Aktuálně: 5 593 inzerátů168 297 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

proč umírají slepice ?

Jitule (neregistrovaný) 04.05.2016, 15:25:25 xxx:xxx.607a:7217

Chovám slepice, mám jich cca 15 na velké travnaté zahradě, krmím pšenice, ječmen, brambory, máčený chlebva. Poslední rok se stalo cca 4x toto: slepička přestala chodit, tak jsme ji dali do hnízda, kde byla 1-několik dnů, vypadala, že nepije, nežere. nakonec všechny nechodivky umřely.

Byly to krásně vypadající slepice, poeslední dvě jenom roční, žádné vypelichané peří, žádné útvary na kůži ani všenky apod., v zobáku vše normální, běháke žluté a hřebínky červené jako u ostatních zdravých kolegyň.Nechce se mi podnikat pitvu. Co by to snad mohlo být ?  

J.M. (neregistrovaný) 04.05.2016, 17:50:45 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Jitule z 04.05.2016, 15:25:25

  1. "Nechce se mi podnikat pitvu" : od odborníka se nedovíte příčinu úhynu.
  2. "...krmím pšenici, ječmen, brambory, máčený chleba. " : pšenice a ječmen mohou být mořené a s příměsí jedovatých semen plevelů,  brambory nedovařené (solanin !), chleba zaplísněný (mykotoxiny !) Celkové hodnocení krmné dávky: Chybí mnoho druhů nezbytných živin a jejich potřebná hmotnost !
  3. " ...vypadala, že nepije, nežere...": co nepije a nežere, musí umřít.
  4. .".. na velké travnaté zahradě ... " : Stříkáte zahradu postřikem proti plevelům ? Stříkáte zahradu hnojivem nebo postřikem proti mechu ? Používáte na zahradě chemické prostředky proti slimákům ? Máte na zahradě umístěné pokojové jedovaté rostliny ? Pouštíte slepice dírou v plotě na cizí pole oseté mořeným osivem ?
  5. " Co by to snad mohlo být ?" : Jste "tuctový případ"; náprava a řešení spočívá ve změnách, které asi nejste ochotná udělat.  

     


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.