Aktuálně: 5 067 inzerátů173 274 diskuzních příspěvků17 739 uživatelů

Andulky - před a po námluvách, páření, hnízdění

Petr (neregistrovaný) 26.03.2017, 11:35:58 xxx.xxx.32.22

Dobrý den, mám 2 páry andulek (modrý a zelený samec, albino a straka samice).

Zelený samec již skoro celý měsíc toká a namlouvá si obě samičky (krmí je, předvádí se před nimi, atd.). Co nechápu je to, že se předvádí před oběma a ne jen před jednou. Má to nějaký účel?

Už jsem je minimálně 3x načapal, jak se pokouší pářit (zelený x straka), ale sameček pokaždé neudržel rovnováhu. Myslíte si, že se jim to někdy podaří? Protože první pokus o páření jsem spozoroval již před dvěma týdny a stále nic.

A poslední otázka. Už nějaký ten pátek nachází ve voliéře velké hromádky trusu. Trus mi přijde o něco větší než normálně, ale ne zase extra obří. Je to známka, že by straka, či albino byly chvíli před snesením? A pokud ne, jak poznám, že samička má v sobě vejce a bude snášet?

Děkuji za informace.

Petr

Anonymní (neregistrovaný) 29.03.2017, 13:52:52 xxx.xxx.248.12
Odpověď na příspěvek uživatele Petr z 26.03.2017, 11:35:58

Máte nevhodnou sestavu ptáků. U andulek by nemělo být víc samic než samců. Opačný poměr nevadí. Samice se dokážou o samečka poprat do krve a rozbíjejí si navzájem snůšky. Věrnost od andulek nečekejte. Utvoří sice stálý pár, ale to samci nebrání v namlouvání a páření s jinými samicemi. Nicméně se stará jen o tu svou a její mláďata.

Tina

 

Anonymní (neregistrovaný) 30.03.2017, 17:19:17 xxx.xxx.32.22
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 29.03.2017, 13:52:52

Dobrý den Tino, sestavu ptáků mám v pořádku. Mám dva páry (zelený a modrý samec, straka a albino samice). Akorát modrý samec se do námluv nezapojujuje. Má to na háku. Takže samec bude namlouvat ostatní samice, ale jeho vyvolená bude na prvním místě, tedy pokud to chápu dobře? A jestli mohu, jak poznám, která z nich je ta pravá?

Děkuji, Petr.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.