Aktuálně: 5 144 inzerátů172 487 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů

Nemoc u krepelky

Maria Valentova (neregistrovaný) 07.02.2016, 22:10:55 xxx.xxx.232.4

Dobry vecer,uhynuly mi 2 krepelky,mam je v pradelne na hoblinach,svitim ledkou,topim,krmim uni krepelkou,poslednich 14 dni mely N1,dosla mi uni,krepelky prestaly snaset,jsou nacepyrene,ted uz majki zase uni,alekrepelky nenesou,a jsou nejak lehke,vyhuble,co jim je,nebo to bylo tou N1,co jim muzu dat nebo koupit v lekarne.Dekuji za rady Valentova

J.M. (neregistrovaný) 08.02.2016, 05:55:59 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Maria Valentova z 07.02.2016, 22:10:55

No, těžko říci...Jak je máte dlouho ?  Možná už končí, možná jsou už vynešené. A je také zimní čas, málo světla. Ony křepelky dlouho nevydrží. Pokud jsou načepýřené, tak jim je možná chladno. Zkuste jim zvýšit teplotu prostředí, tedy více přitopit. (Pokud mají průjem, dalo by se uvažovat o kokcidióze, na kterou by jim bylo potřeba v lékárně koupit kokcidiostatikum.) Pečlivě měňte napájecí vodu, ať mají stále čistou pitnou a ať jí mají dostatek. Pokud seženete, můžete se jim pokusit dát trochu jemně nakrájeného zeleného salátu nebo pampeliškových listů. Také musí mít čistý drobný křemenný písek. Chovu zdar.

J.M. (neregistrovaný) 08.02.2016, 06:04:31 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Maria Valentova z 07.02.2016, 22:10:55

Dodatek:

Ještě mne napadá, zda jste je nepodestlala jinými novými hoblinami, které možná byly vyrobeny z mořeného dřeva, které je pro drůbež jedovaté. Vhodné hobliny musí být z nemořeného dřeva. Můžete zkusit křepelky podestlat svým, drobněji pokrájeným senem ze zahrady. Nevím, kolik křepelek máte. Ale můžete zkusit jim i do zobáčku dát spolknout trochu navlhčeného živočišného uhlí ? Zvýšit intenzitu a prodloužit dobu osvětlení ?

Maria Valentova (neregistrovaný) 08.02.2016, 08:28:20 xxx.xxx.232.4

Dobry den,dekujivam za radu,krepelky jsou lihnute v zari,hobliny kupuji v zemedelske prodejne ,balene urcene pro drubez,svitim ledkou ,svetla dost,teplota kolem 21 stupnu,salat obcas koupim vapenny grit k dispozici,prujem nemaji,jenjsou nacechranenvyhuble,zmena byla pouze na tuN1,na 14 dni,uni sem nesehnala,prestaly snaset i kdyz mam zase uni,dekuji

J.M. (neregistrovaný) 08.02.2016, 21:20:39 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Maria Valentova z 08.02.2016, 08:28:20

No, takže staré nejsou, měly by dále snášet. Ale přesto zastavení snášky není to nejdůležitější. Po obnovení původního krmení, specielně určeného křepelkám, by se snáška měla opět obnovit. A máte to krmivo pro křepelky od stejného výrobce, jako jste měla na začátku ? Bylo by dobré koupit krmivo nejen stejné, ale i od stejného výrobce.

Pokud máte více křepelek ( tedy víc než 5 ks) a pokud by Vám dále hynuly, tak na nic nečekejte a zeptejte se veterináře. Ale předem si zjistěte, kolik si bude veterinář účtovat honorář za své služby.

Maria Valentova (neregistrovaný) 09.02.2016, 11:48:31 xxx.xxx.232.4

krmim energyt uni krepelka,na rady,asi kokcidioza podat sulfadimidin,ted ,ale ctu v letaku,se nesmi podavat nosnicim, nema tam ochrannou lhutu,tak ted nevim,mam jich tam kolem padesati,a nektere uz zas nesou,do vody davam acidomed,muzete poradit

J.M. (neregistrovaný) 09.02.2016, 16:27:47 xxx.xxx.168.107

Nejsem MVDr, lékům nerozumím.  Pokud veterinář určil jako příčinu onemocnění kokcidiózu, tak by se křepelky tím kokcidiostatikem měly přeléčit. Ať Vám veterinář řekne, jak léčit, jak dlouho léčit, a kdy po ukončení léčby můžete opět vajíčka křepelek konzumovat nebo jako konzumní pro lidi opět prodávat. Dobře větrejte. A ten křemenný písek je důležitý. Domnívám se, že by se Vám snad vyplatilo jednu nemocnou křepelku donést ukázat veterináři, i její trus, když jich máte padesát. Aby veterinář udělal rozbor trusu a přesně určil druh nemoci.

Jinak můžete asi týden počkat; možná, že se ktřepelky samy uzdraví a opět začnou naplno nést vajíčka.

MF (neregistrovaný) 30.01.2024, 15:16:32 xxx.xxx.81.14

Mám prosbu. Mám 3tydny vylíhlé křepelky. Do teď byli v pohodě. A poslední 2 dny se některé ani nepostaví na nohy plazi se po břichu mávají křídly usínají za pochodu a po2 dnech už jen leží. Nevíte co to může být?

ančovička
ančovička (828 příspěvků) 30.01.2024, 17:24:18 xxx.xxx.243.249

Čím je krmite?…mně se toto jednou stalo u kuřat, také tak po třech týdnech, “paní prodavacka” mi prodala směs po záruční době..bylo žluklé, chyběl vitamin E…asi třetinu kuřat jsem zachranila..z 50ti😭..koupila jsem vitamin E a  kapala do vody a nové krmení…….jinak radši hned k veterináři..

JardaPecival
JardaPecival (339 příspěvků) 31.01.2024, 08:34:19 xxx.xxx.37.169

Z tý žluklý směsi mám strach.. Doba spotřeby je věc pěkná, ale bůh ví, kde to kdo může jak skladovat, co má takovej pytel směsi za sebou.. Dá se to nějak poznat vizuelně, nebo po čichu?

kometa
kometa (4139 příspěvků) 31.01.2024, 09:07:45 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele JardaPecival z 31.01.2024, 08:34:19

Nedá. Jako - když to bude smrdět, tak vím, že je to asi špatně. Jinak ne. Teda jo, když to pošlete za peníze na rozbor. A pak se můžete soudit s dodavatelem.

ančovička
ančovička (828 příspěvků) 31.01.2024, 10:28:25 xxx.xxx.26.77
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 31.01.2024, 09:07:45

Je to pár let, když jsem to řešila na ifauně a bodlinka mi jasně vysvětlila, jak se to stalo..nevím,jestli si to dobre pamatuji, žluklé tuky zlikviduji vitamín E a je problém.. proto jsem hned koupila Éčko, chromá kuřata utratila,zbytek zachranila.. vlašky 😭.. .od té doby 3x kontroluji dobu expirace..podle čichu to nebylo poznat..


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.