Aktuálně: 5 137 inzerátů172 333 diskuzních příspěvků17 714 uživatelů

Zabezpečení oken proti ulétnutí

Anonymní (neregistrovaný) 03.05.2016, 11:44:46 xxx.xxx.97.109

Dobrý den, aktuálně řešíme s manželem zábrany do oken pro našeho papouška. Těch ulítlých papoušků je poslední dobou tolik, že mě to až děsí.. Potřebovala bych radu, jestli našeho popoucha udrží doma obyčejné králičí pletivo (máme kakadu růžového) a nebo jestli mám koupit radši něco pevnějšího. Pletivo manžel přichytí do rámů a bude vyndavací když bude potřeba. Když papouška pustíme, je vždy pod dohledem, ale přece jenom si nejsem jistá, jestli by to králičí pletivo neměl přeštípnuté během chvilky.. Prosím o rady, nápady, případně fotky 🙂 . Tady na diskuzi i jinde na netu jsem hledala, ale úspěšná jsem nebyla. Budu moc vděčná. S kakaďačkou nás čeká ještě spousta let, tak ať to je bez nervů. Přeji všem hezký den.

 

Obrázek
Diviš (neregistrovaný) 03.05.2016, 20:15:15 xxx.xxx.137.124
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 03.05.2016, 11:44:46

My máme papuška senegalského, tedy menší druh, okna jsme vyřešili tak, že do oken, které používáme nejvíce na větrání, jsem umístil jednoduché textilní sítě. Vyjdou na jedno okno podle velikosti 50 - 70 Kč. Jednoduchá instalace,na odmaštěný rám okna zevnitř se nalepí suchý zip ze sady a textilní síť se zastřihne podle velikosti. Síť je opravdu pevná, při nárazu papouška při pokusu o proletění oknem si myslím,že určitě vydrží. Oka sítě jsou menší než mm, takže se na ní nemůže ani zachytiti drábky. Síť je přirozeně průhledná, dá se koupit v různých odstínech. Síť se dá koupit v domácích potřebách. Je zároveň  dobrá proti hmyzu. Ostatní nezajištěná okna používám, když je papoušek v kleci. Problém by byly pouze balkonové dveře. Doporučuji koupit třeba na jedno okno a vyzkoušet.

J.M. (neregistrovaný) 03.05.2016, 22:20:30 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 03.05.2016, 11:44:46

Také se připojím do diskuse, i když trošku odlišným tématem: Domnívám se totiž, že každý ochočený tvor, tedy i papoušek, potřebuje nutně společnost. Tedy pokud má společnost, tj. člověka, který s ním je celý den a baví se s ním, tak se domnívám, že papoušek neuletí ani když nemá zastřižená křídla a ani když je třeba celý den venku na zahradě. Pokud se cítí opuštěný, tak zmizí  třeba i z bytu se zasíťovanými okny.  Takže njdůležitější je: ABY NEBYL(A) SÁM(A) !

 

Anavil
Anavil (4 příspěvků) 06.05.2016, 20:16:47 xxx.xxx.97.109

Děkuji za reakce. Tu textilní síť proberu s manželem, hlavně prostě chci mít jistotu, že nám opravdu neunikne.. mám obavu aby jí ta otevřená ventilačka nezajímala nějak víc, že by si na ní chodila sedat, to by pak v nestřežené chvíli tu síť mohla poničit.. já nevím..

S papouškovou jsme často, ochočená je, ale je dost mladá, tak si myslím, že kdyby dostala příležitost, že by uletět mohla. Nemyslím záměrně, ale prostě by vylétla a potom by mohla zmatkovat a uletět někam do vsi.. Do roka, až se našetří, jí budeme kupovat partnera stejného druhu 😊 Ale děkuji.

Diviš (neregistrovaný) 08.05.2016, 19:12:20 xxx.xxx.137.124
Odpověď na příspěvek uživatele Anavil z 06.05.2016, 20:16:47

Textilní síť máme druhým rokem a dobrý. Když jsme doma,tak papoušek je běžně puštěný z klece. Většinou se nosí na rameni. Dívám se s ním z okna přes síť,kdy poslouchá zvuky z venku. Na to reaguje couváním na rameni a schováváním za krk. Takhle ho trénujeme, aby měl obavu z okna. Jinak za celou dobu neletěl nikdy tak,že by do sítě narazil a to si po bytě běžně létá. Když síť umístíte,tak rukou zkuste pevnost a uvidíte, že je opravdu pevná. Suchý zip vydrží hodně. Nevýhoda je ta, že nemůžete utírat parapety venku, pokud bydlíte v paneláku jako já, tak je to problém.  V příloze fotka našeho mazla.

Obrázek
Kachna (neregistrovaný) 03.10.2016, 01:34:32 xxx.xxx.155.9

Ahoj. My máme korelu a ve dveřích máme tohle. Když ji pouštíme z klece tak jsou okna zavřené a přes tyhle dveře nám nikdy neproletěla. Takže je to podle mě dobré řešení. :)


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.