Jak zabít a vykuchat drůbež?

Ahoj chovatelé,
prosím můžete napsat pár řádků o porážce a kuchání slepic.
Díky za výztižnost a srozumitelnost i laikům.
S pozdravem Ondřej Strnad
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Pane Ondřeji, není na tom nic. Než půjdete zabít slepici dejte si vařit vodu, slepici usekněte hlavu na špalku a opařte vodou co se právě dovařila a byla chvilku odstátá, slepici opařte (ne moc dlouho, jinak vám půjde s peřím i kůže!) a oškubejte. Kuchat můžete tím stylem že si slepici rozstříhnete přes prsní kost na půlku (je to pohodlnější) pak ji rozevřete a snadno a rychle vyndáte všechny vnitřnosti i s koncovou částí střeva s kterou vyříznete i celý zadek. Nezapomeňte i na vole a hrtan. Pak už zbývá jen naporcovat na polévku a těšit se na kvalitní vývar.

Přeji dobrou chuť, s pozdravem Martin (civka)
civka civka 102 příspěvků
přidala bych ještě radu,dejte si pozor na žluč,která je v játrech /takový zelený váček /ať si ho neprotrhnete opatrně ho vyloupněte.
Při protržení si zkezíte celý oběd.
baxi baxi 82 příspěvků
Dobrý den,
slyšela jsem, že by se drůbež neměla zabíjet metodou useknutí hlavy, že prý se jedná o zastaralý způsob -do těla se dostanou organismy zapříčiňující rychlou zkázu masa. Znáte lepší způsob?
Nevím, jak rychleji, důkladněji a jednodušeji na dvorku laicky zabít drůbež, než useknutím hlavy.
Ať ten, kdo se k tomuto způsobu staví kriticky, ať ten člověk řekne a hlavně ukáže a popíše jiný, podle něho správnější způsob.
Organismy způsobující v teple rychlou zkázu masa už v tom těle dávno jsou, způsob zabití to neovlivní. Pozitivně to ovlivní po zabití pouze rychlé zchlazení, nebo zamražení po vychladnutí. A samozřejmě že je nutné potravinářsky hygienické opracování, tj. správné vykrvení, opaření, oškubání a omytí studenou pitnou vodou a okapání.
Ještě bych poradila svůj zlepšovák při zabíjení.Také na špalku useknu hlavu,ale protože někdy nechce držet a hlavou stále mrská,zatloukla jsem do špalku dva hřeby tak blízko u sebe abych hlavu slípky mezi ně mohla zachytnout a přidržet.Pak už není problém se trefit.
neregistrovaný Válková Karen neregistrovaný
Já občas sekám hlavy ale to hlavně slepicím nebo kuřatům, jinak vše podřezávám - kachny,husy,holuby i slepice akorát brojleří krůty nejdřív vezmu klackem po hlavě aby se omráčily(hlavně krocany).Obzvlášť kachny mají ale tuhý kořínek a mlátí se dost...
neregistrovaný Aleš Baťha neregistrovaný
to my krůty přiklopíme ,kolečkem/korbou/ a jak vystrčí hlavu má to spočítaný.
baxi baxi 82 příspěvků
Slepicí nejprve několikrát ve vzduchu zatočím.Ona strne a necuká sebou.Je dobré mít také špalek z tvrdého dřeva a dokonale ostrou sekeru.Držím ji za zadní běhy dokud z ní teče krev a mele sebou.Jak jí hned pustíte,tancuje po zemi a vše,včetně Vás postříká krví.Voda na spaření má být tak horká,aby jste v ní 1 vteřinu udržel ruku.Pokud to není v zimě a není podrostlá,jde to jako po másle.Je dobré kontrolovat játra jestli nejsou napadena koksidiózou.
Wandys1 Wandys1 117 příspěvků
jak zabít kachnu aby se netrápila?
neregistrovaný chalupa neregistrovaný
mam otazku kdyz chci vykuchat tu husu melo by to jit stejne jako slepice nebo je nato jiny navod
neregistrovaný pavel vana neregistrovaný
Zaslechl jsem také, že se cukají proto, že jim useknutím oddělíte nervy.To platí u veškeré drůbeže. Při podřezání sebou nemlátí. No já jsem na to měkký.
Když veškeré drůbeži useknete hlavu, tak oddělíte nervy a ona sebou mlátí. Při omráčení a podřezání sebou tak nemelou. Ale já jsem na to měkký.
YouTube pro lepší názornost :) http://www.youtube.com/watch?v=5_S3P0eU0lE&feature=related
neregistrovaný Roman neregistrovaný
no tak to snad umí opařit a zabít s odkrvením každý,ale kuchání a rozříznutí volete je asi horší a to tam vůbec na videu nebylo...snad tohle bude lepší ))))) http://www.google.cz/ig?hl=cs&source=iglk#m_13
omlouvám se tady je ten odkaz http://www.youtube.com/watch?v=6tqQ_bdt1tk&feature=player_embedded
To video má dvě části (je potřeba si kliknout v pravé liště YouTube). Ve druhé je kuchání kuřete - http://www.youtube.com/watch?v=ExGRrwlhldA&feature=relmfu
obesit na strom a zavesit sa mu na nohy,aby dlho netrpelo.potom naporcovat motorovou pilou,pozor-neskubat!!,varime pol hodky v plechovke od farby na zapalenej pneumatike.nezabudnite najprv ale retaz na pile vydezinfikovat liehom,aby sa do neho nedostali bakterie,ktore by mohli urychlit rozklad.dobru chut!:DDD
koukám že jste tady ve většině potomci středověkých popravčích :D drůbež je jistě lepší vykrvit (podříznout nebo zaříznout podle toho o jakou drůbež se jedná) BEZ OMRÁČENÍ!!! mám vyzkoušené že přesným řezem na tepnu je zvíře rychle a bezbolestně usmrceno a když ho občas pohladíte nic nezkazíte a zvíře bude umírat ,,s přítelem,, PS: zabil jsem nespočet zvířat od králíků po všechnu drůbež
neregistrovaný Jaroslav neregistrovaný
Hana T - baxi Není to špatné z kolečky ale dosti si umlátí křídla.Lepší je :velký pytel,kterému ostřihneš roh a krůtu do pytle vsuneš a ona vystrčí hlavu z pytle dírou a sek.V pytli se tolik neumlátí a dobře ji udržíš.Pytel potom vypereš.
neregistrovaný vašek neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 20 (celkem 32)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »