Aktuálně: 5 598 inzerátů168 331 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

alexandr-štípání

Beáta (neregistrovaný) 18.06.2016, 10:23:09 xxx.xxx.222.61

Zdravím, mám cca 3 měsíčního alexandra. Doma ho mám 3 týdny. Když ho vezmu ven, chce být pořád jen ve vlasech a když ho chci vzít na ruku a přiblížím ji k hlavě tak začne utočit a štípat opravdu bolestivě. Začala jsem zkoušet tak, že nastavím ruku a před ní mám druhou se semínkem, to se pak někdy podaří , že nastoupí, ale někdy jen vytrhne semínko z ruky. Když už se mi podáří dostat na ruku, stejně zase vzlétne na hlavu. Další s čím si nevím rady je, že když ho chci pohladit tak většinou uhýbá a vrčí. Snažím se dávat z ruky semínka tak aby musel přijít do kontaktu s druhou rukou a nechat se pohladit, ale je chytrý a semínko vezme už tak, abych se ho co nejmín dotkla, může mi někdo poradit jak postupovat? papoušek je ručně dokrmený.

J.M. (neregistrovaný) 19.06.2016, 21:57:14 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Beáta z 18.06.2016, 10:23:09

Pokusím se poradit:

  1. Účes na hlavě si buď hodně zkraťte, nebo utáhněte těsně a hladce k hlavě, aby papouškovi nepřipomínal HNÍZDO. On NESMÍ HNÍZDIT 🙂 VE VAŠICH VLASECH !!!
  2. Na hlavu si posaďte nějaký vysoký špičatý HLADKÝ klobouk, něco jako kouzelnickou papírovou čepici, ze které papoušek sklouzne a neudrží se na ní. Pokud přesto se udrží, tak ho hned shoďte třeba i na podlahu. Mějte vždy připravenou ruku tak, aby si papoušek mohl sednout na Vaše předloktí.
  3. Sedícího na Vaší hlavě ho NIKDY NEKRMTE ! V tom buďte důsledná.  Musí dostat dobrůtku POUZE SEDÍCÍ NA VAŠÍ RUCE ! A Vaše ruka musí být pro něho příjemná. Měla by být bez rukávu, bez nějakých ozdob, tedy bez hodinek, bez náramků, bez prstenů, bez laku na nehtech, bez parfému; měla by být čistá, suchá, teplá, a neměla by se chvět.
  4. NEHLAĎTE papouška PŘES ZÁDÍČKA !!! To ptáci nemají rádi, protože je tímto způsobem svrchu loví ptačí dravci.  (Papoušek není ani kočka, ani pes ! Takže se jako kočka nebo pes hladit nesmí. ) Takže mazlení provádějte pouze ze předu papouška, hlazením jeho zobáčku, jeho volátka, bříška nebo drbáním na hlavičce, a ještě opatrně, postupně, pouze to, co Vám dovolí.
  5. Přistupujte k papouškovi jako k osobnosti, jako ke svému kamarádovi, jehož přízeň chcete získat, a to po dobrém. On Vám rád ve všem vyhoví, až si jeho přízeň získáte. Ale ON NEMUSÍ ! A věřte, že je zpravidla velmi chytrý. Většinou ví, co na něm chcete, ale neudělá to v případě, že s Vámi bojuje, tedy proto, že se mu nějakým způsobem Vaše chování nelíbí.
  6. Běžte se podívat na zkušeného chovatele papoušků, jak s nimi zachází. Mnohé je možné odpozorovat i z videí s papoušky.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.