králíček - prosím o radu

Zdravím,  nedávno jsem si vzala králíčka z ne úplně dobrých podmínek a bála jsem se o jeho návyky. Momentálně máme veliký problém - králíček si usmyslel, že chce být na posteli, ale to jako pozor, to není jen tak nějaké usmyslení, on je jako fanatický. Ohradili jsme postel do takové výšky, že jsme v zásadě v kleci my a on stále skáče a to přesto, že nebezpečně naráží a musí to bolet. Už jsme tam dali i paraván vysoký dva metry a on do něj naráží a snaží se ho shodit.. Přitom má vše co potřebuje, nic mu nechybí a na posteli není nic, co by ho mohlo lákat. Zkoušíme všechno - odměny i kárání, problém je, že na kárání nijak nereaguje, je zvyklý na hlasité pokřikování a rázné "ne!" ho ani nezaujme a už skáče znova.. Právě se "rozběhnul" a přeskočil skoro metrovou bariéru, kterou jsme tady udělali a skočil mi přímo do klína.. Nám by nevadilo, že je na posteli, kdyby se zvládal nepočůrat, ale víme jak jsou na tom králíci a měkké že ano.. navíc na záchůdek se nám také nedaří pořádně naučit, ani na napáječku vůbec nereaguje.. Máme spoustu trápení, ale ta postel je nehorší, protože ta jeho snaha je prostě šíleně intenzivní..Prosím nenapadá vás co to má být? Jinak podotýkám, že krmiva dostává dost - dbáme na poměr váhy.. seno má taky..jinak vypadá zkrátka šťastně, jen ta postel mu nedá chvilku pokoje a nám taky ne.. :(

neregistrovaný Tess379 neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Tess379 z 22.11.2016, 11:33:19

Takže možnosti řešení:

  1. Králík do postele nepatří.
  2. Ve ZVERIMEXU prodávají klece pro zakrslé králíčky. Klec se skládá z plastové vany (většinou modré barvy) a na ní je nainstalovaná samotná klec. Králíčka dejte do té klece. Nebude moci z ní vyskočit. A vymočit a vykálet se bude muset také v kleci do té vany, takže nic nemůže protéct mimo vanu ani na koberec, ani na parkety. Do té vany dejte vhodnou ssavou podestýlku, ve Zverimexu Vám poradí, jakou si máte pro králíčka koupit.
  3. Váš králíček možná zoufale touží po společnosti, proto skáče k Vám do postele.  Pokud to je samička, tak jí přikupte další samičku do té klece. Snad se nebudou rvát. Dva samci by se rvali určitě. Ani pár králíčků by nebyl dobrý, protože samec by stále samici honil, až by ji uštval. No, možná by se Váš králíček v kleci snesl s jedním nebo dvěma morčaty (?). Můžete to vyzkoušet. Klec s králíčkem umístěte někde do předsíně, do haly, do zateplené garáže, do koupelny nebo na půdu.
  4. Pokud by králík měl k dispozici hodně syrové zeleniny (např.: mrkev), tak ani moc vody k tomu nepotřebuje. Pokud je krmený senem, granulemi a ovsem, tak napáječku s čistou pitnou vodou potřebuje. Pověste na klec tzv. "kapkovou napáječku", on si ji už najde a pít se z ní naučí.
neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Tess379 z 22.11.2016, 11:33:19

Ještě dodatek:

Ve Zverimexu Vám ukáží tzv. "kapkovou napáječku": Je to plastový průhledný váleček dole zakončený kovovým ventilem v nerezové trubičce se zabudovanou těsnící kuličkou. Zvířátko olizuje konec trubičky, tím nadzvedne v ní umístěnou kuličku a do tlamičky mu při tom skápne trochu vody z nádobky. Tato napáječka se běžně používá pro morčata, pro králíky i pro křečky. Naučí se z ní pít i drůbež. Velká výhoda je ta, že voda v této napáječce zůstává stále čistá.

Takže přesunout králíčka z Vaší postele z ložnice do jeho samostatné klece je záležitost zcela jednoduchá. (Králíka asi někdo před Vámi naučil skákat do postele smiley, no a Vy ho to ubytováním v kleci odnaučíte.)

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Tess379 z 22.11.2016, 11:33:19

Odkazy:

http://www.kralici.cz/pages.asp?f=porizujeme

http://www.vaskralik.estranky.cz/clanky/spravny-chov-a-pece.html

 

 

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 4 (celkem 4)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »