Aktuálně: 5 139 inzerátů172 204 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů

Mladé korely

Tomas (neregistrovaný) 27.07.2016, 21:38:45 xxx.xxx.201.68

zdravim...chci se zeptat, mam mlade korely,jedna je v naprostem poradku. Druhe mlade ma neustale roztazene nohy...Ze zacatku toto nedelala,normalne "sedela", ale nyni u ni tak tyden pozoruji to,ze nohy neda k sobe (pod telicko). Pohybuje se tak,ze s roztazenyma nohama jakoby plave. Dnes jsem ji zkusil vyndat z budky a pomalinku ji nohy dat do prirozene polohy,to nebyl zadny problem,dokonce,kdyz jsem ji nohy lehce pridrzoval,tak je mela u sebe v prirozene poloze...Chci se zeptat,zdali s timto mel nekdo nejakou zkusenost a jak to resit...Jestli to je u mladych normalni nebo zda se jedna o nejakou vadu,to,ze by nohy byly vykloubene mi neprijde. Jeste dodam,ze korely se narodili 10. cervence 2016...Prikladam i fotky,na jedne je korela par dnu po vylihnuti a na druhe zhruba 14 ti denni...Dekuji za odpovedi...Tomas

Obrázek Obrázek
Anonymní (neregistrovaný) 27.07.2016, 21:40:46 xxx.xxx.201.68
Odpověď na příspěvek uživatele Tomas z 27.07.2016, 21:38:45

omylem jsem vlozil dve stejne fotografie,toto je par dnu stara fotografie po vylihnuti...

Obrázek
Anonymní (neregistrovaný) 28.07.2016, 16:22:41 xxx.xxx.5.41
Odpověď na příspěvek uživatele Tomas z 27.07.2016, 21:38:45

To je zmačklé od rodičů.Z molitanu vystřihněte kostičku,udělejte dvě dirky,prostrčte nožičky a měly by se srovnat.

J.M. (neregistrovaný) 28.07.2016, 16:24:00 xxx.xxx.168.107

Tedy předem říkám, že žádné papoušky nechovám, ani dospělé, ani mláďata. Tedy mou snahu Vám poradit berte prosím s rezervou.

Přesto mám určitou zkušenost, dle které se domnívám, že by Vaše korelí mládě mělo mít šanci v budoucnu mít postavení nožiček normální.

Vím totiž o případu, že v jedné velkolíhni se vylíhlo kuře se zkřivenými prsty dovnitř na obou běhácích tak, že téměř nemohlo chodit. Jedna z pracovnic líhně si to kuře vzala domů a kuřeti podlepila prsty na obou běhácích ve správné poloze čtverečky tuhého papíru vystřiženými z krabice . Kuře rostlo, a vrozeně křivé prsty se mu pomocí podlepení tím papírem podařilo úplně napravit, takže po určité době (už bez papírových čtverečků) běhalo normálně bez problémů.

Tak se domnívám, že byste mohl mláděti korely vymyslet a vyrobit také jakousi "orthopedickou pomůcku" ? Možná, že by to mohl být jakýsi "obleček" (tedy taková "vestička"), která by měla otvory na nožičky pod bříškem umístěné tak, že by se mláděti nemohly nožičky "rozjíždět" ani do stran ani dopředu a dozadu. Materiál "oblečku" by musel být měkký, asi látkový, který by mládě nikde neškrtil. Zapínat by se ten obleček asi musel na zádech (možná suchým zipem ?). Vím, že to dá práci a čas to vyzkoušet a vyrobit. I když nevím zda to pomůže, tak Vám přeji, aby to pomohlo, zkusit byste to měl. Další možností by bylo pověsit korelátko do takového "postroje", ve kterém by nožičky mělo odlehčené, "nerozjeté", ve správné svislé poloze, ale mohlo by při tom trochu chodit.  Z videí a fotek mláďat papoušků  na internetu vím, že papouščí mláďata dost dlouho s nožičkami "jaksi neumí zacházet", jakoby pro ně byly zbytečné. I malá holoubata se zpočátku v hnízdě "válí" v různých polohách, na nožkách nestojí, a i tak je rodiče krmí.

J.M. (neregistrovaný) 29.07.2016, 16:58:00 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 28.07.2016, 16:22:41

Tedy ten molitanový čtvereček (= molitanové korekční kalhotky) je asi nejlepší metoda. Díky za novou informaci. Tomasi , vyzkoušejte ten molitan, je asi nejlepší.

Ivka (neregistrovaný) 26.09.2016, 22:53:58 xxx:xxx.2c12:2ba

Dobrý den,

máme podobný problém...... jen si nemůžu vybavit, jestli mělo mládě nohy u sebe - pod sebou. Zdá se mi, že se mládě celkově vyvíjí pomalu.... není nějaké "postižené"? (to vlevo - na druhé fotce je vzadu)

Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.