Aktuálně: 5 072 inzerátů173 345 diskuzních příspěvků17 739 uživatelů

Papoušek se nudí

Dominik (neregistrovaný) 12.12.2016, 18:20:31 xxx:xxx.b632:8d09

Dobrý den, už to je asi 5 týdnů co mám papouška alexandra malého. Není ručně dokrmený, a má 6 měsíců. Mám pár otázek, kdy ho můžu třeba nechat ven? aby se zase vrátil? A zdá se mi taky že není takový aktivní.. Můj táta má taky Alexandra malého a už od jakživa byl strašně aktivní, pískal dělal různé zvuky.. A ten můj.. Sedí v kleci.. Hraje si většinou se zrcátkem.. Ale prostě to není ono.. Co mám dělat teda? Hraček se mi zdá že má celkem dost.. Myslíte že je to jen o zvyku?

Díky za odpověď

Anonymní (neregistrovaný) 12.12.2016, 19:59:23 xxx.xxx.32.28

zrcakto v kleci neni nejlepsi napad. Alexnadra uz muzete zkusit pustit ven, ale neslibuji vam, ze se sam vrati. Pripadne ho budete muset parkrat chytit a dat zpet do klece, nez to pochopi sam. Na hrani mu muzete udelat nejakou peknou houpacku ze dreva, nebo dat vetve z nejedovatych stromu. Tim se papousek zabavi. 

J.M. (neregistrovaný) 12.12.2016, 21:57:20 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Dominik z 12.12.2016, 18:20:31

Pro Dominik:

  1. Každý papoušek má svou originální povahu. Každý se chová trochu jinak, a jeho povaha se postupně vyvíjí v průběhu času, jak postupně dospívá.
  2. Ten Váš je možná smutný, protože je sám, a stýská se mu po společnosti. Možná, že by ho rozveselila přítomnost druhého papouška ? Můžete zkusit do klece vedle něho dát druhého papouška a uvidíte, zda si začnou spolu "povídat", zda se budou tvářit na sebe přátelsky, zda je budete moci dát do společné klece.
Dominik (neregistrovaný) 12.12.2016, 22:03:35 xxx:xxx.9d62:9cd3
Díky za rady, to je asi pravda no.. a když si rozumět nebudou? A jakého ? Zase stejný druh?
Dominik (neregistrovaný) 12.12.2016, 22:05:18 xxx:xxx.9d62:9cd3
Ok , tak já to zkusím .. a proč zrcátko není nejlepší?
J.M. (neregistrovaný) 12.12.2016, 22:22:48 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Dominik z 12.12.2016, 22:03:35

Pro Dominik:

Nejlepší by byl stejný druh a opačné pohlaví. Ale ani to se někdy nepovede, musí se to vyzkoušet, aby se neprali.

Někdo možná nedoporučuje zrcátko proto, že to ten papoušek během doby "prokoukne", že pozná, že v tom zrcátku je to on sám; možná.

Snažte se s papouškem být často. Pouštějte mu třeba hezkou klidnou hudbu, třeba jednoduché lidové písničky. Pokud máte PC, můžete mu pustit i video s papoušky jeho druhu, nebo i s jinými papoušky. Možná, že by ho zabavila i přítomnost pejska nebo kočky v místnosti ? Zeptejte se chovatele (od kterého papouška máte) v jakém prostředí vyrůstal, zda v té domácnosti měli další papoušky nebo jiná zvířátka a pokuste se Vašemu papouškovi prostředí u Vás trochu připodobnit tomu, v jakém vyrůstal u chovatelu. Vím, že někteří chovatelé si berou svého papouška v kleci s sebou i do zaměstnání; i to je pro papouška určitým rozptýlením

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 12.12.2016, 23:41:06 xxx.xxx.46.72

já mám u papouška zrcátko, není na tom nic špatného, jen musíte večer(na noc) klec zakrýt, někomu se stalo že projíždělo auto a odrazilo se to v zrcátku, andulka měla šok, nakonec se z toho dostala, můj papoušek se na spaní přesune k zrcátku a "mazlí" se s "kamarádem"🙂

J.M. (neregistrovaný) 13.12.2016, 05:59:53 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Naty1 z 12.12.2016, 23:41:06

