Aktuálně: 5 072 inzerátů173 345 diskuzních příspěvků17 739 uživatelů

amazoňaňi se bojí tmy v budce

Tom (neregistrovaný) 06.02.2016, 19:34:10 xxx.xxx.172.82

Je možné, že se amazoňaňi modročelý bojí tmy v budce?mám pár 2 roky starý pár a zatím  ještě nehníddili:V budce jsem jim udělal kontrolní mezipatro, vždycky vlezou na něj ale dolů už se bojí....přitom když jim otevřu kontrolní otvor dole v budce,okamžitě tam vlezou.Přemýšlel jsem,že bych odšrouboval strop aby tam šlo světlo stabilně ...Máte někdo podobné zkušenosti či postřehy?děkuji za každou  odpověď

J.M. (neregistrovaný) 06.02.2016, 22:29:36 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Tom z 06.02.2016, 19:34:10

Zkušenosti nemám.

Ale domnívám se, že by stálo za pokus:

  1. Buď papouškům udělat jinou budku bez mezipatra.
  2. Nebo jim mezpatro udělat třeba z plexiskla ?
  3. Nebo jim udělat vchod do budky dole, přímo do hnízdního prostoru.
  4. Nebo jim tam dát stálesvítící malinkou žárovečku s baterií do ruční baterky ?
  5. Pokusit se podívat k jinému úspěšnému chovateli amazoňanů modročelých, v jakých budkách mu papoušci úspěšně hnízdí.
Anonymní (neregistrovaný) 07.02.2016, 07:38:34 xxx.xxx.59.32

Jak může někdo tak nezkušený chovat tak velky papoušky jako jsou amazonani? Chce to přečíst si o nich aspoň základy. Ve dvou letech vám nezahnizdi ani jeden druh amazonana, nejsou pohlavně dospělí! Pocitejte že si ještě další dva roky pockate! A nějaký mazipatro vyhodte je to blbost. Určitě se tmy nebojí. Jen nejsou dospělí.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.