Aktuálně: 5 716 inzerátů166 201 diskuzních příspěvků17 630 uživatelů

Jde aby byl jeden pes doma a druhý venku? + Maďarský ohař

DitaD. (neregistrovaný) 13.02.2017, 18:26:22 xxx.xxx.211.1

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda nemáte někdo zkušenosti s tím, že máte jednoho pejska doma a druhého venku. Máme jorkšíra doma a chtěli bychom si pořídit ohaře ven na zahradu. Jde nám o to, aby ohař na jorkšíra nežárlil a když bude venku, aby nekňučel a necítil se nějak odstrčený. Další dotaz, zda máte někdo maďarského ohaře venku, jak snáší zimu a zda byste to vůbec doporučili. Děkuji :).

J.M. (neregistrovaný) 14.02.2017, 22:14:28 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele DitaD. z 13.02.2017, 18:26:22

  1. Psy nechovám, přesto mám následující názor:
  2. Žádný pes by neměl být chován v bytě majitele v kuchyni, v ložnici, v koupelně, v obýváku, a to z hygienických důvodů.
  3. Nejblíže majiteli by pes měl mít pelíšek v předsíni, v garáži, ve sklepě, nebo na půdě domu nebo bytu. Ideální pro psa (domnívám se) je jeho ustájení v prostorné kleci (ohradě) na zahradě se zateplenou psí boudou uvnitř.
  4. Pokud má majitel dva a více psů, měli by ti psi být navzájem přátelé a majitel by jim měl umožnit, aby mohli být spolu. Pokud nelze psy spřátelit, nemohou být umístěni ve společném prostoru, aby si neublížili.
  5. KAŽDÝ PES musí být vyvenčen nejméně dvakrát za 24 hodin, lépe třikrát nebo víckrát.
  6. Kvalita soužití psa a člověka a psa s jiným psem je záležitostí charakteru a výchovy těch jedinců. Domnívám se, že to není možné dopředu odhadnout, že to je nutné VYZKOUŠET.
Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 14.02.2017, 23:20:32 xxx.xxx.47.70
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 14.02.2017, 22:14:28

2. nevím jak toto v bytě uskutečnit, pokud psa udržuji čistého a zdravého, nevidím důvod proč bych ho nemohla pustit třeba do postele

3. pes potřebuje hodně kontaktu se svým majitelem, mazlení, hraní, nikoli odložení v garáži, nevím jak se bude čivava tvářit v zimě venku v boudě, chce to rozlišovat plemena, klec nebo ohrádka je to nejhorší co můžete pro psa udělat

4. při správné socializaci jde vše

5. souhlas

 

 

J.M. (neregistrovaný) 16.02.2017, 11:10:45 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Naty1 z 14.02.2017, 23:20:32

Varování ohledně zoonóz (odkazy) :

https://www.prozeny.cz/magazin/zdravi-a-zivotni-styl/nase-zdravi/34704-mate-psa-nebo-kocku-tyhle-nemoci-od-nich-muzete-chytit

http://www.vetcentrum.cz/stodulky/lekar/795/zoonozy-nemoci-prenosne-na-cloveka

http://www.veterina-kromeriz.eu/Nemoci-poenosne-na-clovika--2-5.html

http://www.veterina-info.cz/odborne-clanky/nebezpecne-skrkavky-87.html

 

 

Terezie
Terezie (13 příspěvků) 20.02.2017, 17:02:11 xxx.xxx.59.42
Jakooo.. nechci být zlá ale tamty body jsou celkem kecy.. autor komentáře nechová psy takže to má z netu.. já jsem měla 3 pejsky a poměrně dost se zabírám kynologií.. Maďarského ohaře nemám ale nějak vám snad poradím.. je to jiné když máte pejska uvnitř a jednoho venku, ale taky možnost. Musí si ale rozumnět, když budete v létě chodit ven, určitě nenecháte jorkšírka zavřeného vevnitř ne? Takže to je hlavní.. ale dejte si pozor, jestli máte na zahradu např. Prosklené dveře a pejsků by se viděli, zbytečně by se trápili.. nevím jak MO snáší zimu, znám je jen z vnitřního chovu, tak to se zeptejte nejakého chovatele.. A.co se týče od J.M. komentáře ohledně uzavřeného pejska venku v kleci, asi myslel kotec.. já mám pejsky v kotci kvůli utíkání do vinohradů (přes plot.. A hrozilo postřelení myslivci), ale nedoporučuji ho, je mi jich líto, není to jak hodně lidí tvrdí týrání ale pejsci jsou šťastnější na volno.. jestli máte ještě nějaký dotaz ohledně obecně pejsků tak hned napište..
Terezie
Terezie (13 příspěvků) 20.02.2017, 17:02:29 xxx.xxx.59.42
Jakooo.. nechci být zlá ale tamty body jsou celkem kecy.. autor komentáře nechová psy takže to má z netu.. já jsem měla 3 pejsky a poměrně dost se zabírám kynologií.. Maďarského ohaře nemám ale nějak vám snad poradím.. je to jiné když máte pejska uvnitř a jednoho venku, ale taky možnost. Musí si ale rozumnět, když budete v létě chodit ven, určitě nenecháte jorkšírka zavřeného vevnitř ne? Takže to je hlavní.. ale dejte si pozor, jestli máte na zahradu např. Prosklené dveře a pejsků by se viděli, zbytečně by se trápili.. nevím jak MO snáší zimu, znám je jen z vnitřního chovu, tak to se zeptejte nejakého chovatele.. A.co se týče od J.M. komentáře ohledně uzavřeného pejska venku v kleci, asi myslel kotec.. já mám pejsky v kotci kvůli utíkání do vinohradů (přes plot.. A hrozilo postřelení myslivci), ale nedoporučuji ho, je mi jich líto, není to jak hodně lidí tvrdí týrání ale pejsci jsou šťastnější na volno.. jestli máte ještě nějaký dotaz ohledně obecně pejsků tak hned napište..
J.M. (neregistrovaný) 20.02.2017, 22:55:18 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Terezie z 20.02.2017, 17:02:11

Takže:

  1. I osoba, která momentálně psy nechová, může mít a má praktické zkušenosti se psy z dřívějška nebo se psy jiných majitelů.
  2. Pokud jste přesvědčená, že na "netu" jsou "kecy", tak Váš příspěvek je také "kec".
  3. Ano, kotec je vlastně klec se psí boudou, umístěná na zahradě nebo na dvoře u domu.
  4. Vámi zmíňovaný "šťastnější pes na volno" může jednou na Vaší zahradě kousnout pošťačku nebo jinou Vaši lidskou návštěvu, a Vy z toho pak určitě "šťastná" nebudete.
  5. Doporučuji Vám více sebekritičnosti a více tolerance k ostatním diskutujícím.
  6. Vaše "kecy" na netu už komentovat nebudu.
Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 21.02.2017, 00:09:13 xxx.xxx.47.70
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 20.02.2017, 22:55:18

lidé kteří mají psa na zahradě by ho měli mít vychovaného( neutíká, pošťačka nechodí za branku takže když vím že přijde psa odvolám a spokojenost je na obou stranách)


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.