Aktuálně: 5 030 inzerátů173 558 diskuzních příspěvků17 744 uživatelů

Průzkum

Jan T. (neregistrovaný) 20.01.2017, 12:05:43 xxx.xxx.8.184

Dobrý den, již delší dobu mám v hlavě takový nápad, že bych sprovoznil službu týkající se ve zkratce venčení psů a vše kolem za určitou částku. V Praze to docela funguje. Tímto se Vás chci zeptat, zda-li by jste někdy takovou to službu využili a za jakých podmínek. Zatím je to navrženo tak, že cca 150, -/h. Nápad zatím je, jinak projekt jako takový je zatím v plenkách. Budu vděčný za jakýkoliv názor. Mockrát vám děkuji s pozdravem Honza 🙂

J.M. (neregistrovaný) 20.01.2017, 16:09:30 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Jan T. z 20.01.2017, 12:05:43

  1. Psa nemám. Přesto se Vám (v podobě jakéhosi nástinu) pokusím poradit na základě zkušeností s lidmi. 
  2. Založte si fyzický šanon nebo složku ve Vašem PC, kam si budete psát všechno, co je k tématu potřeba. Řaďte podle abecedy.
  3. Váš podnikatelský záměr může fungovat pouze ve velkém městě, kde mají lidé práci a za tu práci vysoké mzdy, ze kterých si mohou dovolit platit někomu službu "venčení psa".
  4. Půjčte (kupte ) si knihu  a časopis na téma "Chov psa" a pečlivě ji prostudujte.
  5. Zjistěte si podmínky, které musí člověk venčící psa dodržovat v příslušném městě nebo obci.
  6. Připravte se na neférové zákazníky. Proto od zákazníka žádejte platbu předem, t.j. před vyvenčením psa. Po vykonání služby by Vám už za tu službu nemusel zaplatit.
  7. Očekávat můžete i jiné "křivárny" např. že Vás zákazník obviní, že se jeho psovi na vycházce s Vámi něco stalo, že se pes přiotrávil pod Vaším dozorem, že se nakazil svrabem, fena neplánovaně zabřezla,  že jste se se psem nevrátil v dohodnutou dobu aj. Opačně se může i stát, že Vám někdo "půjčí a svěří psa na vyvenčení", a v dohodnutou dobu si od Vás už psa nevyzvedne, a vůbec Vám už neotevře dveře.
  8. Měl byste mít své "podnikání" pojištěné: v případě, že se při venčení psa něco stane psovi nebo Vám, abyste měl nějaké peníze na uhrazení škody.
  9. Přihlaste se do "Kynologického klubu". Sám si pořiďte psa, a v klubu se naučte se psy zacházet. Nastudujte si nemoci psů a štěňat a jak je léčit; jak zabránit, abyste se od psů nenakazil. Co dělat, když Vás pes pokouše.
  10. Měl byste si uzavřít smlouvy se zákazníky, s veterinářem.
  11. Ke každému psovi byste měl mít úředně ověřený dokument s údaji o psovi např. přesná adresa a telefon na majitele psa, plemeno psa, pohlaví, stáří, jméno, čipován/nečipován, číslo čipu, zdravotní stav aj.
  12. Zjistěte si nejbližší útulek pro psy, kam byste opuštěného psa mohl dát.
  13. Zákazníci budou na Vás chtít doporučení krmiva, pomůcek a léků pro psy; tedy bude vhodné, abyste měl kontakty na Zverimexy v okolí, na veterináře, psí krematoria a hřbitovy.
  14. Budete muset odklízet výkaly psů z veřejných prostranství. Nastudujte si městské (obecní) předpisy, jak to dělat, s jakými pomůckami, kde a jak si ty pomůcky obstarat. Jak se pohybovat se psem na vodítku po městě.
  15. Budete potřebovat i telefon na městskou policii, na odchytovou službu, nahlášení ztráty psa apod.
  16. Zmapujte si místa a parky, kde je dovolené psy venčit.
  17. Pořiďte si velkou mapu města, kde budete psy venčit.
  18. Poraďte se s někým, kdo už službu "venčení psa" delší dobu dělá. Poraďte se s advokátem, který řeší spory týkající se majitelů psů a psů samotných. 
  19. Poraďte se na Živnostenském úřadě a na Finančním úřadě o Vámi zamýšleném podnikání.

P.S.: Určitě se ozvou nějací čtenáři, kteří má dobře míněná doporučení budou považovat za zbytečná. Samozřejmě se jimi řídit nemusíte. Něco jiného je totiž tato "diskuse" a něco jiného je pak zejména "zákon, právní předpisy, přestupek, žaloba a soudní pře".

