině večer po tmě. Tendenci klovat nemá raději tisickrát uteče než jednou prohraje. Kousne jedině když ho chytnu a dávám do klece. Je mi ho líto a rád bych mu pomohl si zvyknout. Máme doma malé dítě, kterého se nebojí a nechá na sebe šáhnout ani přítelkyně se tolik nebojí jako mě(chlapa). Nějaké rady. Chystáme se odebrat krmení a nechat ho krmit z ruky pokud to půjde. Děkuji všem za připadné rady. foto samečka: http://jsdh-dnb.cz/images/sam_1562.jpg

Anonymní (neregistrovaný) 27.12.2015, 20:11:11 xxx.xxx.191.18

urcite bych ho nechal par dnu zavreneho v kleci, at si zvykne na nove prostredi. Pak bych zkusil pres klec davat pamlsky ( piskotek , jablko a pod. ) . Asi tak po tydnu az  14 dnech bych korelku teprve zkusil poustet ven. To uz bude vedet kde ma krmeni a kde ma svuj domov. Vse chce trpelivost a nic neni ze dne na den. Take se stava, ze vetsine papousku si oblibi jen nektere cleny rodiny. Ve vasem pripade  to je manzelka a dite. Vy musite mit trpelivost a pocitat i s tim, ze si vas treba neoblibi nikdy. V horsim pripade na vas zacne utocit. 

plokmijn (neregistrovaný) 28.12.2015, 13:02:37 xxx.xxx.86.94
Odpověď na příspěvek uživatele Jakub z 27.12.2015, 14:10:25

Papoušek se přirozeně bojí nového prostředí. Jak je napsáno v minulé odpovědi: nechat zavřeného nějaký čas v kleci, aby okoukal okolí. Doporučuji se ho snažit ochočit, nebo s tím zavíráním budete mít problém i po roce :) (z vlastní zkušenosti). Naši papoušci milují fíky, tak ho zkuste lákat na dobroty (ovoce). Hlavně papouškovy nedávejte to, co jíte vy (slané věci, mastné věci atd.) mohlo by mu to uškodit.

Tedy závěrem: osobně si myslím, že chytat do ruky je špatně, protože se pak ruky bojí. Proto tedy chvíli nepouštět.

Jakub (neregistrovaný) 08.01.2016, 14:06:47 xxx:xxx.c3a4:9260

Tak náš Kája už je trošičku lepší už jsem to udělal spíše stylem že vše dobré má dené ze strany od zdi tudiž pro dobroty a najíst a napít musí zevnitř takže jak tak vleze hned zavírám. Dokonce už přiletí na hlavu na rameno atd takže snad jsme udělali pokrok. Teď mě nejvíce trápí jeho ucpaná levá nosní dírka už jsem četl diskuze setřít vlhkým hadříkem, ale jak to mám udělat když na sebe nenechá šáhnout a zkazit takhle náš vztah nechci, ale odstranit se to prostě musí. Nějaké typy neexistuje nějaké přípravek nějaká vodička nějaké staré dobré vychytávky které by donutili si papouška "kýchnout" ? :D Děkují :)

J.M. (neregistrovaný) 08.01.2016, 16:06:28 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Jakub z 08.01.2016, 14:06:47

Nemám s tím zkušenost. Přesto mne napadá, že by bylo možná možné mu na nosní dírku nastříkat vlažnou vodu velmi jemným SPREJEM ? Nebo by si možná tu nosní dírku mohl uvolnit po vykoupání se ve vlažné vodě ? Umí se už koreláček doma koupat ? Má koupací vaničku ? Koupe se někdy ? Když se celý namočí, tak určitě namočí i tu ucpanou nosní dírku, a to ucpání by se mohlo rozmočit a odpadnout.

bubsik1 (neregistrovaný) 09.10.2018, 10:05:24 xxx:xxx.2358:fd50

pokud syči tak nechat ho v kleci a pokud jste clap a bylo mu ubližovano chlapem tak hodně mluvit a krmeni si zvykne kdyžtak dat na dno klece aby si mohl chodit .... až nebude syčet tak opatrně pomalu davat ruku do klece ale opatrně a povidat neustale povidat chce to čas zatim nepouštět a pokud ma malou klec pořidit větši ... aby se mohl protahnout


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.