Koza

Dobrý večer, může mi někdo poradit jak odnaučit kuzlata pít od mamky? Kuzlata jsou 5 měsíců stará a koza jim dává pořád pít. Děkuji za radu. 

neregistrovaný Petra neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Petra z 17.07.2016, 21:13:53

Pro Petra:

Odstav selat a telat v JZD se dělával  j e d n o r á z o v ě. To znamená, že ve stanoveném stáří ( s přihlédnutím k hmotnosti mláďat) se mláďata od matek jeden den odstavila, to znamená  odehnala do jiného kotce a už se k matkám nepustila. Před tím však už se selata i telata postupně navykala na pevnou stravu (telatům se dávalo jemné nejlepší seno a zkoušela i trochu granulí) a pití vody z korýtka nebo z mísy. Takže konkrétně Vaše kůzlata: pokud už se umí napít vody z napáječky (z mísy), umí žrát seno a trochu nejlepšího šrotu (nejlépe kompletní krmnou směs pro kůzlata pokud máte), tak je také můžete jednorázově odstavit.  Po odstavu jim také do napáječky přidávejte nadojené mléko, postupně více a více ředěné vodou. (V horku mléko raději ne, protože může zkysnout !) Ale musíte si sehnat krmnou směs pro odstavená kůzlata.

POZOR: Pokud budete mít kůzlata ustájená ve stejném kotci a ve stejné ohradě na louce s jejich matkou, tak od ní budou stále pít !!! Hlavně už jednou odstavená kůzkata K MATCE NEVRACEJTE !!!

P.S.: Kůzlata naučíte pít vodu z napákečky tak, že jim necháte cucat ruku a při tom ssání jim tou rukou několikrát stáhnete hlavu dolů do mísy s vodou až pochopí, že musí při pití vody sklonit hlavu dolů k té vodě.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Petra z 17.07.2016, 21:13:53

http://www.srovnanicen.cz/q/krmna%20smes%20pro%20kůzlata/

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 4 (celkem 4)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »