Aktuálně: 5 568 inzerátů168 415 diskuzních příspěvků17 660 uživatelů

andulka

Anonymní (neregistrovaný) 29.04.2016, 12:45:19 xxx.xxx.237.142

Ahoj jak mam naucit andulku mluvit?Je uz ochočena doleti za nami da sa krmit ale ona si tak brble a občas by se zdalo jak keby neco povedal napriklad ahoj .Poradte prosím či se naučí mluit a jak dlouho to bude trvat.A jak ho mame naucit aby xsa nebal kupana?Je to sameček.

tujinka
tujinka (57 příspěvků) 01.05.2016, 10:44:47 xxx:xxx.9a13:ad88
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 29.04.2016, 12:45:19

tak učit papouška mluvit je těžké..ne každý se to je schopný naučit a to i v případě, že jeho druh se to naučí...chce to velkou trpělivot a slovo neustále klidným a příjemným a laským hlasem opakovat...je to o týdnech někdy déle..nic není přes noc...časem se naučí..některé slova třeba oslovování se učí tím, že mu pravidelně říkáte jménem..jiné mu nepůjdout...andulka nemá velký slovník a ne vždycky je jí dobře rozumnět právě to brblání které zmiňujete je prvním krokem ke slovu...:) tak trpělivot..

 koupání...kupte mu koupátko ze zverinexu...takové plastové, co zavěsíte na otevřený vchod do klece...andulka časem vodu najde a vykoupet se sama...moji v tom rejdí tak spokojeně, že se někdy divím, že nemají pod vodou i hlavu..:D..alternativou je pak rozprašovač..ale stím opatrně, ať si paouška nevystresujete, někteří se ze začátku hodně bojí a většinou lidi udělají chybu a "vodou" je honí po kleci tím, že na ně míří když uskakují..pak se budou bát pořád...

jedno je jisté s trpělivostí dojdete nejdál, můj anduláček rozprašovač miluje, sedí na kleci, roztahuje křídla, chytá vodu do  zobáčku a dokud z něj doslova nekape voda jako z vodníka není spokojený...:) tak hodně štěstí a trpělivosti...

Anonymní (neregistrovaný) 24.11.2017, 14:31:29 xxx:xxx.e84f:9940

Dobrý den, mám pár andulek vlnkovaných a mám jednu otázku, samice je ještě mladá a už má hnědé ozobí. Je to snad nějaká nemoc, nebo to způsobuje barevná modrobílá mutace ? Hodně křičí a moje maminka ji utišuje svým hlasem.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.