Aktuálně: 5 144 inzerátů172 497 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů

nový papoušek

Anonymní (neregistrovaný) 21.11.2016, 16:54:39 xxx.xxx.63.144

ahoj chceme nového papouška nejlépe nějakého většího uvažovala jsem o arovi ale asi je moc velký a navíc jsme začátečníci.neměl by být moc hlučný(hlavně v noci ale bydlíme na vesnici takže ve dne vpohodě) a taky by neměl moc ničit hlavně tohle je důležité.A taky jezdíme docela často na dovolenou a na výlety.                                                                                                                                                                               Předem dˇíky za odpovědi. Hezký večer🙂

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 21.11.2016, 19:34:19 xxx.xxx.46.72

Tak dovolené, výlety.... výlety neva ale dovolené? těžko budete tahat do hotelu(i když vám to dovolí) velkou klec s velkým papouškem. Co takhle senegalec? Jsou to mazlíci, jsou malí a do menší klece vpohodě, tedy pokud jej budete pouštět proletět.

Já mám papouška nádherného, střední papoušek, mám ho v bytě, někdy ječí jak o život, jindy semo tamo krákne, den dva doma sám vydrží(jen náš je takovej závislák že bez nás nejí) ale jsou to letci, musí denně z klece,někdo říká že je to voliérový pták, ale za mě jsou i mazlíci.

Žako je stresový pták, je to sice kámoš ale jakmile jen změníte denní režim už se škube, nějaká dovolená( hotel s vámi nebo hlídání) mi k žakovi nejde.

Takže podle mě nějakého malého nebo středního, jak z důvodu té dovolené(pár dní v kleci mu neva a do některých hotelů vás pustí((nevím jak by koukali na 3metrovou klec s arou)), navíc to není tak: čím větší papoušek tím víc radosti(to spíš starostí a je to závazek tak na 50-70let!), ono i andulka se pomazlí, něco poví a neječí tak hlasitě, jak metrovej papouch.

Jesli jste začátečníci, nad arou bych nepřemýšlela!

Jinak návrhy:andulka, senegalec, korela, pyrura atd.

Anonymní (neregistrovaný) 24.11.2016, 21:52:06 xxx.xxx.189.186

Dobrý den.

Výběr papouška hmmm :-) předem říkám mám eso v rukávu :-)

Předem píši, každopádně se vás nechci nijak dotknout, nebo se nad vás povyšovat nebo něco podobnýho, takových hodnocení anonymním přispívatelů tady bývá haba děj...

Ale, podle stylu vašeho vstupu usuzuji, že to bude snad váš první papoušek. Nic proti, ale minout autoškolu na osobní auto a rovnou skočit na náklaďák ???

Ary mám doma momentálně 4ks už několik let (splněné přání) a nemám s nimi sebemenší problém a to jsem je ručně dokrmoval až do nynějšího stavu, ale nejsem schopen 100% říct, že to bylo tak jednoduché, nebo se za tím tak nějak zkrývá skoro 20let co papoušky mám -máme.

Každopádně vám nepíši 100% ne, ale zvažte tak nějak pár věcí. Předpokládám, že jste si vybrala/ly a.araraunu. Zvažte velikost papouška, velikost voliéry. Předem vám píši že vám nedá nikdo odpověď "jaká" voliéra je "dostačujicí... každá přiměřeně velká takovému papouškovi, tím víc když napíši čím větší, tím lepší. Takže není to laciný špás, k tomu žrádlo, vitamíny a spoustu věcí tím spojené..... Další věc je věk, zapomeňte rovnou na předsudek psa, toho přežije pokud dobře půjde nejmín 2 až 4 i víc. Jste na to připravena/i, je to horší než s dětmi, ty vám v 18 odejdou z domu, papoušek zemře s vámi (obrazně řečeno). Dovolená ???? pokud ano, tak jedine dobře obšancované s jeho hlídáním (tzn. mít někoho na koho bude ara zvyklá od mala) jinak se může stát, že nastanou problémy. U nás to je tchýně která když jedeme na 4-5 dní pryč. Křik,dá se zvládnout, ale zakřičí si každý, tomu nezabráníte. A hrdelní hlas ary je opravdu dalekosáhlý :-)

Takřka přímá úměra, čím větší papoušek, tím větší a delší závazek.

Za sebe.

Z mé několika leté praxe. K vašim podmínkám "jedině"  ručně dokrmený amazónek černotemenný. Neskutečný klaun, "odolný vůči samotě. Několikrát jsem na kameře pozoroval jeho hodinové hrátky třeba s víčkem z Pepsi. Komik, věrný, letově nenáročný - raději přijde po svých než přiletí. Ručně dokrmený se dá velice dobře zvládnout i hlasově. Krásně živě zeleno,oranžovo,bílo -černý. Velikost akorát, klidně jej můžete brát i na dovolenou, bez problému bych jej viděl i někde na pláži i volně (ikdyž to nemám rád).

Takže rad může být spoustu, jen vy zvažte, na co si opravdu troufáte, né vzhledem k sobě, ALE k němu.

Anonymní (neregistrovaný) 13.12.2016, 13:25:08 xxx.xxx.215.140
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 21.11.2016, 16:54:39

Ahoj,když nechcete moc hlučneho tak skoro všetci velký papoušci su hlučný,v tom prípade by som doporučila napr.papáj nádherný je stredne velký ale neni vubec  hlučný

Obrázek
Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 13.12.2016, 15:39:05 xxx.xxx.46.72

máp pap. nádherného, je moc fajn, někdy má den: ani nekníknu, jindy den: budu řvát na celej barák celej den

hlavně je prostorově náročný pořád musí lítat, je to voliérový pták


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.