Krmítko pro ptáčky

Dobrý den, chci pořídit na svou zahradu krmítko a nevím jestli při výběru dbát na nějaké aspekty. Například když sem našla třeba toto - https://www.dilnahammer.cz/ptaci-krmitko-stella-burgundy.html , tak jestli třeba je lepší mít měné křiklavé barvy nebo jiné tvary - jestli to třeba ovlivňuje ptáky, kteří tam přiletí. Nebo třeba u tohoto, jestli nezvolit spíše hlubší dno - jestli třeba když bude foukat vítr, aby to nezfouknul na zem. Nebo třeba zase když bude sníh, aby to celé nezahalil. Jsou, prosím, nějaká doporučení nebo je to vesměs jedno?

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 31.12.2015, 12:59:25

Obecné rady: Krmítko by mělo být v závětří, mělo by mít stříšku jako ochranu proti dešti a sněhu, a mělo by být na volném prostranství, aby ptáčci z krmítka viděli kolem sebe, zda se neblíží nějaké nebezpečí. Krmítko by mělo být chráněné proti přístupu koček (kun, lasiček, potkanů). Krmítka pro divoké ptáčky lze koupit v prodejnách ZVERIMEX.

Posílám odkazy na internetovou nabídku krmítek:

http://www.ceskykutil.cz/zahrada/okrasna-zahrada/krmitko-pro-ptacky

http://www.zbozi.cz/#!/kultura-a-zabava/volny-cas/chovatelske-potreby/pro-ptaky/krmitka-pro-ptaky/

http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=krmitko+pro+ptaky&m=f&utm_medium=cpc&utm_source=google&utm_campaign=Dynamicke-reklamy&utm_term=_inurl%3A.heureka.cz%2F&gclid=CL-vl6XzhsoCFdRuGwodiPwKwQ

 

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 31.12.2015, 12:59:25

Ještě dodatek:

Domnívám se, že ptáci ve snaze se skrýt, by měli raději krmítko méně barevné, tedy z přírodních nebarvených materiálů např. ze dřeva pokrytého kůrou, z větviček, z rákosí, nebo alespoň přírodními materiály maskované. Také je pro ptáčky lepší přírodní povrch dřeva s kůrou proto, aby se mohli dobře na krmítku zachytit, aby povrch krmítka nebyl kluzký. Tvar a velikost krmítka je také důležitá, protože přilétají ke krmítku různě velcí ptáci např. kos, brhlík, sýkorky, straka.

A krmítko ptáčci v zimě určitě najdou, i když nebude barevné. Např. sýkory koňadry v zimě z hladu prošmejdí a prozkoumají každou ptačí budku, ve které hledají ukrytý hmyz. A tam, kam začnou létat sýkorky, se naučí na krmítko létat i ostatní ptáci. A s tím, že občas nějaká semínka ptáci z krmítka vyhází, tak s tím se musí počítat. Jsou to živí tvorečkové, kteří se někdy o krmivo i poperou smiley.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 31.12.2015, 12:59:25

Je mi jasný že je tohle už stará off topic diskuze, ale řeknu k tomu něco ze svých zkušeností...závětří, přístup koček, kun apod...to je pravda. Umístění je zásadní.

Ale důrazně musím odmítnout to s těma výraznýma barvama. Mám hodně (!) barevná krmítka z www.dilnahammer.cz - sami mrkněte, barvama hýří. A z vlastní zkušenosti musím říct, že ptáci s tím nemají nejmenší problém. Naopak bych si troufal tvrdit, že je barevnost tak nějak láká (vždyť taky ptáci milují např blyštivé věci).

neregistrovaný Honza K. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 31.12.2015, 12:59:25

Ha!! :o) teď jsem si teprve přečetl, že máte nejspíš taky krmítko z dilny hammer. Tož přihoďte vlastní zkušenost! Obavy byly zbytečné, že?

neregistrovaný Honza K. neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 5 (celkem 5)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »