Aktuálně: 5 145 inzerátů172 445 diskuzních příspěvků17 716 uživatelů

Určení plemene

Petra (neregistrovaný) 04.03.2017, 23:44:18 xxx.xxx.228.254

Zdravím můžete mi někdo poradit co je toto za rasu vetrinář tvrdí že je to kříženec ale mě to přijde spíše jako trpasličí pinč foto přikládám děkuji

Obrázek Obrázek
J.M. (neregistrovaný) 05.03.2017, 00:33:19 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Petra z 04.03.2017, 23:44:18

Tedy domnívám se, že pouze podle exterieru asi nelze na 100% určit plemeno psa, i když třeba se jeho exterier velmi podobá některé fotografii z atlasu plemen psů.

A ani veterinář si nemůže dovolit  jen od pohledu určit, jakého je pes plemene. A každý veterinář to ví a NIKOMU NEDÁ ŽÁDNÉ POTVRZENÍ O ČISTOKREVNOSTI PSA pouze na základě toho, jak ten pes vypadá.

Pokud nemáte koupeného psa od chovatele, a to s úředně ověřenou dokumentací o původu psa, tak nemůžete tvrdit, že je čistokrevný, a tudíž ani to,  jakého je plemene, tedy "jak Vám připadá" 🙂

A k čemu to potřebujete ? Pochybuji, že byste mohla prodávat štěňata od Vašeho psa ze stejně vysoké ceny, za jaké se prodávají štěňata s úředně prokázaným původem z čistokrevného plemene.  Chovatelé čistokrevných psů se sdružují do klubů, množení čistokrevných psů přísně sledují, přísně vybírají chovné páry i štěňata na prodej. Promluvte si s nějakým úředně uznanýcm majitelem chovné stanice čistokrevných psů.

http://trpaslici-pinc.hafici.cz/

Možná, že v současné době lze (kromě z úředně ověřeného dokumentu o původu psa a jeho čistokrevnosti) jeho příslušnost k určitému plemenu také prokázat nějakým rozborem jeho DNA ?

Anonymní (neregistrovaný) 05.03.2017, 10:33:42 xxx.xxx.228.254
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 05.03.2017, 00:33:19

Zdravím chtěla jsem to prostě jen vědět chovat natož prodávat jeho štěňata nemám v úmyslu myslela jsem že mi někdo poradí zda je to možné že by to bylo toto plemeno

J.M. (neregistrovaný) 05.03.2017, 19:56:55 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Petra z 04.03.2017, 23:44:18

Odkaz na pravidla a předpisy pro úředně evidované chovatele čistokrevných plemen psů:

http://www.klubchovatelunahacu.cz/cz/klubove-rady/zapisni/

Ještě poznámka:

  1. Váš psík je přece zdravý, hezký, čistý, milý, tak přece nevadí, jestli případně není čistokrevný.
  2. A ještě něco: Dokonce nějaký pes, např. z útulku, může být i čistokrevný, ale nedostal tzv. "papíry o původu" z toho důvodu, že byl poněkud horší, než jeho sourozenci ze stejného vrhu, a jeho chovateli předpisy o chovu čistokrevných plemen psů dovolují udělit dokumenty o původu jen části z vrhu štěňat.

Přeji Vám další příjemné dni s Vaším krásným psíkem. Ať má rád on Vás a Vy jeho; to je přece to nejdůležitější.

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 05.03.2017, 20:13:40 xxx.xxx.47.70
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 05.03.2017, 19:56:55

může být i čistokrevný, ale nedostal tzv. "papíry o původu" z toho důvodu, že byl poněkud horší, než jeho sourozenci ze stejného vrhu, a jeho chovateli předpisy o chovu čistokrevných plemen psů dovolují udělit dokumenty o původu jen části z vrhu štěňat.

pokud chovají pod klubem s PP, PP dostanou třeba i bezhlavá štěňata, pouze tam budou mít poznámku " nevhodní do chovu"

to co jste napsala je výmluva množitelů stejně jako "nadpočetné štěně" atd

J.M. (neregistrovaný) 05.03.2017, 20:52:55 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Naty1 z 05.03.2017, 20:13:40

Vážená Naty, přeji Vám dobrý večer.

  1. Domnívám se, že mi zcela přesně nerozumíte.
  2. Pochybuji, že by dle Vás tzv. "bezhlavé štěně" dostalo dokumentaci o čistokrevném původu; nebyl by k tomu důvod, protože takové štěně by bylo mrtvé.
  3. Z mé strany nejde o žádnou tzv. "výmluvu množitelů" ! Nejsem ani "množitel" ,  ani "množením štěňat" se neobohacuji, ani to nepovažuji za morální, ani ve prospěch tzv. "množitelů"  NELOBUJI.
  4. Jenom vím (domnívám se), že právoplatně úředně uznaní chovatelé čistokrevných plemen psů (z chovatelských stanic) smí prodat k chovu a s dokumenty o jejich původu jen část z každého vrhu, to znamená jen ta nejlepší štěňata; tak by to mělo být.
  5. Do zdejší diskuse se zapojuji pouze ve snaze poradit a pomoci slušným tazatelům a jejich zvířátkům. Nejsem nepřítelem ani zvířátek, ani slušných lidí. Jsem nepřítelem snobů, rýpalů, podvodníků a lidských trýznitelů zvířat.
  6. Doufám, že mi už rozumíte.

Přeji pěkný den.

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 05.03.2017, 21:17:23 xxx.xxx.47.70
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 05.03.2017, 20:52:55

neříkám že jste množitel, jesti to tak vyznělo, omlouvám se

"Tihle dva poslední pejsci nedostali papíry, protože jsou nadbyteční."

Na počtu psů ve vrhu absolutně nezáleží. Buď dostanou papíry všechna štěňata, nebo žádné štěně. Chovatel musí splňovat několik náležitostí, aby štěňata mohla dostat papíry. Mimo jiné mezi tyto náležitosti patří uchovněná fena, uchovněný pes a oficiální chovatelská stanice se spoustou papírování.- to samé platí u exteriéru šťěňat ( http://www.yorksmecka.websnadno.cz/TRIKY-MNOZITELU.html )

 

 

 

Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 05.03.2017, 21:19:48 xxx.xxx.47.70
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 05.03.2017, 20:52:55

PS: do chovu může prodat jakéhokoli psa, buď bude další majitel množit bez PP tak to může být jedno jestli má nějaké vady, nebo musí projít výstavami a bonitací, kterou jen tak každý pes nepropluje

Anonymní (neregistrovaný) 06.03.2017, 00:08:41 xxx.xxx.228.254
Anonymní:
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 05.03.2017, 00:33:19
Naty1
Naty1 (235 příspěvků) 06.03.2017, 10:18:12 xxx.xxx.47.70

že čistokrevný pes je jen pes z průkazem původu.


to je, u bez PP nemůžete doložit původ rodičů, prarodičů atd. takže to nemůže být pes čitokrevný( no může ale jak to doložíte?)


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.