Identifikace Papouška - pomozte

Dobrý den.  Našli jsem na zahradě papouška - po majiteli se pátrá, ale pokud by se nenašel, chtěli bychom si ho nechat.  Nemůžeme se shodnout na druhu.  Pomohl by někdo prosím ?  Děkuji 

  • Obrázek
neregistrovaný Martin Kubín neregistrovaný

z fotky vidím mladého nebo samičku papouška nádherného( taky jsem našla, majitel se nedohledal takže mám mazla)smiley

Naty1 Naty1 232 příspěvků

Je to, s největší pravděpodobností, ještě mládě některého z australských papoušků, nejpravděpodobněji opravdu papouška nádherného (Polytelis swainsonii), i když by se stejně tak m ohlo jednat i o papouška kouřového nebo horského, ze stejné oblasti. Nejsou to hlasití papušci, dorůstají střední velikosti, chovatelsky nejsou příliš nároční. Jsou to výborní letci.

neregistrovaný J.B.Aklab neregistrovaný

100% papoušek nádherný, kourový je úplne jiný, je to mláde, ale začína se mu delat červený kroužek na krku, coz značí že to je sameček, ale u tak mladého ptáka to muže mít i samička trochu začervenané.

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 22.04.2017, 12:53:04

Děkuji všem, taky si myslím, že je to papoušek nádherný.  Začalo mu růst žluté peří kolem zobáku a postupuje. Koukal jsem, že samečci mají žloutou hlavu. No zatím je v kleci, ale do 14 dnů začnu stavět voliéru a koupím kamarádku. Pryč ho nedám, to bych mu nemohl udělat :D Děkuji všem.    

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

Ano keď mu rastie žlté perie pri zobáku bude to samček, chovám aj tieto papagáje, sú pekné :) Budete mať z nich  radosť. 

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 6 (celkem 6)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »