Aktuálně: 5 017 inzerátů173 562 diskuzních příspěvků17 744 uživatelů

Střední škola s koňmi

Marie Stará (neregistrovaný) 13.01.2016, 19:54:26 xxx.xxx.168.52

Ahojky, chtěla bych se zeptat jestli máte někdo zkušenosti se zemědělkou v Táboře nebo v Písku obor Agropodnikání zaměření chov koní. V budoucnu bych strašně ráda pracovala někde u koní

J.M. (neregistrovaný) 13.01.2016, 20:46:05 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Marie Stará z 13.01.2016, 19:54:26

Teda domnívám se, že byste měla postupovat opačně: Nejdříve pracovat u koní, a teprve potom se případně přihlásit na SŠ zaměřenou (kromě jiného) také na chov koní, nebo už vůbec školu pak studovat nemusíte; současným zaměstnavatlům u zaměstnance většinou absence školy nevadí. Vyžadují však praktické zkušenosti uchazeče o práci, jeho zručnost a jeho pozitivní hodnocení  od předchozího zaměstnavatele. Tedy domnívám se, že škola je spíše ztráta času.

Lenča (neregistrovaný) 14.12.2023, 16:51:04 xxx.xxx.16.140

Prosím mám moc ráda koně, chodím do devítky a rozhoduji se kam pujdu dál na školu. Co bys te mi za školu doporučili a jaké práce se dají u koní dělat jako zaměstnání? Děkuji, Lenča Kovářová.

kometa
kometa (4153 příspěvků) 14.12.2023, 17:38:08 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele Lenča z 14.12.2023, 16:51:04

Záleží.

Můžete na učiliště - Chuchle, Kladruby - bude z vás ošetřovatel koní (= těžká fyzická práce a málo volna). Nebo, když budete hodně dobrá, stanete se pracovním jezdcem. Což je skoro totéž. Ale když vás to bude bavit a naplňovat…

Nebo na střední školu zemědělského, případně veterinárního směru - náplň práce viz výše. Ale po maturitě můžete dál. A jako Ing. nebo MVDr. máte další možnosti.

Bodlinka
Bodlinka (977 příspěvků) 14.12.2023, 18:56:27 xxx.xxx.83.230

v dnešní době. zubař nebo naopak instalatér nebo elektrikář.

prostě činnosti, kde je hodně peněz ze kterých se dá financovat drahý koníček jako kůň.

efe
efe (1051 příspěvků) 14.12.2023, 19:18:05 xxx.xxx.44.1

Pokud chceš tvrdě fyzicky makat za minimální mzdu, pak běž dělat ke koním. Pokud si chceš koně užívat, najdi si dobře placenou práci a koním se věnuj ve volném čase. 

Leithian
Leithian (534 příspěvků) 14.12.2023, 21:54:55 xxx.xxx.58.14

Krom podkovarstvi a veteriny neexistuje u koni nic co by se nedalo delat i bez škol. U koni je hodne moc driny a malo penez a zadne volno. Fajn dokud vam je 20. S partnerem a deckem hur. A vlastni zvirata ? (Pokud nepodnikate na sebe) bez šance. Udelejte si nejakou skolu ktera ma sirsi uzitek. Treba jen maturitu. A jezdete kde se da. Na leto si sezente brigady v zahranici, ucte se a uvidite.

Lenča (neregistrovaný) 16.12.2023, 08:07:40 xxx.xxx.16.140

Dobře no víte já sem trochu zoufalá. Na přihlášky už je jen pár měsíců a my vůbec nevíme kam ji dát všichni se mě ptají co tě baví co bys ráda dělala a mě baví koně a pravě se ptám jestli to je vubec možny nějak se u nich zaměstnat a jak čtu tak spíš radši ne a musím vybrat něco jiné.

Doron
Doron (1765 příspěvků) 16.12.2023, 08:15:08 xxx.xxx.162.126
Odpověď na příspěvek uživatele Lenča z 16.12.2023, 08:07:40

A jaké má dcerka známky ?

Které předměty jí jdou a které případně méně  ?

Kdyby bylo víc času, mohli byste nechat udělat  v pedagogicko psychologické poradně testy profesního výběru, ty dost jasně ukáží, na co má dítě talent .

To je nejdůležitější věc,  “ dát” dítě na obor, pro který má vlohy .

kometa
kometa (4153 příspěvků) 16.12.2023, 16:45:20 xxx.xxx.147.163
Lenča:

Dobře no víte já sem trochu zoufalá. Na přihlášky už je jen pár měsíců a my vůbec nevíme kam ji dát všichni se mě ptají co tě baví co bys ráda dělala a mě baví koně a pravě se ptám jestli to je vubec možny nějak se u nich zaměstnat a jak čtu tak spíš radši ne a musím vybrat něco jiné.


mě baví koně

Opravdu doporučuji nechat si je jako koníčka. Jinak je to těžká práce (jasně, v 15 letech si to ne každý uvědomí - ale jednou vám bude i víc a co když přijdou zdravotní problémy?) za ne moc peněz. A na ježdění pak už nezbývá síla. Znám takové případy v okolí.

Arbora
Arbora (302 příspěvků) 16.12.2023, 19:11:30 xxx:xxx.a4b6:f554

Práca s koňmi môže byť aj veterina, tam už sa dá uvažovať aj o nejakom priaznivejšom príjme, samozrejme výmenou za život nonstop na cestách a k dispozícii 24/7. Pokiaľ nemáš problém s učením  a nevieš, čo robiť, stredná škola, z ktorej sa dá ísť na VŠ, je rozumná voľba. Pri koňoch pracovať môžeš stále, ale na to ťa žiadna škola nepripraví, nenaučia ťa jazdiť. 

Buggyra
Buggyra (3187 příspěvků) 18.12.2023, 14:19:48 xxx.xxx.198.226

Holka, jestli na to máš, jdi na všeobecný gympl nebo jinou trochu všeobecnou střední školu. Prodloužíš si rozhodování o další čtyři roky a dost možná se v něčem najdeš. Mně to hodně pomohlo, nemuset řešit v 15 “kam dál”.

Jestli chceš něco dělat okolo koní, mohu srdečně doporučit sedlařinu. Sedlář pracuje většinou doma, v teple, nemusí dělat jen cajky na koně (ale dneska je to zlatej důl), může renovovat i veterány, šít různé brašny, kabelky, doplňky, pásky, obojky, postroje, pičičinky… Ale je náročné se naučit tu sedlařinu DOBŘE. A je dobré k tomu mít nějaký ten základní veterinární kurz a nějaký ten pokročilý kurz na nějakou biomechaniku, tyhle věci se většinou studují v zahraničí (saddle fitter)…

Lenča (neregistrovaný) 19.12.2023, 10:31:01 xxx.xxx.16.140

No na gymnázium nechci nemam na něj ani známky. Sedlářka nevím vůbec co je dělaní sedel pro koně? to vůbec nevím jak se dělá.Jdu ve čtvrtek na uřad práce kde mi paní doporučí budoucí školu a zaměstnání prý to pozná z našeho rozhovoru tak se těším


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.