Králík čůrá mimo záchod

Dobrý večer. Mám trable s mým 4 letým králíčkem. Díky antibiotikům jsme před Vánoci rozehnali problémy s močovým pískem. Ovšem před 14ti dny začal králíček (nekastrovaný samec) opět hodně pít a čůrá i mimo záchod. Nejdřív začal po kleci a teď i na podlahu. Na veterině po opětovném rozboru jeho moči bylo řečeno, že je naprosto čistá. Dělali mu rozbor krve, rentgen i ultrazvuk a nic se nenašlo. Žádná změna u nás nenastala. Nemá někdo z Vás podobnou zkušenost? Děkuji moc za všechny přínosné rady.

neregistrovaný Lucie_m neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Lucie_m z 14.03.2017, 20:22:40

Podobnou zkušenost nemám.

  1. Ale domnívám se, abyste byla ráda, že se králíček po podávání antibiotika uzdravil z urologického problému, a abyste se pokusila nechat ho žít v klidu i tak, to znamená včetně jeho močení mimo jeho záchůdek. Budete ho tedy muset držet pouze v kleci s plastovou vanou a nepouštět ho běhat po bytě, aby Vám neznečistil koberce, podlahu a ostatní bytové prostory.
  2. Domnívám se, že se jeho chování už nezmění, a že se takovéto jeho chování i dalo předpokládat, když jste si králíčka pořizovala.
  3. Pokud máte zahradu, nebo chatu se zahradou, tak byste králíčka také mohla umístit do zateplené králíkárny na té zahradě (nebo do králíkárny u sousedů nebo u příbuzných). Nebo ho můžete umístit v jiných prostorách mimo byt např. do garáže, do sklepa, na půdu, do koupelny ?
  4. I různé "trable" jsou totiž spojené s držením různých zvířátek v bytě; byt lidí zkrátka není přirozeným prostředím pro život zvířátek, plazů a ptáků. A při společném soužití lidí a původně divokých tvorů v jednom lidském bytě pak často trpí nejen zvířata, ale i lidé.  
  5. P.S.: Možná, že Vám někdo z milovníků zvířátek v bytě řekne, že "není problém" a že Vám poradí, abyste králíčkovi pořídila "inkontinenční kalhotky" ? smiley
neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Nesnazim se ho zbavit, ani mu neumoznit zit v klidu. Snazim se mu pomoci, protoze takove chovani je projevem nejakeho problemu. Proto jsem chtela od nekoho poradit, zda se s tim nesetkal. Od malicka chodi na svoji toaletu a na takove zmeny chovani jsem radeji opatrna. I diky tomu se zjistil urologicky problem. Je to clen rodiny a rozhodne ho nebudu davat nikam na zahradu nebo garaze. Jestli mi chcete psat nejake dalsi moudrosti, tak si to nechte pro sebe. A inkontinencni kalhotky urcite zkusim, budou mu moc sluset :-)
neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 15.03.2017, 00:19:08

Jasně, rozumím: Vašeho králíčka milujete a vážíte si ho mnohem více, než mne. Tak v tom pokračujte. Můj komentář, Vám v dobrém úmyslu poskytnutý, tedy zapomeňte.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Králík má krev v moči
neregistrovaný Lenka neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 15.03.2017, 00:19:08

... dle Vašeho doporučení si  "...nějaké další moudrosti " nechávám pro sebe.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Lenka z 24.06.2017, 23:57:34

Určit diagnózu a stanovit léčbu může pouze veterinář.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Lucie_m z 14.03.2017, 20:22:40

Tento problém měl i soused. Vždy když přišel vožralej z hospody, vychcal se do skříně. Jeho stará ho při tom jednou načapala a nakopla ho do koulí. Odnaučil se to.

neregistrovaný John neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 8 (celkem 8)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »