Aktuálně: 5 064 inzerátů173 250 diskuzních příspěvků17 739 uživatelů

výběr nového papouška

stepka01 (neregistrovaný) 04.09.2016, 20:38:38 xxx.xxx.211.11

ahoj všem, jelikož sem tu nekolikrát psala že máme kakariki červenočelé a rozelu penant ( na dožití ), chtela bych si pořídit jeste nejakého miláčka se kterým si budu moct hrát či ho učit povídat. mohi by jste mi doporučit nejakého ppouška či chovatele? přemýšlela sem o nekolika druzíc ara, žako, pyrura. ale nemužu se rozhodnout který by byl nejlepší. Děkuji.. jsem na mateřské a dost se nudim když je mala v nemocnici a mala milujie vše co m křídla, vždy mi sevším pomáhá krmi papoušky, ajine

Anonymní (neregistrovaný) 05.09.2016, 20:28:57 xxx.xxx.191.18

nejdriv napiste co od papouska ocekavate a v jake cenove relaci. Dulezite je, jestli na nej budete mit cas i po materske, kdy se urcite nuit nebudete. Jinak z tech levnejsich  co se necha naucit mluvit bych volil urcite mniska. Jinak dobry spolecnik je i pyrura nebo treba senegalec. 

kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 19.09.2016, 21:08:03 xxx.xxx.189.186

Dobrý den.

Kolik máte místa, možnosti a fin.rozpočet.

Jste si jistá že malá není alergická na papoušky?

Ary: buď malou nobilisku(zázračné malé ary) nebo až araraunu. Ve středu by jste si vzhledem k hlučnosti asi nevybrala. Nobiliska 5-10.000kč Ararauna 20-25.000kč rozdíly kromě ceny si snad uvědomíte sama.

Pyrury mohu jen doporučit - jakékoli, záleží který druh se vám bude více líbit. Chováním jsou všechny takřka stejné.

Pokud snesete možný mírnější hluk doporučil bych i Aratingu yendaj nebo sluneční. Pokud jsou ručně dokrmené, dají se zvukově zvládnout.

Místo senegalce bych já osobně doporučil víc amozónka černotemenného nebo bělobřichého. Povahy stejné pouze cenový rozdíl. Jsou to takový malí šašci kteří jsou ale strašně vděčný. A navíc si i sami vystačí když už je člověk musí nechat nějakou dobu samé doma. Ručně dokrmení, taktéž zvukově zvládnutelní i v paneláku.

Senegalec po pár letech změní a koho si neoblíbý je schopen dost ošklivě pokousat.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.