To je hezké. 🙂

Dominik (neregistrovaný) 13.12.2016, 06:39:26 xxx:xxx.bbb1:2ec8
Ano .. každý den si s ním hraju .. pouštím mu videa atd.. a papoušek vyrůstal se 2 papoušky v kleci . . Ale měl okolo ještě spoustu kamarádů.. Jinak děkuju všem za rady :)
Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 13.12.2016, 15:23:28 xxx.xxx.46.72

pořiďte papouškovi pár malinkých plyšáčku( nesmí být místo očí a nosu knoflík, nebo jiná malá věc) a dejte mu je do klece, pořípadě jak ho pustíte tak tam, kde jste vy nebo kde papoušek bývá nejčastěji, možná plyšovou andulku?

můj papoušek jsi s něma moc rád hraje, okusuje je nebo mi je háže po stole, nejlepší jsou takoví ti z MC Donald, takoví malí

jinak dřevěné houpačky, kruhy, větve z černého bezu, ovocných stromů i s kůrou,pod dohledem kousek látky na hraní, NOVINY rádi je trhají na cucky, můžete udělat žebřík(taky z větví) nebo papouščí strom... je toho vážně hodně, tady ukázka toho co mám doma (mám papouška nádherného)

nezapomeňte papouška koupat! nevím jak Alexandři ale nádherný to miluje, nejdříve můžete zkoušet jen rozprašovačem na květiny, pokud se mu to bude líbit, můžete oddělit dno klece a dát klec do vany, špunt a hladinku vody, začněte stříkat a on pochopí že může jít do vody, časem odeberte klec když bude dole a dělejte jako by tam klec byla, potom už ho tam dáte na ruce(bidle), papouškovi to přispěje a bude se muset sušit, tím se i zabaví, můj vyžaduje zapnutí monitoru počítače na kterém se hřeje

Prví foto: papouščí strom, jen přivázat houpačky a větvě...( mám jiný, jen pro inspiraci)

Druhé foto: žebřík

Třetí foto: plyšáčci

Čtvrté foto: letáky

Páté foto: ve vaně

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Dominik (neregistrovaný) 13.12.2016, 16:47:50 xxx:xxx.bbb1:2ec8
Ok.. děkuju :)) jste moc hodný.. ps: je roztomilý :)
Dominik (neregistrovaný) 16.12.2016, 15:43:50 xxx:xxx.79fe:67b9
Odpověď na příspěvek uživatele Naty1 z 13.12.2016, 17:22:42

Tak jsem mu tam dal větvičku na okousání.. Od jabloně.. nekouše ji .. Plyšáka jsem taky zkusil .. a taky nic ☹️ Ale dneska ho pustím .. :-)

Prej že když louskají zobákem znamená to že je šťastný .. A to on každý den :-)..

Ale dělá pokroky.. Dneska už si skoro zobl z ruky.. A když mu dávám jídlo tak taky už nelítá 👍😉.. A voda se mu taky líbí 😄 .. Zkusil jsem rozprašovač A líbilo se mu to :-) Snad si zvykne.. A bude si víc hrát :-) 

PS: řve jen když tam nejsem.. Ale jinak je ticho a vždy se na mě dívá co dělám na pc :D :-)

 

J.M. (neregistrovaný) 16.12.2016, 16:54:44 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Dominik z 16.12.2016, 15:43:50

To je dobře, že dělá poroky. A že pozoruje práci na PC, to je také dobré. Znamená to, že má zájem o okolí. On si zvykne a rozveselí se. Ti plyšáčci, to je dobrý nápad; možná papouškovi můžete s plyšáčkem zahrát takové jakoby divadélko, aby poskakoval a pohyboval se, třeba ho to zaujeme.

Anonymní (neregistrovaný) 17.12.2016, 22:15:05 xxx.xxx.216.50

Dobrý den,

já bych si nedělala velkou hlavu, papouškovi (tedy konkrétně u tohoto druhu) docela trvá než se rozkouká. Tento druh je výborný letec, tak bych ho pouštěla doma z klece a hned bude daleko veselejší. Co se týče toho jestli se vrátí zpět do klece, bude dost problém, většinou chodí na pamlsky. Časem ho do klece naučíte, jeden náš poslouchá na "klec" a druhý chodí na ruku do klece, každý je opravdu jiný. My máme dva a jeden se mi zdá hrozný ukecaný mazel, druhý si vystačí s hračkama, který se dají rozebírat a zvuků moc nevydá. Hlavně dávejte pozor na okna, mít je zavřené, oni prolezou všude!!!

Držím palce

Dominik (neregistrovaný) 18.12.2016, 11:38:59 xxx:xxx.93b:24bf
Jojo .. včera jsem ho pustil a myslim ze je strasne spokojeny.. bohuzel se nevratil .. a musel jsem ho zase chytit :D :(

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.