Aktuálně: 5 562 inzerátů168 344 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

Krmná směs pro nosnice

Sylvie (neregistrovaný) 16.01.2017, 20:41:04 xxx:xxx.aae2:f9c3

Dobrý den, už sjem se informovala různě,jen se chci ujistit,zda stačí slepicím, podávat ráno směs pro nosnice a večer pšenici ( ted na zimu naklíčenou ) ? Krmila sjem i kukuřičným šrotem a hodně přibraly a nenesou asi 4 měsíce.

Byly zvyklé na krmnou směs pro nosnice. Opět koupím.

Samozřejmě mají,skořápky,mušle,písek,kosti,zelené,mrkev,občas brambory

Sylvie (neregistrovaný) 16.01.2017, 20:43:12 xxx:xxx.aae2:f9c3
Odpověď na příspěvek uživatele Sylvie z 16.01.2017, 20:41:04

Hlavně mě zajímá zda nepotřebují už žádný jiný šrot např pšeničný atd. 

J.M. (neregistrovaný) 16.01.2017, 21:52:37 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Sylvie z 16.01.2017, 20:41:04

 

  1. Správně: Krmte "Kompletní krmnou směs pro nosnice v drobnochovu" dle návodu, tedy krmte ji ráno i večer . (Pšenici suchou dávejte až po sežrání večerního podílu krmné směsi do krmítka "ad libitum", to znamená proto, aby se nosnice do rána v případě hladu mohly tou pšenicí dosytit. (Ale musí jim na tu pšenici svítit žárovka, aby ji ve tmě viděly.) Trochu naklíčené pšenice (nezaplísněné !) můžete dát ráno po sežrání ranního podílu krmné směsi.  KS musí být čerstvá, nezaplísněná, bez skladištních škůdců a v záruční době.
  2. Převážně nevhodně: Krmení kukuřicí, kukuřičným šrotem, ječným šrotem a bramborami vede ke ztučnění nosnic, a v důsledku toho ke snížení (případně až) k zastavení snášky. (Ve velkých venkovních mrazech však, v tomto odstavci uvedená energeticky bohatá krmiva, mohou v přiměřené míře nosnicím pomoci odolávat  mrazivému počasí).
  3. Nutně musí mít nosnice stále k dispozici hrubší čistý říční písek (nejlépe suchý) a pitnou tekutou vlažnou vodu. Slepičí skořápky by měly být desinfikované varem (a pak usušené), nebo přepečením v  klasické troubě nebo v mikrovlnce. Čistá umytá nastrouhaná mrkev je pro nosnice v zimě také prospěšná.
  4. Máte-li možnost, je výborné v mrazivých a větrných dnech pouštět nosnice do skleníku.
  5. V zimním období je dobré v kurníku rozvícenou žárovkou prodlužovat nosnicím den přibližně od 16°° hod do 19°° hod večer a od 6°° hod do 8°° hod ráno.
  6. Krmení statkovými krmivy:  je to míchanice z vařených brambor, pšeničného šrotu, trochu mléka, směsi minerálního a vitaminózního přípravku a asi dvakrát týdně přidat vařené libové nesolené nemastné hovězí maso. Ale tento způsob krmení je dost neefektivní, protože v krmné dávce není vyvážený obsah živin; tedy lze ho z nouze použít např. v době, kdy např. není k dispozici "Kompletní krmná směs pro nosnice" .

Chovu zdar !

 

J.M. (neregistrovaný) 16.01.2017, 21:57:22 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Sylvie z 16.01.2017, 20:41:04

Ještě dodatek:

To vařené hovězí maso musí být samozřejmě nadrobno umleté !

Sylvie (neregistrovaný) 16.01.2017, 22:08:05 xxx.xxx.206.229
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 16.01.2017, 21:52:37

Děkuji za odpoveď, konečně jsem se to dozvěděla :) jen sjem se bála,že když budu krmit jen směsí pro nosnice a pšenici tak že mi umřou hlady :)

J.M. (neregistrovaný) 17.01.2017, 06:35:54 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Sylvie z 16.01.2017, 22:08:05

... to snad nemyslíte vážně ☹️.

Co se pravopisu týče, tak slovo " sjem " 👎  v českém jazyce  n e e x i s t u j e  ! Místo něho používejte normálně slovo " jsem ", které je dle mluvnice jazyka českého 1. osobou jednotného čísla časování slovesa " býti ".  Viz odkaz :

http://e-skola.sweb.cz/SLOVESA_nepravidelna_slovesa.html

Tedy správně mělo být ve Vašem příspěvku napsáno: "... jen jsem se bála ..."

Sylvie (neregistrovaný) 17.01.2017, 11:29:37 xxx:xxx.c9d6:39b6
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 17.01.2017, 06:35:54

Polibte mi prdel, sorry za překlep,sbohem. Je to dobře česky napsáno?????????????

Anonymní (neregistrovaný) 17.01.2017, 17:31:43 xxx.xxx.206.229
J.M.:
Odpověď na příspěvek uživatele Sylvie z 16.01.2017, 22:08:05
J.M. (neregistrovaný) 17.01.2017, 20:47:38 xxx.xxx.168.107

Je zřejmé, že někteří anonymní tazatelé na tomto webu se nechtějí něco prospěšného dovědět, nýbrž touží si zde sprostě zanadávat.  K tomu ale tento web určený není.

M.A. (neregistrovaný) 04.05.2017, 20:03:01 xxx.xxx.202.66
J.M.:

Je zřejmé, že někteří anonymní tazatelé na tomto webu se nechtějí něco prospěšného dovědět, nýbrž touží si zde sprostě zanadávat.  K tomu ale tento web určený není.


Je zřejmé, že někteří anonymní tazatelé na tomto webu chtějí dělat chytré z pravopisu u zjevného překlepu. K tomu ale tento web určený není.

 

A nyní k tomu, na co je teno portál určen.

Krmná směs pro nosnice N je nutná, 2 x denně. Já ji děvčatům "osladím" krevní moučkou (trocha bohatě stačí). A nepřehánět to, ať neztuční, pak se jim nechce snášet. Já osobně dávám i mírně pod stanovenou dávku, protože mají výběh do obrovské zahrady, tak ať se snaží.

Pšenice vhodná, ale spíš jen pro tzv. "docpání žaludku".

Zbytky z kuchyně mohou být, ale víc než složení je důležitá velikost zbytků. Pokud to není pokrájené, slepice to rozhazují všude kolem, a pak již na to prdí a pouze to láká hlodavce. Já zbytky dávám spíš pro chuť, a jako prostředek, ve kterém mohu namíchané podat nadrcené skořápky.

Když už jim chci podstrojovat, nadrtím jim na jemno jakékoli kosti z kuchyně. A to je pro ně ta pravá laskomina!

A pokud mají výběh do zahrady, tak nic dalšího není potřeba přidávat.

Slepice prakticky může cokoli, ale dávat jen tolik, kolik sezobou okamžitě. Prostě aby to nezůstávalo v krmítkách, kdy je je z toho tzv. semeniště nákazy a vábnička na hlodavce.

 

A koho slepičky chytnou a baví ho, tak laboruje, zkouší přidávat nebo ubírat dávky a sortiment, a pak s radostí hodnotí snášlivost a kvalitu vajec.

 

Toto není odborný návod, pouze mé osobní subjektivní zkušenosti.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.