Aktuálně: 5 093 inzerátů172 541 diskuzních příspěvků17 717 uživatelů

Agresivní andulka a rozbitá vejce.

Jakub 528 (neregistrovaný) 29.01.2016, 15:50:51 xxx.xxx.234.250

 

Dobrý den, mám velký problém a nevím co s tím tak vás tu moc prosím o radu. Mám prostornou voliéru a v ní 3 páry andulek 1 pár korel a 1 pár holoubků diamantových mám je od srpna 2015. Dnes jsem přišel do voliéry a na zemi našel 2 vajíčka (jedno rozbité) tak jsem hned prohledal budky a jedna andulka měla pod sebou ještě jedno. Nechápu proč byla tamta na zemi a navíc dost daleko od budky. Jeno neporušené jen špinavé vajíčko jsem do budky vrátil (teď si říkám že je to asi blbost). Ale to není vše jedna andulka která měla už asi 2 měsíce zabranou budku, ale teď je od krve a je neustále na zemi a hrozně se bojí. Jedna jiná andulka na ní útočí... Fakt nevím co s tím (Tyhle problémy jsou jen se samičkama, samci si toho moc nevšímají) Říkám si že je to jen boj o budky, ale mají tam 3 budky a když dám tu zraněnou andulku k třetí nezabrané budce tak jí ta agresivní okamžitě vyžene.   Předem děkuji za rady.

tujinka
tujinka (57 příspěvků) 29.01.2016, 17:08:43 xxx:xxx.8c42:8038

Dobrý den, řekla bych, že je to správná úvaha. Bude to boj mezi samicemi ať už o celé území nebo o budky...pokud možno dejte prostě pár s poranědou samičkou někam zvlášť. Mladé už letos mít asi nebude, musí se první vyléčit sama a snůžka by ji oslabila. Pokud měla vajíčka je možné je dát do líhně.

Co se vajíček týče, mohla je vyhodit samice, protože nebyla oplodněná. Někdy je nechají jindy rovnou vyhodí z budky. Jakmile vajíčko vyhodí nemá smysl dávat jej zpátky. Ptáče se už nevylíhne. Vajíčko jistě zachládlo a nebo ptáče nebylo zdravé.

Do budoucna bych raději nechala agresivní samici hnízdit samostatně, aby se příště neopakovalo to samé. Andulky se dokáží vzájemně i zabít.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.