"Zlomte vaz !"

Honza T. (neregistrovaný) 20.01.2017, 19:40:55 xxx.xxx.206.219

Dobrý den,

 

ani nevíte, jak jsem Vám vděčný za takhle skvělý "návod" co si podchytit. Mě to nepříde vůbec zbytečné. Máte pravdu, nejvíce se "bojím" těch zákonů. To ostatní se může nějak podchytit. Já sám psa mám, bydlím ve 100tis. městě. Registrovaných psů je zde 10 000. + ty neregistrovaní v tomto městě, např. zrovna já. Mám trvalé bydliště jinde. Pojištění řeším ale určitě budu potřebovat pomoci s detailama. Na neférové lidi? To bohužel asi neovlivním. Jen částečně opatřeními tak, jak jste napsal. Upřímně jste mě zaskočil tím, že si psa ode mne už nikdo nevyzvedne. Nad tím jsem vůbec neuvažoval a věřím, že se to může stát :( 

 

Mockrát Vám děkuji za skvělé rady, tipy. Ve Vašem případě vážně rady nad zlato :-) 

Mějte se krásně a ať se Vám vede.

s pozdravem

Honza T.

Honza T. (neregistrovaný) 20.01.2017, 19:42:30 xxx.xxx.206.219
Odpověď na příspěvek uživatele Honza T. z 20.01.2017, 19:40:55

Ještě jsem zapoměl napsat, že v kontaktu už jsem pánem, který toto provozuje v Praze. A to, jak mu to prosperuje mne nakoplo k tomu, že to tady u nás také zkusím. :-)

 

Tak uvidíme

:)

J.M. (neregistrovaný) 20.01.2017, 20:54:27 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Honza T. z 20.01.2017, 19:40:55

Pro Honza T.:

Dobrý večer pane Honzo. Potěšil mne Váš kladný ohlas na moje rady a doporučení. Děkuji i  za Vaše přáníčko a za pozdrav pro mou osobu.

Ještě doplním, že v současné době hlavní roli v životě lidí hrají PENÍZE, a že se proto domnívám, že byste klidně mohl účtovat bohatým "snobům" větší ceny, než např. matce nemocného dítěte nebo seniorům.  A že možná některé dámy z té "high society" se stydí po svých psech v parku uklízet výkaly, a proto si na to (třeba i za poměrně velký peníz) najmou  pána, který jim psy vyvenčí.  Také vím, že převážně nejbohatší lidé jsou největší "hamouni", kteří šetří na každé koruně, a proto např. nepřijmou zpět vyvenčeného psa (kterého se chtějí zbavit), aby nemuseli zaplatit veterináři za jeho utracení tak zvaným "uspáním" injekcí. 

Já už bohužel mám svou tzv. "karieru" za sebou a jsem ve stavu "starobní důchodce". Ať se Vám daří ! S pozdravem J.M.

Honza T. (neregistrovaný) 23.01.2017, 10:03:25 xxx.xxx.8.184
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 20.01.2017, 20:54:27

Krásný dobrý pondělní den :-)

ještě jednou velmi děkuji za Vaše rady a pouštím se do toho :-) Jedu podle Vašeho "seznamu" a jen si odškrtávám. Dost se mi to hodí.

Ještě jednou Vám přeji hodně zdraví a úživejte "důchodu"

S pozdravem

Teisler Jan

J.M. (neregistrovaný) 24.01.2017, 13:46:54 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Jan T. z 20.01.2017, 12:05:43

Dobrý den. Ještě mne napadl dodatek:

  1. Někteří lidé jsou v současnosti natolik nečestní, že ani písemná smlouva (s nimi uzavřená) nezmění jejich chování a oni se řídí např. průpovídkou že "smlouva je pouze cár papíru". Takže na začátku podnikání by Vám snad pomohlo se zákazníky jednat tak, jako zaměstnavatelé jednají s novými zaměstnanci, totiž písemně si s nimi domluvit tzv. ZKUŠEBNÍ DOBU v trvání 2 měsíce. Pokud zklamou, tak s nimi ihned přerušit jakýkoliv další kontakt. Pokud se zachovají čestně, tak s nimi uzavřít smlouvu např. na 1 rok.
  2. Vím, že (sice výjimečně) ale přece existují také psí "kreatury", tj. " nevychované bestie", které na cizí osobu zuřivě štěkají, vrčí a cení zuby, a to naprosto bez perspektivy své chování změnit. Takže "takovou bestii"  také odmítněte venčit. Jiné řešení není.  Podobně odmítněte poskytnout své služby psům zjevně NEMOCNÝM; venčit březí feny nebo malá štěňata je asi také problematické. Pro Vás bude vhodné stanovit si minimální stáří venčeného štěněte.

Ať se daří.

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 24.01.2017, 14:32:47 xxx.xxx.47.70
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 24.01.2017, 13:46:54

k poslednímu bodu:

pokud bude mít pán k dispozici člověka, který cvičí psy, mohl by majiteli té "bestie" nabídnou, že ta osoba za poplatek psa vycviči, neexistuje totiž nevychovaná bestie pes- pouze existuje nevychovaná bestie majitel, stejně tak jako bojová plemena, jsou pouze bojoví majite

......cizí osobu zuřivě štěkají, vrčí a cení zuby, a to naprosto bez perspektivy své chování změnit. - pes své chování sám nezmění, on neví, že je to špatně, na tohle je třeba schopný majitel který psa nebije ale hodně chválí při malilinkém pokroku, nebo cvičák( nebo jak říkám nějaký člověk který psy cvičí a převychovává)

psi zjevně nemocní, feny březí nebo háravé či štěňata by se dala normálně venčit za předpokladu, že dá majitel venčiteli instrukce např. pokud se stane tohle musíte udělat tohle... které venčitel dobře pochopí a bude se jimi řídit, ideální by bylo kdyby venčitel( pokud to bude dlouhodobě) párkrát šel jako doprovod( normální procházka s majitelem) a odkoukal vše potřebné, řekla bych že pro tento typ psů( štěňat) bych trochu zvýšila cenu služby

se zbytkem naprosto souhlasím

J.M. (neregistrovaný) 25.01.2017, 10:15:45 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Naty1 z 24.01.2017, 14:32:47

Není mi známo, že by se někomu podařilo ze psa "bestie" udělat psa normálního a jeho chováním pro ostatní lidi akceptovatelného. Naopak mám zkušenost, že takového psa museli jeho majitelé dát utratit (přestože před tím absolvoval odborný výcvik), protože nakonec kousl i svou paničku do pozadí.

Zkrátka vím, že ani někteří psi nejsou duševně normální, a proto zacházení s nimi není pro člověka bezpečné.

Anonymní (neregistrovaný) 25.01.2017, 12:34:18 xxx.xxx.222.66
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 25.01.2017, 10:15:45

pokud je pes po totálně nevyrovnaných rodičích, může se stát nevychovatelným, jenže to je jejich problém , že vzali psa z množky a s tímto se u bez PP musí počítat

jinak vím o lidech kteří převychovávali rok, úspěšně

Anonymní (neregistrovaný) 25.01.2017, 14:34:30 xxx.xxx.47.70
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 25.01.2017, 12:34:18

tento příspěvek je můj, zapoměla jsem se přihlásit

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 25.01.2017, 17:05:36 xxx.xxx.47.70
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 25.01.2017, 14:34:30

buď se zapomenu přihlásit, nebo se přihlásím, odejdu a zase se nepřihlásím, pardon

HonzaT (neregistrovaný) 30.01.2017, 14:27:30 xxx.xxx.8.184

Dobrý den,

rozhodl jsem se to tedy vyzkoušet a zatím jsou v provozu www stránky a facebook.

www.vencenipsupardubice.cz

https://www.facebook.com/vencenipsupardubice.cz/

Budu vděčný za jakékoliv sdílení, lajkování, komentování, hodnocení :-)

Mockrát vám děkuji

s pozdravem

Teisler Jan

www.vencenipsupardubice.cz

J.M. (neregistrovaný) 30.01.2017, 17:22:42 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele HonzaT z 30.01.2017, 14:27:30

Dobrý den pane Jane.

Takže jste z našeho Pardubického kraje, to je sympatické  🙂   . Hlavně se snažte být v dobrém vztahu s Městským úřadem; oni Vám pak (snad) pomohou v případě nějakého konfliktu s majiteli psů. A nikomu nevěřte. NECHTE SI SVÉ SLUŽBY ZAPLATIT PŘEDEM. NEMOCNÉ PSY NEVENČETE.

Přeji Vám, ať se setkáváte s pouze férovými lidmi a ať se Vám daří.  S pozdravem J.M.

P.S.: Ještě mne napadá, že byste si mohl do evidence svých psích svěřenců pořídit také jejich fotografie.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.