Porod

Dobrý den.

Obracím se na Vás s prosbou o pomoc. Naší samičce se dnes narodili malý králíčci. Porodila 3 krásné maličké miminka. Dvě porodila krásně do hnízda a to třetí jsem našla mimo hnízdo. Přítel se miminko snažil přenést do hnízda ale samička ho napadla. Mám obavy o to malé a nerada bych aby umřelo. Je to její první porod tak mám z něj obavy. Já mám králičí miminka taky poprvé ale ráda bych aby se miminkům dařilo.

Mohli byste mi prosím poradit co dál a jak miminka kontrolovat aby se samička starala.

Děkuji a přeji příjemný zbytek dne

neregistrovaný Michaela neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Michaela z 07.11.2016, 10:27:00

  1. Pouze se domnívám, že MOŽNÁ to mládě položené mimo hnízdo není úplně v pořádku. Jestli Vás samotnou ramlice nenapadá, tak zkuste udělat následující: ve tmě si mládě mimo hnízdo  vemte do ruky, pak úplně zhasněte světlo a po tmě to mládě dejte mezi ostatní do hnízda. Ty ostatní mláďata ve hnízdě také pohlaďte svou rukou. Možná pak ramlice to jedno mládě už ve hnízdě nechá.  (Možná, že to mládě položené mimo hnízdo se rodilo první a samici dalo větší námahu ho porodit, než porod dalších dvou mláďat.)
  2. Jinak dodržujte naprostý klid (tj. ticho, minimální pohyb kolem klece) a příšeří kolem hnízda. Je potřeba, aby měla samice stálý dostatek čisté čerstvé pitné vody, čistou (tj. umytou) čerstvou zeleninu např. mrkev, salát,  bezvadné jemné seno, nové granulky, pěkný oves atp. Pokud budou všechna mláďata zdravá a živá, tak je samice nechá ve hnízdě. Pokud by některé mládě bylo nemocné nebo uhynulo, tak ho asi samice z hnízda vyhodí do místa, kam ukládá trus. Málo platné, i to se někdy stane.
  3. Nevoďte ke hnízdu (ani k Vám domů) žádné cizí osoby ani zvířata.

Můžete sem zase napsat, jak odchov králíčků probíhá. Chovu zdar. !

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Michaela z 07.11.2016, 10:27:00

Ještě dodatek:

Zpočátku krmte samici raději pouze senem a granulkami; teprve později (asi po 10 dnech) opatrně po malých kouscích můžete přidat trochu bezvadné omyté mrkve.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 3 (celkem 3)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »