Aktuálně: 5 596 inzerátů168 318 diskuzních příspěvků17 659 uživatelů

malý papoušek

Kubík (neregistrovaný) 20.01.2017, 13:07:12 xxx:xxx.6acd:90eb

Dobrý den.Mohl by mi prosím někdo poradit,který malý papoušek(krom andulky) se naučí mluvit?Také aby nebyl nadmíru hlučný,nemám chápavé sousedy..Děkuji.Kuba.

kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 21.01.2017, 17:18:01 xxx.xxx.189.186

Ahoj Kubo.

 

To není nic proti tobě a budu se to snažit napsat tak, aby to bylo chápáno jako snaha poradit, né rýpat.

Tvůj požadavek víc směřuje do elektronické podoby.Tvůj poždavek je stejný jako by jsi napsal, chci nákladní auto, ale se spotřebou miniautíčka.

Pokud chceš "nějakého" mluvícího papouška nebude splňovat veškeré tvé požadavky. Buď to bude cena, velikost nebo hluk a další.

Zvaž, zda jej vůbec tak moc chceš a proč zrovna aby musel mluvit ???

Nic proti, pro opakování slov je vhodnější diktafon.

Kuba (neregistrovaný) 21.01.2017, 20:09:31 xxx:xxx.50e8:67ff
Odpověď na příspěvek uživatele kadukaj z 21.01.2017, 17:18:01

Dobrý večer.Tušil jsem,že to schytám.Pročítám různé diskuze o malých papoušcích,o náročnosti chovu atd.Mám již koupenou volieru(130x70x170 s podstavcem).Teď jen vybrat toho papouška.Velice by mě bavilo papouška učit mluvit,chtěl bych prostě kamaráda.Jsem kvůli nemoci bohužel celé dny doma a počítače mě až tak neberou.Na papouška bych měl času více než dost.S pozdravem Kuba.

kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 22.01.2017, 16:34:08 xxx.xxx.189.186

Ahoj Kubo.

 

To není o schytání !!!  Jen bohužel dnešní doba, ve které si člověk koupí na co si vzpomene, tak trochu zavání tím, že si člověk začíná plést zvířata s hračkou ze supermarketu. Musí umět to to to, zvládat totototo a specifikace taková a taková.

Koupě papouška (tedy krom těch malých jako and. apod které ty nechceš) je běh na delší trať a né každý člověk si toto uvědomuje.

Papoušků na výběr je celkem dost, ale každý se místy nějak hlasově projeví. Záleží do jaké míry to je pro tebe únosné.

Další věc, s jakou cenovou kalkulací za papouška počítáš ?

Kuba (neregistrovaný) 22.01.2017, 18:09:19 xxx:xxx.d087:2643
Odpověď na příspěvek uživatele kadukaj z 22.01.2017, 16:34:08

Dobrý večer.Chápu jak to myslíte.Ale já vím,co znamená starat se o papoušky🙂.Mamka chová Aymary Pruhované,má tři páry a já se občas o ty "myšky" starám.Zázemí pro papoušky máme pěkné,mají celý ptačí pokoj s možností proletu.Na léto je mamka dáva do venkovní voliéry,takže tohle je v pohodě.Ale i tak musela oběhnout sousedy,zda jim případný hluk nebude vadit,a to jsou aymarky tichý papoušci..Bohužel jeden soused nesnáší ani sýkorky a vrabce,že dělají po ránu kravál...To si bohužel nevyberete.Já chtěl prostě papouška ,kterého bych něco naučil.Uvažoval jsem o Mníšku Šedém,ale mám obavu,že bude v léťe venku hlučný.Proto jsem se ptal ,zda by někdo poradil tižšího papouška,který by se naučil pár slovíček.Děkuji za odpovědi.S pozdravem Kuba.

Obrázek Obrázek Obrázek
Anonymní (neregistrovaný) 03.03.2017, 18:19:53 xxx.xxx.171.181
Odpověď na příspěvek uživatele Kubík z 20.01.2017, 13:07:12

Dobrý den, alexander malý sa dobre naučí rozprávať nie je príliš hlučný, korele sa tiež dajú naučiť zopár slov a rôzne zvuky a nie sú hlučné.

Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.