Burunduk

Dobrý deň. Mala som samicu budunduka. Kúpila som jej samčeka. Žili spolu asi štyri mesiace. Raz keď som sa išla na nich pozrieť našla som samičku mrtvú bola dohryzená na bruchu a hlave. Tak som kúpila novú samicu. Voliéru som trochu prestavala aby bola iná a samec ju nepoznal. Spolunažívali spolu asi mesiac. A dnes poobede som našla tú novú samičku mŕtvu. Tiež bola pohryzená na hlave. Viete mi poradiť prečo to ten samec robí?  Mám ho predať a kúpiť iného?

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 18.11.2016, 15:07:41

Přečtěte si něco o chovu burunduků např. na odkazech:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Burunduk_p%C3%A1skovan%C3%BD

http://burunduci.stranky1.cz/chov/

Dle shora uvedených odkazů se pro chov doporučuje samici pustit k samci pouze krátkodobě v době rozmnožování. A ještě před tím je každého z nich v samostatné kleci jen v klecích postavit vedle sebe a pozorovat, zda se samička chová přátelsky. Takže poučení: NENECHÁVAT SAMIČKU U SAMCE DLOUHO !!!   Prý může být agresivní také samička.  Ještě je otázka, zda Vám v prodejně prodali opravdu samičku ? Dva samci se asi mohou porvat  a zabít také.

Na jednom z těch odkazů je i telefonní číslo chovatele burunduků, který Vám poradí, "jak na to ". Nevzdávejte to, nakonec se to podaří. Chovu zdar. P.S.: Ale teké někde píší, že chov burunduků je zakázaný; i na to se přeptejte chovatelů.

 

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Tú prvú samičku som dostala zadarmo, neviem či to bola určite samička, ale keď som išla pre tú druhú k chovatelovi zobrala som aj toho čo som mala doma a povedal mi že je to samec a aj ukázal rozdiel. Takže to bol samec a samica.  A aj tá prvá samica a aj tá druhá boli krotké dali sa aj hladkať, samec je strašne divoký iba lieta po voliery. Asi by bol lepší nejaký pokojnejší.     A ďakujem za odpoveď.

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 19.11.2016, 12:14:36

...No ono to rozmnožování různých druhů ptáků a zvířat probíhá různě. Např. vím, že také kanárci nesmí být spolu v kleci delší dobu; zkušení chovatelé kanárků dávají samičku a samečka do stejné klece pouze na krátko a pouze v roční době, kdy se kanárci rozmnožují tj. tzv. " tokají ".  Takže s těmi burunduky to bude podobné. Asi se musí dávat k sobě velmi opatrně, pak je pozorovat,  a v případě jejich vzájemného agresivního chování je nutné je opět rychle oddělit. Ono ani připouštění králíků není bez rizika: Samici králíka také nemůžete nechat u samce celý den, protože by ji uštval.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Ok ďakujem.

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Dobrý den, chci se zeptat, jestli může burunduk granule NUTRIN pro křečky.
neregistrovaný P.A. neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 6 (celkem 6)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »